Poznajcie projekt, celem którego jest wspierania zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluszka. Utworzenie komfortowych przestrzeni dla rodziców na Oddziale Pediatrycznym w Grodzisku Mazowieckim to kolejna zrealizowana inicjatywa na drodze ku lepszemu!

Wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, szczególnie w okresie pierwszych 1000 dni życia cel, jaki postawiła sobie marka Pampers, rozpoczynając akcję „Wspólnie dbamy o bobasy”. Skutecznie realizując swoje postanowienia, do listy zadań zakończonych sukcesem, może dopisać utworzenie komfortowych przestrzeni dla rodziców oraz modernizację Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. To już drugi wspólny projekt marki Pampers i Fundacji Polsat.

Obecność bliskiej osoby w tak trudnym czasie, jakim jest długi pobyt maluszka w szpitalu, jest niezwykle ważna i ma kluczowe znaczenie w procesie leczenia. Celem projektu jest wpieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju dzieci poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni odpowiadających na ich potrzeby i towarzyszącym im w procesie osób. I to się dzieje!

24 maja 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego oddziału. Przeprowadzony został generalny remont dwóch łazienek, przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dotychczasowa świetlica została przebudowana i zaadoptowana na salę szpitalną oraz dodatkową łazienkę. W celu zwiększenia komfortu rodziców czuwających na oddziale przy swoich pociechach, zostały ufundowane dwadzieścia dwa fotele z funkcją spania. Dodatkowo zakupiono trzy nowe komody kąpielowe, które pomogą przy pielęgnacji najmłodszych pacjentów. Na Oddziale Pediatrycznym do dyspozycji są trzy sale dla niemowląt oraz trzy sale dla przedszkolaków w wieku trzech i czterech lat.

Uroczyste otwarcie Oddziału Pediatrycznego w Grodzisku Mazowieckim, który przeszedł gruntowną renowacje, to poprawa komfortu zarówno rodziców czuwających przy swoich pociechach, jak i samych dzieci, tak bardzo tego potrzebujących.

*

Opracowała: Marta Szczepanik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.