Matka Natura współpraca

Weleda: osiem manifestów Matki Natury

Podsumowanie naszego cyklu i konkurs

Weleda: osiem manifestów Matki Natury
archiwum Ładne Bebe

Za nami osiem odcinków z ośmioma bohaterkami – cudownymi kobietami, mamami żyjącymi w bliskości z Planetą Ziemią, szanującymi dobro środowiska i stosującymi naturalną pielęgnację. Każda z nich jest Matką Naturą.

Dziś czas na podsumowanie cyklu Matka Natura współtworzonego z Weledą – marką naturalnych kosmetyków, która w tym roku celebruje równe 100 lat istnienia. Z okazji jej urodzin zaprosiłyśmy do udziału w pięknych sesjach i testach pielęgnacyjnych osiem wspaniałych, twórczych mam – fotografki: Dominikę Geneję i Paulinę Pajkę Grabackę, malarkę i graficzkę Kasię Listwan, założycielkę marki modowej Monikę Mularczyk, dziennikarkę Natalię Sosin-Krosnowską, ceramiczkę Olę Nadolny, joginkę Paulinę Rogóską-Wichę i reżyserkę Laurę Mielczarek.

W każdym odcinku nasze bohaterki wspominały o swoim macierzyństwie i życiu w zgodzie z naturą, zawierając przy tym manifest Matki Natury. Dzisiejszy, wieńczący cykl odcinek będzie zbiorem tych matczynych manifestów. Mamy nadzieję, że Was zainspiruje! Co więcej – z okazji urodzin marki Weleda w poprzednich odcinkach rozdaliśmy wam aż 80 prezentów – zestawów pielęgnacyjnych Weleda. 100. urodziny to 100 nagród, zatem w tej edycji mamy dla was aż 20 zestawów kosmetyków do wygrania! Szczegóły znajdziecie na końcu artykułu. Tymczasem poznajcie osiem manifestów Matki Natury.

Natalia Sosin-Krosnowska – dziennikarka, autorka książek, mama Konstantego

Jestem Matką Naturą, więc mam w sobie wrażliwość, zgodę na przemijanie i spokój, że wszystko w życiu jest jakimś etapem. Tak, jak rośliny kiełkują, wschodzą i owocują, by jesienią zamienić się w suche badyle, a wraz z kolejną wiosną znów odrodzić, tak samo człowiek czasami się rozwija, a czasami zwija albo wręcz zamyka w sobie – i to zawsze jest jakiś etap, jakaś podróż. Nasza natura jest cykliczna i warto o tym pamiętać.

Dominika Geneja – fotografka, mama Alka i Iki

Jestem Matką Naturą, więc dbam o nią. Oddycham jej rytmem. Odczuwam emocjonalną więź. Wychodzę bosymi stopami do ogrodu, żeby poczuć energię płynąca z ziemi. Zwykły spacer, dotyk kory, dźwięki lasu uczą mnie uważności, kontaktu ze sobą, bycia tu i teraz. Konsekwencje moich decyzji wychodzą daleko poza krąg tego, co odczuwam, są w kręgu tego, co odczuwają inne organizmy, również będące Matką Naturą. Jak powiedział David Attenborough: „Musimy pielęgnować świat przyrody, ponieważ jesteśmy jego częścią i jesteśmy od niego zależni”.

Kasia Listwan – mama Ziemka i Wandy, malarka i graficzka, prowadzi z mężem gościnny Dom na Wzgórzu Paproć

Jestem Matką Naturą, więc żyję w zgodzie z przyrodą, to ona dyktuje moim życiem, a ja się w tym układam. Dbając o naturę, dbam o siebie. Żyję odpowiedzialnie, szanując ziemię, którą uprawiam, karmię rodzinę i gości jedzeniem, które zbieram, i kupuję produkty od rolników mających malutkie hodowle, a właściwie poletka czy zagony. Kupuję też rzeczy z drugiej ręki, ponieważ chciałabym, żeby szalona światowa produkcja zwolniła i ludzie się opamiętali. Dla mnie ważne jest, by być, nie mieć.

