Wood Republic

Piękne meble należą się każdemu

Wood Republic

Wood Republic to studio designu i stolarnia. Każdy mebel powstaje na indywidualne zamówienie. Można wybierać z oferty sklepu, można przyjść po mebel dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Czy któraś z naszych historii zaczęła się od klubu muzycznego? Być może ta będzie pierwsza. Jest w niej miłość, Poznań i dwoje młodych ludzi, którzy lubią działać po swojemu. Po swojemu urządzili niezapomniany, choć dziś już nieczynny, poznański klub muzyczny Strefa Kultywator. Joanna i Michał wystrój Kultywatora zbudowali w miesiąc – z palet i sklejki. To wtedy coś kliknęło, i do miłości dwojga ludzi dołączyło ciepłe uczucie do drewna. Potem po swojemu wzięli ślub i po swojemu zamienili pasję w zawód.
Bo z brzozową sklejką i jej wyjątkową strukturą postanowili związać się na stałe. Stworzyli markę Wood Republic, która oferuje nietuzinkowe meble. Ich wysmakowany, ale lekki charakter sprawia, że sprawdzają się zarówno w przestrzeniach dorosłych, jak i w pokojach dzieci.

Wszystko powstaje ręcznie, w Wood Republic nie ma seryjnej produkcji. Joanna słucha potrzeb klientów, przyjmuje zamówienia i troszczy się o komunikację. Za projektami stoi Michał. To on główkuje, projektuje, wymyśla meble tak, by były harmonijną całością, pięknymi przedmiotami. Mają być funkcjonalne i nadawać przestrzeni niepowtarzalny charakter. Ich piękno jest demokratyczne. Naturalny surowiec, jakim jest sklejka, przyjmuje nowoczesne linie. Projekty Wood Republic pasują nie tylko do wnętrz skandynawskich i loftowych. Wybierają je także ci, którzy lubią bliskie przyrodzie kształty i wykończenie. Meble Wood Republic nie są lakierowane, lecz impregnowane naturalnymi woskami.

Kiedy do Joanny i Michała dołączył synek Kosma, okazało się, że biurka, regały i szafy Wood Republic świetnie pasują do dziecięcych pokoi i w ogóle do mieszkań, gdzie żyją także mali ludzie. W kolekcji pojawiło się wyróżnione na Łódź Design Festival łóżeczko NEST. NEST spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, ma dwie pojemne szuflady, regulowany poziom materaca, no i z czasem przemienia się w pełnoprawne łóżeczko dziecięce. Starszaki powyżej czwartego roku życia możemy przenieść do łóżka MUN. Zachwyciły nas nie tylko – znowu! – szuflady, ale i forma, która otula, i pozwala zrezygnować z doczepiania dodatkowych ścianek zabezpieczających.

Nie musimy się obawiać, że coś nam nie będzie pasować. Przy zamawianiu łóżka możemy dopasować każdy jego wymiar do naszej przestrzeni czy rozmiaru i wysokości materacy. Jeśli w domu jest więcej dzieci, warto poznać ZZZIP, czyli łóżko piętrowe.

Nowością w kolekcji Wood Republic jest brzozowy baby gym. To całkowicie bezpieczny (wszystkie krawędzie są obłe!), stabilny stelaż z dziurkami na zabawki i zawieszki. To rozwiązanie ucieszy rodziców zmęczonych plastikowymi zabawkami. NEST.play odmienia to, co dotychczas myślałyśmy o dziecięcych matach do zabawy. Wprowadza w temat niemowlęcych zabaw estetyczny oddech.

Wood Republic nie infantylizuje mebli dla dzieci. Są potraktowane tak samo serio, jak każde inne. Dlatego szafy mogą doskonale służyć w pokoju niemowlęcia, a kiedyś – stać się szafami nastolatka. Biurko mamy może stać się z czasem biurkiem debiutującego ucznia.

Do nas należy także wybór kolorystyczny. Bo każdy mebel Wood Republic wykonany jest od początku do końca metodą handmade. Za każdym z nich stoi prawdziwa pasja i chęć spełniana meblowych marzeń przyszłych właścicieli.