#wakacjezmamissima

Relaks Elizy na miejskiej działce

Jak tam wasze wakacje? My regularnie wraz z mamissima będziemy Wam o nich przypominać, wprowadzając was w błogi stan wakacyjnego relaksu, nawet jak przyszło Wam je spędzać w mieście, a nie w hamaku pod palmami. Szczerze... palm wcale nie będzie. Wakacyjny relaks można sobie zafundować nad morzem, ale też na balkonie czy miejskiej działce. Bo takie są #wakacjezmamissima, rodzinne, beztroskie i unplugged.

Dziś garść wspomnień z dzieciństwa. Kto spędzał weekendy na działce u dziadków rwąc agrest prosto z krzaczka i dumnie maszerując między równymi grządkami niczym inspektor z sekcji warzywnej? Dziś na wakacje pod gruszą zaprasza nas Eliza. Nie dość, że tchnęła nowe życie w zapuszczony ogród, to jeszcze przeczuwamy, że zaraz z plonów ogródka ugotuje coś pysznego!

lipiec1

***

W tym roku nasze wakacje  to …

Przede wszystkim lato w mieście czyli działka.

Ulubiony zakątek na waszej działce?

Hamak pod starymi drzewami z widokiem na kwiaty.

Ogródek działkowy, wasze wspomnienie z dzieciństwa?

Moi dziadkowie mieli działkę w Warszawie. Później, kiedy wybudowano tam bloki, dostali działkę w Ząbkach, gdzie spędziłam wiele weekendów.

Jak wygląda Wasz wakacyjny dzień w ogrodzie, jak spędzacie czas?

Mamy działkę dopiero od początku maja, wcześniej była bardzo zaniedbana, więc tak naprawdę ostatnie dwa miesiące spędziliśmy głównie na pracy – kopaliśmy, pieliliśmy, sadziliśmy rośliny. Dopiero ostatnio możemy się nią cieszyć i na niej odpoczywać.

Przyjeżdżamy rano, przywozimy ze sobą smakołyki – najczęściej piekę jakąś tartę, ale mamy też niewielkiego grilla, na którym smażymy ryby, warzywa, ziemniaki w popiele czy jabłka i marshmallows. Dużo pracujemy w ogrodzie, ale ta praca jest przyjemnością. Wydzieliliśmy sporo miejsca do odpoczynku, tam moje córki się bawią, czytają i oglądają książki. Ten czas to przede wszystkim bycie razem i rozmowy.

lipiec7

chusta Pink no More / zestaw ogrodnika Janod

Wasz wakacyjny smak to…

Pierogi z jagodami!

butelka2

sofa dla dzieci Jollein / butelka Lifefactory / zawieszka Lullalove

Twoje wakacyjne wspomnienie z dzieciństwa to?

Podlasie i moi ukochani dziadkowie, u których spędzałam każde wakacje.

 Mój patent na chwilę dla siebie w rodzinne wakacje?

Ha! Próbuję się dyskretnie ewakuować, ale to zwykle nieskuteczna metoda. Czasem po prostu mówię, że chcę się przejść, żeby w samotności zebrać myśli. Ponieważ jestem osobą dosyć zapracowaną, staram się w domu organizować sobie rożne rozrywki, np chwile na domowe spa i długie kąpiele. Największa przyjemność w wakacje to jest dla mnie jednak bycie razem!

makimonami1

zestaw do spania Maki Mon Ami

Ulubiona książka wakacyjna?

„Małe życie”

W tym roku na wakacjach nucimy…

„Polecane w tym tygodniu” ze Spotify – zawsze coś nowego i fajnego, a oprócz tego zawsze Dawid Podsiadło.

torba Lassig / pościel bawełniana Poofi

Na wakacje nie ruszamy się bez…

Dobrze spakowanej torby dla naszej dwulatki. Oprócz wszystkich typowo dziecięcych akcesoriów, jak picie, jedzenie, pieluchy, ubranka, nasza córka jest alergikiem, musimy więc pamiętać o lekach i maściach dla niej. 

krem łągodzący Momme / zestaw ogrodnika Janod / chusta Pink no More / poduszka Maki Mon Ami 

Moje idealne wakacje to…

Idealne wakacje spędziłam w ubiegłym roku na Suwalszczyźnie: lasy, prywatne jezioro, dobra, domowa kuchnia, mało ludzi (za to sporo dzieci, które dotrzymywały towarzystwa mojej starszej córce). Kiedyś bardzo dużo podróżowałam i dziś najlepiej się czuję gdzieś w Polsce. Uważam, że pojawia się coraz więcej naprawdę pięknych miejsc, ze świetną obsługą i wspaniałym jedzeniem. Nie przepadam za długimi podróżami, zwłaszcza samochodem. Polska wydaje mi się więc dobrym wyborem.

My też zgadzamy się z tym wyborem i chętnie poleniuchujemy w cieniu jabłoni. Gdybyśmy jeszcze mogły załapać się na ową wspomnianą tartę…

Tymczasem zapraszamy egzotyczne zwierzaki z produktów Maki Mon Ami do ogrodu a to za sprawą promocji i zniżki 15% na te produkty w mamissima. Od dziś do czwartku!

A poniżej wszystkie wybory jakie towarzyszyły im w ich zaczarowanym ogrodzie, przeczytajcie też o nich u Elizy!

unnamed

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.