Wielkanocne prezenty

Dla każdego coś miłego

Wielkanocne prezenty
Paulina Kania

Schowane pod łóżkiem, w kaloszu albo na kapuścianej grządce, pośród hiacyntów, kwitnących gałązek i zieleniących się, odbijających od gleby traw. Wielkanocne prezenty! Dla każdego coś miłego.

Prezentów na siłę robić nie wolno. Jajka niespodzianki, czekoladki, zabawki – są atrakcyjne przez 5 minut, a potem rzucone w najdalszy kąt. Tak daleki, że nigdy nie znajdziesz. Bo i po co, skoro po chwili zabawy są popsute. Upieramy się przy tym, by inwestować w jakość, nawet przy skromnej okazji. Żeby zabawki cieszyły, stawiały opór działaniom destrukcyjnym i inspirowały do tych twórczych, konstrukcyjnych. Niech inspirują do sięgania wysoko i daleko, patrzenia szeroko. Niech motywują do zdobywania kosmosu, komponowania muzyki czy pichcenia. Tak się składa, że te wymienione niżej to potrafią. Sami zobaczcie.

DLA ZDOBYWCÓW KOSMOSU, CO ELONOWI WKRÓTCE UTRĄ NOSU

A właściwie nosa, ale rym rządzi się swoimi, wyższymi ponad gramatykę prawami. Marchewkowa i magnetyczna rakieta Janod zabrać was może na inne planety, a może i poza Układ Słoneczny. W końcu sky is the limit, więc szybujmy radośnie i bez ograniczeń. Myśląc przy tym trochę o budzącym się z zimowego snu przydomowym ogródku albo o działce, albo o Elonie Musku, który najchętniej zaanektowałby cały wszechświat. Co to, to nie, możesz mu stanąć twórczo na przeszkodzie, albo odwrotnie – wejść w kreatywną współpracę. A potem będziesz wspominać, że wszystko zaczęło się od marchewkowej rakiety…

Rakietę znajdziecie tutaj.

DLA DŹWIĘKOWYTWÓRCÓW, SOON-TO-BE  GRAJĄCYCH W FILHARMONII I MUZYCZNYCH KRYTYKÓW

Bo w dziedzinie muzyki można robić wiele: dekonstruować, budować i to, co powstało – skomentować. Można też muzycznie kooperować, wspólnie z kamratami szarpać struny banjo, uderzać w ksylofon i szurać marakasami, harmonijnie bądź nie, rytmicznie lub w totalnym chaosie. Improwizując jednak, a więc nie trzymając się zasad i ustalonego porządku, zyskuje się najwięcej. Zabawki Janod są wytrzymałe na wszelkie, nawet najbardziej płomienne recitale, więc śmiało odgrywajcie koncerty dla rodziców, dziadków, wujków, czy cioć. Choćby z transmisją na Zoomie.

Banjo znajdziesz tutaj
Drewniane cymbałki Ptaszek Pure czeka tu

DLA SPECÓW OD KRĘCENIA, SORTOWANIA I PRZECIĄGANIA (ZABAWY W NIESKOŃCZONOŚĆ)

Nie ma to jak zabawki wielofunkcyjne, bo gdy jedna z cudownych właściwości zostanie przetrenowana aż do zdobycia certyfikatu superznawcy, to jest jeszcze jedna i następna, którą można kształtować tą samą zabawką. Kostka wielofunkcyjna Janod uraduje już półtorarocznych odkrywców, bo ich ciekawskie rączki zajmie młynek z jajeczkami, sorter na 5 kształtów, kółka zębate, lusterko i gąsienica z obracanymi elementami. Nie zapomnijcie też o drzewie-labiryncie, usprawniającym – poprzez motywowanie do przesuwania elementów pod różnymi kątami – tak ważną w tym okresie małą motorykę. Wytrwałych adeptów sztuczek z tym magicznym sześcianem czeka świetlana przyszłość.

