Wszystkie odcienie szarości

Rozmowa z Emily Gray z Gray Label

Gray Label to jedna z naszych ulubionych marek i łatwo się od niej uzależnić. Dlaczego? Ponieważ ukochała sobie minimalizm formy, stawiając na znakomitą jakość. Mięsista, miękka bawełna i przybrudzone szarością kolory.

Lubimy, jak w tych ubrankach wyglądają nasze dzieci, i nasze dzieci też kochają te ubranka. My cenimy w nich ponadczasowość, uniseksowy charakter, nasze dzieci natomiast uwielbiają wygodę i łatwość przy samodzielnym zakładaniu.

Gray Label różni się od innych marek. Dlatego byłyśmy ciekawe, skąd się wziął pomysł na nią i jak planuje się rozwijać w przyszłości. Miałyśmy okazję porozmawiać z twórczynią marki Emily Gray.

Emily Gray to mama dwójki dzieci: 5-letniego Beer i 2-letniej Filippe. I to one byli bezpośrednim powodem, dla którego marka powstała. Emily, która sama lubi rzeczy proste i stonowane, miała ogromne trudności ze znalezieniem ubrań w odpowiednim stylu. Dookoła pełno pstrokacizny i jaskrawych kolorów, a Emily wiedziała, że tak nie chce ubierać swoich dzieci. I z tej tęsknoty do prostoty w styczniu 2011 powstał Gray Label.

gray-label-ladnebebe-emily-2159 copy 2

Przeczytajcie co więcej Emily opowiedziała o sobie i swojej marce:

Kochasz prostotę. Dlaczego?

Mniej znaczy więcej. Dla mnie kluczowa jest jakość, kolor i wygoda. Nic więcej nie potrzeba.

Co Cię najbardziej inspiruje?

Oczywiście moje dzieci! Ale również podróże, przede wszystkim duże miasta. Kocham na przykład Paryż!

Co jest dla Ciebie ważne przy projektowaniu ubrań?

Przede wszystkim to, jaka tkanina jest w dotyku. Muszę mieć pewność, że będzie wygodna do noszenia na co dzień i praktyczna.

Ile jest Emily Gray w Gray Label? Jakimi kolorami otaczasz się na co dzień?

Gray Label to trochę takie moje odbicie, i taki też jest mój dom. We wnętrzach stawiam również na ciepło, prostotę i relaks, lubię też łączenie tego co stare z tym co nowe, i oczywiście praktyczne dla dzieci.

Co Cię teraz najbardziej zajmuje?

Niedawno otwrzyłyśmy nowy sklep w Amsterdamie. To przedsięwzięcie z całą pewnością mocno nas pochłaniało. Pracujemy również nad nowymi modelami. Prawda jest taka, że nie narzekamy na brak pomysłów. To taka moja wewnętrzna siła – ciągłe poszukiwanie czegoś nowego i kreatywne myślenie. Zakończywszy jeden projekt mamy już kolejny w głowie. Możemy zdradzić, że za chwilę zaprezentujemy ciekawą kolaborację. Także warto być czujnym na to co będzie się działo wokół Gray Label.

graylabel-0613 graylabel-0643 copy gray-label-shop

Co Cię nakręca do pracy? Masz swoją ukochaną muzykę?

Uwielbiam słuchać ibizaglobalradio. Te dźwięki idealnie grają z moją osobowością.

Czy planujecie zaprojektować kolekcję dla starszych dzieci?

Tak jak rosną moje dzieci, tak samo rośnie Gray Label. Powolutku zwiększamy rozmiary. W tej chwili dochodzimy już do lat 8, za rok nie wykluczam, że będziemy w naszych ubrankach będą chodziły także 10-latki. Choć pewnie na tym poprzestaniemy.

A więc pozostaje nam cieszyć się ubrankami Gray Lablel do 10-go roku życia naszych dzieci, na całe szczęście to jeszcze całkiem długa chwila. 

Dziękujemy za miłą rozmowę.

Szeroki wybór ubranek Gray Label znajdziecie w sklepie cocoshki.pl

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.