Wesołe jest życie maluszka!

Ubieranka Reserved

Wesołe jest życie maluszka!
Monika Lenarczyk

I to jak! Można się ścigać z dywanem, szorować pupą po parkiecie i wycierać bezkarnie kolana w nowych ogrodniczkach. Instruktorką mianujemy Sawę, bo prawdziwie zna się na rzeczy.

Szepty i krzyki, szlochy i chichy, niepokojące chwile ciszy i spontaniczne wycie do księżyca. Wszystko naprzemienne, pozbawione stałości i wszelkiej konsekwencji. W życiu malucha – co ja mówię! – w jednej godzinie z życia malucha wydarzyć się może tyle, że opasłe tomy tych treści nie pomieszczą.

Już od rana trzeba malucha odziać tak, żeby nic nie przeszkadzało w turlaniu się po parkiecie i zakopywaniu w pościeli, tudzież chowaniu w szafie albo koszu na zabawki. Trzeba tarmoszenie domowego wyposażenia ułatwiać, zapewniać ciepło, w razie gdyby małoletniej eksploratorce przyszło do głowy odkręcanie niebieskiego kurka w wannie albo wynajem najniższej półki w lodówce. Swetry i spodnie z gęsto tkanej bawełny powinny sobie z tym zadaniem poradzić.

Sawa, zanim prawdziwie zaśnie, może też zabawić się w udawanie. Leżeć, tarzać się w pościeli, wykręcać kołderkę i wyrzucać wszystko z kołyski. Najlepiej z trzaskiem na ziemię, dla efektu. W tym też nie wolno przeszkadzać, a trzymając się naiwnej nadziei, że po pościelowych bitwach dziecko zmorzy sen, ubierzcie je ciepło. Bo bankowo odkryje się milion razy.

A co trzeba przede wszystkim? Trzeba lubić tych huncwotów, tulić, gilgać w te bawełniane sweterki i bezskarpetkowe stopy. Dzielić wesołość i pomnażać. Bez ustanku.

*

Sawa ma na sobie ubrania z najnowszej kolekcji Reserved Baby: bawełniany sweter, sweter na guziczki, pajacyk z drewnianymi guzikami, spodnie na szelkach.

Modelka: Sawa
Zdjęcie: Monika Lenarczyk
Produkcja: Ładne Bebe