Ulotność to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, kiedy patrzę na nową kolekcję Nobonu. Podskórnie czuję wszystkie te momenty, które zakodowałam w głowie jako przyjemne, i odtwarzam je w tajemnicy przed światem.

To zapach wiosennego deszczu, szum delikatnego, ciepłego wiatru, granatowe, rozgwieżdżone niebo, obiecujące dobry dzień i dziecięcy śmiech. To moje ulubione miejsca i ludzie. Dobrze mi, kiedy patrzę na tę kolekcję i już planuję ciepłe dni z moją córką.

Samia, założycielka i projektantka marki, czyli krótko mówiąc: człowiek Nobonu, łączy w sobie wielokulturowość i ogromną ciekawość świata. Pół Polka, pół Arabka, żyjąca w różnych zakątkach kuli ziemskiej, zbiera i zapamiętuje kadry, zapachy, smaki, a potem pozwala prowadzić się tym wspomnieniom i tak tworzy kolejne kolekcje. Ta wiosenna jest bardzo dziewczęca, jej siła drzemie w naturalnym pięknie i subtelnościach: w luźnych krojach i miękko układającym się lnie w łagodnych kolorach.

Samia dba o szczegół, od materiału – zmiękczony len, w dotyku przypominający bawełnę, robiony jest specjalnie na potrzeby kolekcji Nobonu, po każde przeszycie – najnowsza kolekcja szyta jest w kameralnej polskiej manufakturze.

Dziewczynka Nobonu pachnie słońcem, ma wiatr we włosach i je porzeczki prosto z krzaka. Elegancka w kawiarni z mamą i zawadiacko pewna siebie na drzewie z chłopakami. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Piękne wykończone sukienki są kwintesencją dziewczęcości. Urocze tak samo z przodu, jak i z tyłu, nie krępują ruchów i sprawdzą się w każdej sytuacji. Bluzki i spódnice z dużymi kieszeniami, w pięknej gamie kolorystycznej, dają się łączyć w wiele kombinacji.

Luźne lniane spodnie to rzecz dla dziewczynek, które niechętnie noszą sukienki i dla tych, które lubią bawić się modą. Lekki, ciekawy krój sprawia, że nie są nudne, a zestawione z krótkim topem nabierają różnych oblicz – w zależności od okazji będą casualowym lub eleganckim rozwiązaniem.

Naprawdę czekam na wiosnę z Nobonu. W moim ulubionym miejscu za miastem, w ogródku jordanowskim obok przedszkola i na lodach z moją córką. Będzie pięknie!

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość: dziś rusza sprzedaż kolekcji w sklepie internetowym. Co wybierzecie?

NOBONU

Strona internetowa/Facebook/Instagram 

*

Tekst: Paulina Filipowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.