Weekend jest z kosmosu

Mamy dla Was bilety do teatru!

Weekendowy czas jest pełen niezwykłości. Dni laby zupełnej, nic nie trzeba, ale wszystko można! Istny kosmos! Wariujemy, kładziemy się spać później niż zwykle i wstajemy też jakoś bliżej obiadu (ha, ha... marzenia!). Lubimy ten tygodniowy przerywnik, który sprawia, że same czujemy się trochę jak dzieci.

To co robimy w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę?

***

1.Na dobry początek wybierzcie się do Teatru małego Widza. Mamy dla Was 2 darmowe bilety na hit „Warzywa są z kosmosu”. Kto jeszcze nie widział, niech koniecznie nadrabia a kto miał okazję – może sobie tę zabawną opowieść z warzywnego targowiska odświeżyć. Aktorzy przerzucają się brukselką, porem i karczochami a po spektaklu wraz z małymi widzami przyrządzają multikolorową sałatkę. Pójdziecie? (BILETY ROZDANE. Spróbujcie szczęścia za tydzień!).


Warzywa są z kosmosu
– spektakl/ Teatr Małego Widza, 24.09, godz. 10, Warszawa/ wiek: 1-5 lat

warzywa-sa-z-kosmosu-ladnebebe-llUntitled copy

 

2. Świetna inicjatywa, którą z przyjemnością będziemy śledzić i opisywać. Zresztą, do IKM-u mamy słabość nie od dziś, tam się tyle dobrego dla dzieci dzieje! W najbliższą sobotę rusza cykl spotkań z literaturą i językami: chorwackim, kaszubskim, rumuńskim, katalońskim, ukraińskim, czeskim, litewskim i węgierskim. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie książki „Mała encyklopedia Domowych Potworów”, nauki podstawowych zwrotów w języku chorwackim oraz warsztatów pod hasłem „na dnie morza”. Ciekawe!

Ciągnąć książki za języki – język chorwacki/ 25.09, godz. 12/ Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

powtory
3. Wszystko, co dobre… Tak tak, nie musimy dopowiadać. Kończy się Festiwal Kino Dzieci a na osłodę możemy Wam tylko powiedzieć, że kolejny za rok. No i mamy jeszcze sobotę i niedzielę wypełnioną warsztatami i seansami. Będziecie mieli okazję zbudować miasto, wziąć lekcje japońskiej kaligrafii i sitodruku, obejrzeć festiwalowe hity oraz posłuchać koncertu Orkiestry Kina Dzieci. No i dowiedzieć się, który film konkursowy otrzyma Kwiat paproci. Ruszajcie, druga okazja dopiero za rok!

Ostatni weekend Festiwalu Kino Dzieci/ 23-25.09/ 27 polskich miast 

kd

4. Muzyczne szaleństwo pod okiem Asi Miny to jest coś, na co dzieci czekały przez całe wakacje. Zajęcia polegać będą na konstruowaniu instrumentów z sezonowych warzyw, czyli kołatki z bakłażanów, piszczałki z marchewek i co jeszcze podpowie Wam wyobraźnia.

Muzykodrom Asi Miny/ 24.09, godz. 11-12:30/ I piętro Miasta Ogrodów, Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice/ wiek: 6-9 lat

5. Wybierzcie się na drukowanie sitodrukiem na papierze i torbach a jesli macie chęć – także na koszulkach. Zabierzcie tiszert z domu i spróbujcie ozdobić go zwierzęcym printem. Spróbujecie?

Warsztaty sitodruku – Niech żyje papier vol 2/ 24.09, godz. 10-12/  Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa/ wiek:od 6 lat

sito

 

6. W ramach dwudniowego finisażu wystawy „Jak pies z kotem” w krakowskim Muzeum Historycznym przez cały weekend odbywać się będą warsztaty i oprowadzania. My polecamy Wam sobotnie zajęcia, podczas których dowiecie się, jakie imiona nosiły zwierzęta znanych krakowian i wielu innych psich ciekawostek sprzed lat.

Jak pies z kotem w dawnym Krakowie – warsztaty/24.09 godz. 10/Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Rynek Główny 35, Kraków/ wiek: 7-12 lat 

 

pies

 

7. Zapraszamy Was na weekend koncertów tematycznie związanych z naturą i jej niezwykłością.Od piątku do niedzieli, od rana do wieczora odbywać się będą koncerty zainspirowane dźwiękami przyrody. Chodźcie!

Szalone Dni Muzyki/ 23-25.09, od godz. 10/Plac Teatralny 1, Warszawa

12017718_765581530236580_2481193453451970233_o 12038958_765591820235551_506878037794679024_o

8. Przez cały wrzesień trwały prace nad stworzeniem miejskiej mozaiki. 24 września odbędą się ostatnie prace montażowe a dzień później – wernisaż. W niedzielne popołudnie zaprojektowana i wykonana przez uczestników warsztatów mozaika zostanie wyeksponowana w przestrzeni publicznej dzielnicy Węglin i będzie cieszyć oczy mieszkańców. Nie przegapcie tej okazji!

Wszystko się ułoży. Mozaika na Węglinie/ 25.09, godz. 16/ DDK Węglin, ul. Judyma 2a, Lublin 

9. To już 10 edycja Festiwalu Nauki Małego Człowieka. W campusie Politechniki Warszawskiej odbywać się będą zajęcia i pokazy naukowych eksperymentów. Warto wpaść i zapoznać się z ofertą zajęć naukowych dla dzieci w stolicy.

Festiwal Nauki Małego Człowieka/ 24-25.09, godz. 10-16/ Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska, ul. Koszykowa 75, Warszawa

10. Łapcie za wykrywacz metalu i podążajcie śladami Indiany Jonesa po dziedzińcu Arsenału. Będzie praca z mapą, tworzenie dokumentacji znalezisk a dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną specjalne certyfikaty małych odkrywców. Hej, przygodo!

Warsztaty rodzinne „Szkoła archeologii im. Indiany Jonesa”/ 24.09, godz. 12/Muzeum Archeologiczne, ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław/ wiek: 5-10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.