Wielkanoc według Agaty

Janod i pierwszy dom dla lalek

Jak pachnie wiosna? Zapytajcie Agatę, która o zapachach, kolorach, paletach barw i odcieniach brokatów może rozmawiać długo i z prawdziwą pasją. Od lat prowadzi bloga o urodzie, ale oczy ma szeroko otwarte na wszystko, co estetyczne i ciekawe z różnych dziedzin. Fanka lodów, chętnie opowiedziałaby wam o ulubionych smakach, ale dziś przepytuję ją z kwietniowych inspiracji!

Oprócz wielkanocnych potraw może znajdzie się na czas na wypad do ulubionych warszawskich lodziarni, bo Agata po raz pierwszy zostaje w stolicy i spędza świąteczny czas w nowym domu. Wiem, że jest smakoszką totalnego lenistwa, jeśli więc tylko zredukuje bieg do jedynki, my chętnie przyjrzymy się, co wprawia ją w dobry nastrój oraz, czym będą bawić się jej dwie córki. Oj, będzie nowość w pokoju! Janod zaprasza na kwestionariusz w kolorach wiosny!

Wielkanoc w domu czy wybywacie ?

Co roku była wyjazdowa – w zależności od tego, której babci przysługuje świąteczny przydział, pojawiamy się albo na wschodzie Polski, albo na Dolnym Śląsku. W tym roku jednak chyba zostaniemy w Warszawie bo… niedawno się przeprowadziliśmy i nie możemy się nacieszyć naszym nowym domem. Wszystko jest dla nas nowe i wszystko jest pierwszy raz

Kilka dni na lenistwo, co polecasz na ten czas w świecie kuchni (1), muzyki (2), książek (3), filmów (4) i kosmetyków (5)?

1. O jedzeniu zawsze chętnie! Mam dużo wegetariańskich opcji, jak pasztety, moja ukochana sałatka na ciepło lub zimno z makaronem, suszonymi pomidorami i pestkami oraz wegańskich (Tomka): pomidorowy piernik, pasty warzywne, babki marmurkowe. Ostatnie uzależnienie to domowe bajgle, które są działką Tomką i są obłędne! Kocham też budyń jaglany z pomarańczą, od Dominiki.

2, 3 i 4. Lubię totalne lenistwo i spędzanie czasu ze sobą. Bardzo pielęgnujemy opcję wieczorów filmowych z popcornem, dziewczyny to uwielbiają, my zresztą też. Podobnie czytanie książek. Czytamy codziennie, Jagoda od trzeciego roku życia ma kartę biblioteczną, znamy lub mamy większość książkowych pozycji dla dzieci. W związku z tym bardzo ciężko jest im kupić prezent w postaci książki! Muzycznie ostatnio Nouvelle Vague, The Streets (wiadomo, że byłam zakochana w Mike’u Skinnerze) oraz wszystkie piosenki z „RuPaul Drag Race” –tutaj muszę dodać, że mamy także swoje układy taneczne oraz zamawiamy sobie postaci w teledyskach.  

5.  Kosmetyki na Wielkanoc? Do rodzinnych wieczorów w dziewczyńskim gronie pasują dwie rzeczy: maski do twarzy i manicure. Obydwie kwestie ogarniam doskonale! Mam ulubione maseczki, które dobrze nawilżają każdą skórę, jak te. W przypadku paznokci sprawa jest równie prosta, biorę ze sobą jeden lakier, najchętniej w odcieniu zgaszonego różu albo bazę do paznokci Chanel w podobnym kolorze. Baza wygląda delikatnie i jest bardzo trwała – na moich paznokciach wytrzymuje tydzień!

Wielkanocne wspominki. Masz dużą rodzinę, na pewno rodzinne zwyczaje i wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa.

Grażynka, moja mama, babcia Jagody i Zoi  jest osobą, która okazuje swoją wielką miłość na przykład poprzez jedzenie. Możecie sobie zatem wyobrazić jak wyglądają u nas święta albo odwiedziny. Pytanie: a może byś coś zjadła? pada mniej więcej czterysta razy w ciągu kilku dni. Od dziecka tak było i mam nadzieję, że ja też taka będę. Mam najlepszy wzór do naśladowania, który pokazał mi jak powinna wyglądać rodzina, więź z córkami i miłość. Chcę być taką mamą jak moja mama. Wspomnienia z domu rodzinnego to troska moich rodziców, ich zainteresowanie (oczywiście, gdy miałam 16 lat wydawało mi się koszmarne!), a także wspólne przygotowywanie posiłków, rozmowy i najważniejsze – stół! Nadal tak jest, że święta spędzamy po prostu przy stole. Rozmawiamy, śmiejemy się, czasami pokłócimy. Wieczory natomiast to dziewczyński czas: oglądamy zdjęcia, przypominamy sobie wspólne historie i top of the top – czytamy pamiętnik mojej siostry Anki w którym uwierzcie mi jest całe nasze życie łącznie z opisywaniem ścigania mnie po osiedlu z powodu… niechęci do sprzątania. W tym miejscu chciałabym uściślić jedno: sprzątanie Anki polegało na wciskaniu wszystkiego za firany!

Jest rodzinnie, jest prezentowo. Co wybrałaś na zajączka z Janod?

Coś, co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem. Jagoda, która ma prawie dziewięć lat nigdy nie przejawiała zainteresowania lalkami. Co innego młodsza Zojka, dzięki której Jaga odkryła taką opcję. Naszym zajączkiem będzie więc Domek dla lalek XL z 12 akcesoriami Happy Day Janod, którym będziemy bawić się wszyscy. Jest przepiękny i mam nadzieję, że dziewczyny dodadzą do niego trochę swoich pomysłów i zrobią coś naprawdę fajnego.  Ah i jeszcze jedno – nigdy nie miałam domku dla lalek. Pamiętam pierwsze Barbie i Jessicę, które tato Leon przywiózł z Anglii trzydzieści lat temu.  Z dziewczynami z osiedla szyłyśmy dla nich ubranka, wymieniałyśmy się akcesoriami, które oczywiście robiłyśmy własnoręcznie. Komplet bucików rodzice zdobyli w Pewexie, a łóżeczka i mebelki sklejałyśmy z kartonów. Nasze zabawy trwały całe dnie, ferie, wakacje. Moje dzieciństwo było najlepsze!

Tworzycie swoje własne, wielkanocne zwyczaje?

Uwielbiam gotować i piec – zachęcam dziewczyny, aby robiły to ze mną. Jeśli jesteśmy u moich rodziców robimy to z babcią Grażynką, która dyryguje nami i nadzoruje całą pracę.  Wspólnie chodzimy na zakupy na targ, obowiązkowo z przystankiem na drożdżówkę z buzią. Robimy pisanki, dekorujemy dom, kupujemy kwiaty. Dziewczyny dostają w przydziale zajęcie się stołem, traktują to bardzo poważnie – tak jak ja w dzieciństwie. Najbardziej wyczekują jednak Śmigusa Dyngusa, dostają mikrosikawki i z zaskoczenia oblewają nas wodą. Często jest nas więcej, moja siostra Olka ma ośmioletnie bliźniaczki, Anka małego Kosmę Leona (będzie artystą!), brat Paweł dorosłą córkę. Domyślacie się jak bardzo kocham moją rodzinę? 

No to rodzinnych i ciepłych świąt, a dziewczynom fajnej zabawy!

A poniżej kilka naszych inspiracji prezentowych od Janod!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.