szorty w Ładne Bebe

W Turkmenistanie dziewczynki poddawane są przymusowym testom na dziewictwo

Bulwersujące przepisy w prowincji Balkan

W Turkmenistanie dziewczynki poddawane są przymusowym testom na dziewictwo
materiały prasowe

Dziewczęta w wieku od 14 do 18 lat uczęszczające do szkół średnich w Turkmenistanie są zmuszane do poddawania się testom na dziewictwo. Ten bulwersujący pomysł  tamtejszych władz ma ocenić moralność dziewcząt. Jeśli nie przejdą pomyślnie testów, sprawa zostanie zgłoszona policji i służbom bezpieczeństwa.

Według szokujących doniesień zagranicznych mediów, uczennice szkół średnich w prowincji Balkan są zmuszane przez lokalne władze do poddawania się obowiązkowym testom dziewictwa. Nowe przepisy są związane ze wzrostem liczby ciąż wśród nastolatek – w Balkanabacie odnotowano ich w ostatnim czasie sześć. Testy przeprowadza się bez zgody uczennic ani ich rodziców.

Społeczność międzynarodowa potępiła te praktyki, twierdząc, że stanowią one naruszenie praw człowieka i autonomii cielesnej. Media cytują ekspertów, którzy uznają tzw. test dziewictwa za pozbawioną sensu praktykę. Niektóre dziewczynki rodzą się ze śladową błoną dziewiczą lub bez niej. Do jej uszkodzenia może dojść w sytuacjach pozaseksualnych, a zabieg odtwarzania hymenu jest częstą praktyką.

Kontrola wykracza poza badania ginekologiczne – policja sprawdza również telefony komórkowe znajdujących się na liście podejrzanych o aktywność seksualną dziewcząt. Powodem jest – jak twierdzą informatorzy Rada Wolnego Europa – identyfikacja i postawienie przed sądem osób, które miały intymne relacje z nieletnimi.

Historia lubi się powtarzać. Pierwsze testy dziewictwa w Turkmenistanie przeprowadzone były w 2018 r. Wówczas funkcjonariusze policji i ochrony oraz ginekolodzy pojawiali się w szkołach w północnym regionie kraju bez zapowiedzi, sprawdzali telefony komórkowe chłopców pod kątem filmów pornograficznych i wymuszali na dziewczynach badanie ginekologiczne. Kiedy wyniki testu wskazywały na to, że dziewczyna nie jest dziewicą, jej rodzice byli wzywani i publicznie zawstydzani w szkole. Kolejna tego typu akcja wydarzyła się rok później w innym regionie kraju.

Wszystkie ważne informacje znajdziecie w kategorii SZORTY.

Dodaj komentarz