Kostkę wielofunkcyjną znajdziecie tu

DLA ZAPALONYCH MASZYNISTÓW, LOGISTYKÓW I PODRÓŻNIKÓW

Pociąg jedzie, ale frajda! Bez różnicy, czy widzimy mijający nas w pośpiechu Pendolino, czy ciągniemy załadowany klockami drewniany pociąg Janod. Emocje są duże, bo i podróż się wyłania, a za nią tęsknimy chyba najbardziej. Zabawka zbudowana jest z trzech wagonów na kółkach, do których przymocowane są po dwa drążki, ułatwiające pakowanie bagaży i wygodne umoszczenie się pasażerom, czyli czterem ptaszkom i królikowi. Aż korci, by zaplanować podróż pociągiem na nieznany ląd. To dokąd ruszamy po lockdownie: Berlin, Wiedeń czy Budapeszt?

Pociąg kupicie tutaj

DLA NIESTRUDZONYCH KUCHCIKÓW I DOMOROSŁYCH CUKIERNIKÓW

Rozmarzmy się przez chwilę. I zobaczmy oczami wyobraźni, jak dzieci same chwytają za garnki, rondle i blendery, kręcą ciasta na podwieczorek i wyjmują z piekarnika parujące muffiny na śniadanie. Najlepiej im idzie, gdy się im w te garnki nie zagląda, nie kontroluje i nie sprawdza. Ale aby nabyć wszelkie sprawności, umożliwiające nieograniczone korzystanie z kuchennych zasobów, należy przejść kilka stopni wtajemniczenia, wszak nie od razu Rzym zbudowano. Na pierwszy ogień polecamy opanowanie obsługi pastelowego zestawu cukierniczego Janod, zasobnego w mikser z kilkoma prędkościami, miskę do wyrabiania ciasta oraz dwuczęściowe jajko (na rzep), opakowanie mąki i 3 gotowe ciasteczka. Po kilku solidnych treningach obcowanie z domowymi utensyliami nie powinno być kłopotem.

Zestaw cukierniczy z mikserem znajdziesz tutaj

DLA OBSERWATORÓW PRZYRODY, CO NIE UCZYNIĄ JEJ SZKODY

Wiedza przyrodnicza to klucz do właściwych eko-nawyków i działań, które nie tylko naturze nie szkodzą, ale i pozwolą pójść o krok dalej, a więc siać i zbierać plony. Za sprawą układanki magnetycznej Janod dowiecie się wszystkiego o atrybutach każdej z czterech pór roku, tym pięknym ciągu zmian i zdarzeń, które – z daleka patrząc – wydają się błahe i oczywiste. Za to w bliskiej perspektywie przypominają cud i to taki, że przecierasz oczy ze zdumienia. Znając podstawy, można się zabrać za uprawę ogródka. Zestaw Małego Ogrodnika Janod zawiera konewkę, grabie, łopatę i parę turkusowych rękawic z nadrukowanym motywem jeżyka. Czyli wszystko, co przyda się do użyźniania kwiatowych i warzywnych rabatek. Aż chce się krzyknąć: „działka, moja miłość!”.

Układankę magnetyczną znajdziecie tutaj
Zestaw Małego Ogrodnika znajdziecie tu

DLA WYBITNIE SKOCZNYCH OD NIEPRZECIĘTNIE USZATYCH

Skoczne króliki francuskiej marki Kaloo w kilku barwnych wariantach polecają się do przytulania. A mają ku temu wiele powodów: niebywale miękkie, długonogie i uszate tak, że można je za sobą ciągać, przywiązywać do łóżek, wózków i fotelików w samochodzie, przeto tulić i głaskać w chwilach dziecięcego spleenu i refleksji nad przyszłością świata. A gdy uszata energia zostanie odpowiednio naładowana, ale potrzebuje bodźca, by z niej krzesać i czerpać, świetnym motywatorem okaże się skakanka Janod, z drewnianymi rączkami w kształcie zajączków. Nie dość, że estetyczna, to jeszcze jej długość jest regulowana za sprawą odkręcanych końcówek rączek, więc szybko się z nią nie rozstaniecie. Pytanie tylko, kto skacze pierwszy, a kto czeka na swoją kolej?

Skakankę-zajączka znajdziecie tu
Przytulankę, królika kremowego znajdziecie tu
Przytulankę, królika lawendowego znajdziecie tu

Jakie prezenty szykujecie potomstwu z okazji Świąt Wielkanocnych?

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Solution Baby Care, dystrybutorem m.in. zabawek marki Janod (Instagram marki) i Kaloo.

Dodaj komentarz