fisher price x ładne bebe współpraca reklamowa zabawki edukacyjne

Wiedza to twoja supermoc!

Radosny rozwój z Fisher - Price

Wiedza to twoja supermoc!
materiały prasowe

„Ucz się, ucz. Nauka to potęgi klucz” – pamiętacie tę męczącą frazę, sączoną nam do uszu od najmłodszych lat w celu wzbudzenia motywacji do nauki? Tymczasem efekt był w wielu przypadkach zgoła odwrotny. Bo wiedza to nie czarno-biała czeluść, a radosna, wielobarwna kraina, pełna rozbudzających wyobraźnię kształtów i dźwięków. Co więcej, wiedza daje moc! Grunt, by podsuwane dzieciom zabawki edukacyjne potrafiły z tymi właściwościami współgrać, zachęcać do zrobienia pierwszego kroku, a potem nieustannego zgłębiania jej fascynujących zakamarków. Bez pośpiechu, zbędnego stresu i z zabawą za pan brat.

Mali, mniejsi i ci troszkę więksi noszą w sobie naturalną chęć eksplorowania złożoności świata. Nęcą ich wszelkie smaki: nie tylko potraw, ale i deszczu, podłogi, tulipanów czy ulubionego kocyka. Lubią sprawdzać, jak wygenerować dźwięk spadającej ze stołu łyżki albo rozrzucanych na dywan klocków Lego (i wrzasku mamy, która nań nieopatrznie nadepnie). Wszystko to przecież jest  niezmiernie ciekawe i pomaga dzieciom w tworzeniu i utrwalaniu poczucia sprawczości, a to kluczowa umiejętność, bardzo pomocna w zdobywaniu wiedzy i rozwoju. A że rozwój jest procesem wieloetapowym, który u każdego przebiega w innym tempie i którego nie należy przyspieszać, a jedynie kreatywnie wspierać, przedstawiamy wam kilka sprytnych na to sposobów, frapujących zarówno dla dzieci, jak dla i rodziców.

Psi pomocnicy

Nie od dziś wiadomo, że psi kumpel to najserdeczniejsze wsparcie, które pomaga dzieciom rozwijać empatię, radzić sobie z napięciami, ale także wzmacniać sprawność ruchową. Nie inaczej jest w przypadku czworonożnych zabawek Fisher-Price, czyli Szczeniaczka Uczniaczka i Edukacyjnego Pieska „Raczkuj ze mną”. Oba przeznaczone są dla szerokiej grupy odbiorców od 6 miesiąca do 3 roku życia, gotowe, by dzięki funkcji trzech poziomów nauki: odkrywania, zachęcania i naśladowania odpowiadać na potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnych etapach rozwoju. Kolorowy, miękki Szczeniaczek reaguje na dotyk pogodnymi piosenkami i wypowiedziami, które pozwalają dziecku przyswoić ponad 100 pierwszych słów. Jego nos, łapy, stopy, ucho i serce generują piosenki i zdania, którymi Szczeniaczek wspiera rozwój wiedzy i zręczności oraz wzbogaca zasób słownictwa dziecka. Z kolei Edukacyjny Piesek przemieszcza się dziarsko po domowej przestrzeni, zachęcając szkraba, by za nim podążał. Elektroniczny piesek trzyma w buzi skarpetkę, którą ciekawski odkrywca z pewnością chwyci i w ten sposób aktywuje zmykającą zabawkę. Sam również, raczkując, ruszy w pełen emocji pościg. Dodatkowym motywatorem do raczkowania jest psia obroża z podświetlanymi przyciskami, które uruchamiają piosenki, dźwięki i wypowiedzi, ucząc nienachalnie cyfr, liter czy kolorów.

Szczeniaczek i Elektroniczny Piesek stanowią kompatybilny psi duet wiernych przyjaciół i pomysłowych edukatorów.

Wielki elektronik

Żeby zostać komputerowym specem, nie wystarczy sama smykałka do obsługi tabletu czy laptopa. Lata praktyki i postępy pozwalają oswoić się z urządzeniem, a w następstwie efektywnie z niego korzystać, łącząc naukę z zabawą. Wystarczy wcisnąć 1 z 28 przycisków na Tablecie Malucha „Ucz się i śmiej”, aby rozległ się optymistyczny dźwięk piosenek, dźwięków i zdań, które mimowolnie wpadają w dziecięce ucho i usprawniają motorykę małą oraz utrwalanie wiedzy zdobytej w żłobku czy przedszkolu. Zabawka została stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 36 miesięcy. Za to przygodę z Laptopem Malucha „Porozmawiajmy” Fisher-Price rekomenduje, by zacząć w 12 miesiącu życia i bez skrępowania rozgryzać tajniki tej interaktywnej zabawki. Co potrafi? Jego mocną stroną są żywo przypominające biurowe wideokonfrencje. Dzięki nim można ustalić wspólne plany zabawowe. Ponadto w sferze atrakcji pojawia się rozświetlony muzyczny kręciołek i ponad 55 aktywacji pod postacią piosenek, wiedzy o literach, kolorach, liczeniu – zapewniających wspieranie motoryki oraz aktywne naśladowanie. Zarówno laptop, jak i tablet świetnie spisują się podczas rodzinnych wypraw albo pracy zdalnej – zapewniają dziecku naukę poprzez wartościową rozrywkę i skutecznie przykują dziecięcą uwagę.

Zabawki edukacyjne, takie jak np. Tablet malucha „Ucz się i śmiej”, Szczeniaczek Uczniaczek, Edukacyjny Piesek „Raczkuj ze mną” oraz Edukacyjny laptop Malucha „Ucz się i śmiej” znajdziecie w sklepie Mattel.

*

Materiał został wykonany we współpracy z marką Fisher-Price. 

Dodaj komentarz