Wianki z papierowych kwiatów

Zrób to z Fasinką

Czyż nie są piękne? Pokażemy wam dzisiaj, jak je zrobić. Maja Marciniak, autorka „Książki do zabawy” inspiruje do tworzenia pięknych i niepowtarzalnych ozdób dla wszystkich dziewczyn świata. 

Nie możemy przejść obojętnie obok polnych kwiatów. Kuszą nas kolorami, formami i obłędnymi zapachami. Lubimy na nie patrzeć. Maja Marciniak, nasza redakcyjna koleżanka zainspirowana książką „Anatomia Natury” Julii Rothman, poszła o krok dalej i piękne kolorowe kwiaty zrobiła z papieru. Są one dla niej symbolem lata i wakacyjnego czasu. Mama dziewięcioletniej Fasinki w ramach cyklu #zróbtozfasinką zdradziła nam, jak w łatwy sposób przygotować taką kwiecistą ozdobę, a my szybciutko pędzimy do was z tą tajemną wiedzą.

*

WSKAZÓWKI

Do zrobienia wianka będziecie potrzebowali nożyczek i szablonów – znajdziecie je tutaj, kleju i bloku technicznego. Przydadzą wam się również: drucik o długości równej obwodowi głowy i kolorowa wstążka.

*

KROK PO KROKU

1. Zaczynamy od wydrukowania szablonów, które podklejamy od spodu papierem z bloku technicznego. Dzięki temu będą sztywniejsze.

2. Z drucika robimy półokrąg i owijamy go wstążką. Na krańcach drucika zostawiamy zwisający kawałek wstążki. Posłuży do zawiązania wianka na głowie, a reszta będzie powiewać na wietrze.

3. Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać jest doklejenie przygotowanych wcześniej kwiatków. Jeżeli zostanie wam kawałek wstążki i papierowe roślinki, wykorzystajcie je do stworzenia bransoletki. Nic nie może się zmarnować!

*

Wierzymy, że cyklem #zróbtozfasinką zachęcimy was do kreatywnych aktywności, które będą zarówno fajną alternatywą na zabawę z dziećmi, jak i świetnym pretekstem na odkrycia pasji.

*

Więcej pomysłów DIY znajdziecie w „Książce do zabawy” Mai Marciniak, którą kupicie tutaj.

*

Opracowała: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Maja Marciniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.