szkoła

Wsparcie małego ucznia

Nasze wybory.

Wsparcie małego ucznia

Od września ruszył u was temat szkoły? To znaczy, że doszły wam nowe obowiązki i przyda się pomoc. Oto wszystko, na co warto zwrócić uwagę, by nauka nie stała się nudnym obowiązkiem.

Dobrze podana lekcja w szkole to podstawa. Nasza pomoc przy odrabianiu lekcji, bez fałszywej skromności, jest nieoceniona. Zastanowiłyśmy się, co jeszcze pomoże świeżo upieczonym uczniom w wypełnianiu szkolnych obowiązków i w polubieniu szkoły. Poniżej nasze wybory, które pokazują, że nauka i zabawa to zgrany team!

 

*

Czas na wszystko

Zegarek to poważna sprawa. Umiejętność odczytania godziny to sprawa wielka. Szwajcarskie zegarki Flik Flak zaprojektowano specjalnie dla najmłodszych. Flik to wskazówka minutowa, która obiega tarczę raz na godzinę i wskazuje niebieskie cyfry określające minuty. Flak, wskazówka godzinowa, przez taki sam czas przechodzi z jednej cyfry na drugą. Nauka czytania godziny będzie szybka, a dzięki wesołym wzorom – przyjemna. Wiedzieć, że nadchodzi przerwa międzylekcyjna też jest fajnie!

Zegarki Flik Flak kupicie tu.

*

Dobry plan

Pierwszoklasiści dopiero uczą się, co, jak i kiedy. Trudno wymagać od nich, by pamiętali o wszystkim, dlatego warto rozpisać plan. Czytelnie, waszymi hasłami, żeby nic nie uciekło. Plan lekcji to prosty organizator dla całej waszej rodziny. Wiedząc, że w piątek plastyka, już w środę będziecie gotowi z materiałami. Poniedziałkowy basen? Znajdźcie czepek w niedzielę, oszczędzicie sobie porannego stresu. Powieście plan w widocznym miejscu, żeby wszyscy mogli zerkać i żeby cieszył oczy ilustracjami Darii Solak.

Plan lekcji kupicie tu.

  

*

Królowa nauk z poczuciem humoru

Bywa, że geometria śni się nam po nocach i co tu kryć, nie są to nasze ulubione sny. Całe szczęście, matematykę można sobie oswoić przez zabawę i warto z tego skorzystać. Weźcie kredki i poznajcie definicje punktu, odcinka, wielokątów czy koła, nie tracąc przy tym dobrego samopoczucia. Marta Kopyt, autorka „Wytwórnika geometrycznego” ukończyła matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, a jej pomysły, składające się na ten zeszyt, zdobyły nagrodę od wydawnictwa Wytwórnia w konkursie Illustration StartUp. Ilustracje zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie Golden Pinwheel Young Illustrators Competition na Targach Książki w Szanghaju w 2015 roku.

„Punkt Wyjścia. Wytwórnik Geometryczny” kupicie tu

 

*

Nauka 3D

Cubissimo to przestrzenne klocki, pozwalające układać niezliczone kombinacje. Hmm, mali matematycy mogą skrytykować ten pomysł niepoliczalności. Z pewnością jednak polubią się z tą układanką i szybko przystąpią do działania. Oprócz kreatywnych modeli własnych, ułożyć należy też te, z załączonych kart. Ciekawe zadanie, wymagające skupienia i rozwijające potrzebną, nie tylko w szkole, wyobraźnię przestrzenną.

Układankę kupicie tu

*

Arkusze, które bawią i uczą

Dzieci lubią XXL. Duże zabawki, duże porcje lodów, duże wyzwania, duże radości. Arkusze edukacyjne są właśnie w tym rozmiarze i gwarantują długie minuty wypełnione ciakawymi zadaniami. Uczą alfabetu, pór roku, czytania kalendarza, angielskich słówek i podstaw matematyki. Do tego jest dużo kolorowania, które dzieci lubią i przy okazji ćwiczą ręce. Rozłóżcie się i do pracy!

Arkusze Monumi kupicie tu

*

Książkowy trening czytania

Nie można się nauczyć czytać bez czytania książek. To jest pierwsza dobra wiadomość. Druga jest taka, że wydawnictwo Egmont ma bardzo dobrą serię: Czytam sobiewspierającą samodzielne czytanie na trzech poziomach zaawansowania. Wydano już 54 tytuły z ciekawymi historiami, przybliżającymi też ważne wydarzenia, naukowe fakty i polskie legendy. Cenieni autorzy i ilustratorzy gwarantują przyjemny czas z lekturą. Wiadomo, jak łatwo jest zniechęcić do samodzielnego czytania, a te tytuły dają gwarancje sukcesu.

Książki kupicie tu

Macie swoich pomocników? Podzielcie się nimi z nami.

Tekst: Paulina Filipowicz

Zdjęcia: Monika Kamińska/Luna w chmurach