Weekend WOW

Mamy dla Was bilety do Teatru Guliwer!

Wstajemy wstajemy - Beck melodyjnie prosi i odmowy nie przyjmuje. Tyle się dzieje, słońce świeci, ale na wieczór można już przywdziać wytęksniony trencz z pagonami (hura!). Same widzicie, zapowiada się weekend Wow. Gdzie w ciągu najbliższych trzech dni pomkniemy z dziećmi? Zaraz zdradzimy Wam nasze plany. Mamy też dla Was bilety do teatru!

  1. I zaczniemy od prezentu, bo to chyba najlepszy z możliwych początków. Mamy dla Was bilety na spektakl o międzygatunkowej przyjaźni pomiędzy lisicą i kurą pt.”Podróż na 14 łap” w stołecznym teatrze Guliwer. Serce Mokotowa, duże przeżycie teatralne, same dobre kawki w okolicy, park – i już macie zaplanowane sobotnie popołudnie albo niedzielny poranek. Bo walka toczy się o 1 podwójny spektakl w sobotę o 17:30 i 1 na niedzielny o godz. 11. Kto pierwszy ten lepszy. (BILETY ROZDANE)

Podróż na 14 łap – spektakl/ 17.09, godz. 17:30, 18.09 godz. 11 i 13/Teatr Guliwer, Warszawa/ wiek: od 5 lat

guliwer_podroz-na-14-stop_fot-marta-ankiersztejn-56 guliwer_podroz-na-14-stop_fot-marta-ankiersztejn-117

2. To już w tę sobotę zaczyna się święto kina dla dzieci, które nigdy przedtem nie było tak hucznie i z rozmachem obchodzone. W najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie, które zainauguruje zespół Jerz Igor grający na żywo do 7 filmów krótkometrażowych. Seanse zaś dziać się będą od samego rana. Zapakujcie kanapki, coś do picia i zaszywajcie się w kinach. A dzień później, w niedzielę przenosimy się na Targówek i oglądamy Ponyo w tamtejszym Multikinie. Tutaj znajdziecie naszą rozmowę z twórcami festiwalu, a tutaj nasze TOP 10 filmów.

Kino Dzieci – wielkie otwarcie + koncert Jerza Igora /17.09. godz. 15/ Kino Muranów, Warszawa

ladnebebe_kinodzieci_multikina

 

3. Oto wystawa, której zwiedzanie może stać się przyjemną wędrówką po współczesnym polskim designie dla dzieci. W gronie projektantów znalazły się takie marki jak Bajo, Beza Projekt, FAM FARA czy Kółko i Krzyżyk. Przyjdźcie pozwiedzać!

Lekcja designu – wystawa/do 18.11.2016 r./ Institute of Design, ul. Zamkowa 3, Kielce

ld

ld4

4. Opera dla dzieci? Pewnie, ale dorosłym też nie będzie się nudziło. Historia rozgrywająca się pomiędzy Mamą, Tatą, Synkiem Stefusiem, Gadającym Kotem oraz tytułową Milczącą Rybką może sprawić, że spektakle operowe staną się stałym punktem w Waszym kalendarzu. Sprawdźcie!

Milcząca Rybka, Mikroopera/ 18.09, godz. 11/ Mała Warszawska Jesień, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa

5. Komu nie straszne, a może nawet przyjemne wykopki kartofli i topinamburów, orka, bronowanie i obsiewanie zagonków, niech łapie za grabki i biegnie do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Dla strudzonych pracami na roli przygotowano strawę z plonów dobrze potraktowanej ziemi, czyli babę ziemniaczaną, golce, kuchy pulki oraz bulwy i jabłka z ogniska. Trzeba spróbować!

Z motyką na bulwy/ 17-18.09, godz. 9-17/Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny, Wdzydze Kiszewskie

bulwy

6. W sobotę rozpoczyna się cykl fajnych warsztatów, podczas których zgłębiać będziecie tajniki miasta. Sprawdzicie jak działa, kto nim steruje i sami zaprojektujecie takie miasto, w jakim chcielibyście mieszkać. Nie ma na co czekać, trzeba iść. A wcześniej się zapisać pod adresem: warsztaty@nowyteatr.org

Przypadek miasto. Cykl rodzinnych warsztaów architektonicznych/ 18.09, godz. 11/Świetlica Teatru Nowego, ul. Madalińskiego 10/16,  Warszawa/ wiek: 6-10 lat

7. Wrzesień to czas, kiedy galerie rozkwitają i mocno stawiają na młodszych gości. Stąd też mnogość genialnych wystaw, na które warto się udać. W krakowskim Bunkrze Sztuki już jutro rozpocznie się wystawa polskiej ilustracji książkowej. Zobaczycie prace najlepszych z najlepszych, m.in. Jana Bajtlika, Oli Niepsuj i Agaty Dudek. Must see dla młodszych i starszych.

Węże, sztylety i płatki róży – wystawa/ 17.09-11.12.2016/Galeria Bunkier Sztuki, Plac Szczepański 3a, Kraków

weze

8. Fajnie jest bawić się w detektywa, a przeciez konserwator dzieł sztuki to taki artystyczny detektyw, który bada, ogląda przez szkło powiększające, szuka śladów i wskazówek, tak więc prowadzi śledztwo i dokumentuje je w pilnie strzeżonych aktach sprawy. Chcecie spróbować? Zapraszamy do Zachęty!

Warsztaty dla dzieci z autyzmem z cyklu „Co robi artysta?”/ 17.09, godz. 12:30 i 15/Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, ul. Małachowskiego 3, Warszawa

9. Tworzymy, działamy nie myśląc zbyt wiele o efekcie. Brzmi jak fatamorgana albo utopia? Na zajęciach w łodzkiej Pracowni OKO dzieją się takie fajne rzeczy. Tmatem zajęć jest książka artystyczna, a więc zarówno jej projektowanie, rysowanie i ozdanianie, ale też tworzenie form przestrzennych i części ruchomych. Idźciekoniecznie!

Zajęcia twórcze dla dzieci/ 17.09, godz. 11/ Pracownia OKO, ul. Piotrkowska 138/140, Łódź

zt

10. Jak wspominacie lekcje chemii? No właśnie.. Poza bajecznie kolorową Tablicą Mendelejewa nie było na czym skupić uwagi. Ale jest ktoś – Przemek Owczarek – kto chce nam rodzicom te blade wspomnienie pokolorować i dlatego zorganizował chemiczne warsztaty w Regeneracji. Będą eksperymenty, zjawiska i instruktaż, jak wykonać sztuczkę podejrzaną w filmie akcji. Zapisy pod adresem: przemekowczarek@wp.pl

Warsztaty chemiczne dla dzieci/ 17.09, godz. 12/ Klub Regeneracja, ul. Puławska 61, Warszawa

chemia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.