Paulina Rogóska-Wicha – nauczycielka jogi, mama Jasia

Jestem Matką Naturą, więc dbam o siebie, o swoich bliskich i o nasze otoczenie. Jestem mamą, pokazuje swojemu dziecku otaczający je świat, uczę je miłości, uważności i każdej najdrobniejszej czynności. Akceptuję siebie, żyję własnym rytmem, zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Ola Nadolny – twórczyni WOLNO ceramika, ekspertka w temacie wnętrzarstwa, mama Mai i Poli

Jestem Matką Naturą, więc żyję w zgodzie na zmiany i przemijanie. Nie ujarzmiam natury, tylko trwam obok, przyglądając się jej z czułością. Jestem spokojna, bo mam ziemię pod stopami i korony silnych drzew nad głową. One sprawiają, że czuję się bezpiecznie. Doświadczam natury z całą moją wrażliwością i ona jest moją siłą. Tę siłę przekazuję moim dzieciom.

Monika Mularczyk – założycielka marki odzieżowej Momu Warsaw, mama Henia

Jestem Matką Naturą, więc dopasowuję swoje codzienne życie do niej. Staram się żyć wolniej, doceniać jej przemijające piękno. Chcę być tu i teraz. Doceniam każdą porę roku, biorę z niej to, co najlepsze. Chodzę boso po lesie, czerpię siłę ze spokoju, który mnie otacza. Mam do natury wielki szacunek i uczę tego mojego syna.

Laura Mielczarek – reżyserka filmowa i mama Gucia

Jestem Matką Naturą, więc jestem uważna. Żyje w zaufaniu do siebie i otoczenia. W bliskości i opiece. Świadomie podejmuję decyzje. Czujnie obserwuję otoczenie. Wychowuję synka w odwadze i otwartości. Nasz dom wypełniają szczere rozmowy, wsparcie i czułość, a wspólną pracą uczymy się cierpliwości i wzajemnego szacunku do natury.

Paulina Pajka Grabacka – fotografka rodzinna i mama dwójki

Jestem Matką Naturą, nieodłączną jej częścią. Ziemia, woda, powietrze i każdy z jej żywiołów przenika mnie, a ja chłonę ją całą sobą. Przybliżam się do niej, chodząc boso, zanurzając się w rzece, wystawiając smaganą wiatrem twarz ku słońcu. Dostrzegam i pielęgnuję naturę w sobie, uczę się od moich dzieci obcowania z nią. Staram się być blisko siebie i w zgodzie ze sobą, dzięki temu łatwiej pozostać mi w zgodzie z otaczającym mnie światem.

KONKURS – WYNIKI

Dziękujemy za inspirujące odpowiedzi! Zestawy kosmetyków Weleda powędrują do następujących osób: Dagmara, Dominika_drzycimska, Agnieszka G., Wildlife1984, Marysia, Klaudyna, Wiktoria, Jaga, Mama Z, Tomek, Adzka, Kinia, Mary, Danusia, Mama dwójki, Karolina, Olga, Hanyszka, Olga i Kasia. Zwycięzców powiadomimy mailowo.

W tej odsłonie do wygrania jest aż 20 zestawów kosmetyków Weleda do pielęgnacji! W każdym znajduje się: emulsja do ciała (losowo dobrana: róża, cytrus lub granat), krem Skin food, Calendula ochronny krem na niepogodę, miniatura olejku do ciała z arniką oraz bawełniana torba Weleda.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: które rośliny i w jaki sposób wykorzystujesz do domowej pielęgnacji? Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach poniżej – czekamy na nie do 12 grudnia do końca dnia. Spośród nich wybierzemy 20 opisów, a ich autorki/autorów nagrodzimy. Wyniki podamy 13 grudnia w tej publikacji.

TUTAJ znajdziecie regulamin konkursów na Ładne Bebe.

*

Wszystkie artykuły z cyklu Weleda Matka Natura czekają na was tutaj.

Materiał powstał przy współpracy z marką Weleda

Dodaj komentarz