diy książką do zabawy

Walentynkowe inspiracje Fasinki

Zrób to z Fasinką na Walentynki

Walentynkowe inspiracje Fasinki

Maja Marciniak mama Fasinki i Leo ponownie inspiruje do twórczych działań! Tym razem zachęca nas-rodziców do zrobienia walentynkowej zabawy balonowej z zadaniami dla dzieci oraz uroczych podkładek śniadaniowych. 

Podarowane od serca, zrobione przez nas rodziców, sprawią dzieciom wiele radości. Niech ten dzień wypełniony będzie pozytywnymi emocjami, a walentynkowe śniadanie będące kulinarną uczą o poranku zapoczątkuje lawinę samych pozytywnych zdarzeń, pełnych miłości. Jak zrobić balonowe serce, strzały i podkładkę niespodziankę? Już podpowiadamy!

 

BALONOWE SERCA I STRZAŁY AMORA

Zabawa strzałami amora i celne trafianie w balonowe serce powieszone na ścianie to świetny pomysł na zabawę z dziećmi! W balonikach dla dzieci Mai: Fasinki i Leo, czekać będą zadania do wykonania. Do przygotowania balonowej ozdoby i strzał koniecznie zaproście dzieci. Małe rączki przydadzą się przy wycinaniu papierowych elementów, a i przy dmuchaniu baloników będziecie potrzebowali pomocy.

*

WSKAZÓWKI

Do zrobienia balonowego serca Maja wykorzystała duży bristol, kolorowe baloniki, karteczki, cienkopis, dziurkacz i konfetti. Strzały i kołczan to: kawałek kartonu lub rolka po ręczniku papierowym, kawałek sznurka lub wstążeczki, kolorowe papiery, patyczki do szaszłyków, nożyczki, klej oraz pistolet z gorącym klejem.

*

KROK PO KROKU

Przygotowanie balonowej dekoracji Maja rozpoczęła od narysowania na dużym bristolu serca. Następnie wycięła go i zrobiła dziurkaczem miejsca, w które wsadziła nadmuchane balony. Do każdego balonika włożyła również karteczki z zadaniami. Po wycelowaniu strzałą w balonika i jego przebiciu dzieci wylosują zadania do wykonania. Co tam znajdą? Wyścigi wokół stołu, zrobienie uśmiechniętych zdjęć z mamą i tatą oraz dużo buziaków.

Papierowe strzały wycinamy z kolorowego papieru i gorącym klejem przyklejamy do patyczków. Tylną część strzały – lotkę robimy w identyczny sposób. Możemy ją dodatkowo dekoracyjnie ponacinać.

Kołczan, w którym Fasinka i Leo schowali strzała Maja zrobiła z tektury. Tutaj możecie wykorzystać również rolkę po ręczniku papierowym. Jak przygotować kołczan? Zwijamy karton w rulonik, doklejamy podstawkę z jednej strony, a wstążeczkę z obydwu stron. Gdy mamy już połączone wszystkie części w całość obklejamy całość kolorowym papierem i dekorujemy wyciętymi z papieru serduszkami.

 

*

 

WALENTYNKOWA PODKŁADKA ŚNIADANIOWA

Takiej niespodzianki od serca dzieci Mai się nie spodziewają. W Święto Zakochanych rodzice obudzą ich tuleniem i buziakami, a potem wspólnie zejdą do kuchni, gdzie czekać na Fasinkę i Leo czekać będzie pyszne śniadanie podane na dekoracyjnych podkładkach. Ich zrobienie jest wyjątkowo proste więc zabieramy się do pracy!

*

WSKAZÓWKI

Do wykonania walentynkowej podkładki śniadaniowej będziecie potrzebowali dużego bloku technicznego A3, nożyczek, dziurkacza do wycinania serduszek, kolorowych cienkopisów, talerzyków, kubeczków, kleju do papieru i technicznego papieru kolorowego. Gdy wszystkie elementy będą gotowe możemy zabierać się do twórczej pracy.

*

KROK PO KROKU

Zaczynamy od odrysowania miejsca na talerzyk i kubeczek. Możemy do tego użyć naczyń o niestandardowych kształtach. Już dzięki temu sprytnemu zabiegowi robiona przez nas podkładka będzie wyglądała oryginalnie! Kontury odrysowanych talerzyków i kubeczków możemy ozdobić szlaczkami, a wnętrze pokolorować.

Po ozdobieniu miejsc na kubek i talerzyk możemy rozpocząć dekorowanie wolnego miejsca, które zostało dookoła. Maja przygotowała dla swoich dzieci grę w kółko i krzyżyk, walentynkowe kupony pełne miłości i miejsce na miłe słowa. Wyjątkowe i od serca. Czy to nie urocza niespodzianka?

Nie martwcie się brakiem walentynkowych kuponów! Przychodzimy wam dzisiaj z pomocą i udostępniamy plik do ich wydrukowania. Znajdziecie go tutaj! Wierzymy, że na kuponach pełnych miłości znajdą się pomysły wspólne zabawy, przytulaski bez okazji oraz długie wieczorne czytanie z mamą i tatą. Wszystko to, co sprawi przyjemność, zaskoczonym walentynkową niespodzianką dzieciom.

Szukacie innych kreatywnych pomysłów na twórcze spędzanie wolnego czasu z maluchami? Zajrzycie koniecznie do naszej Książki do zabawy! Kupicie ją tutaj.

Opracowała: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Maja Marciniak