fisher price x ładne bebe współpraca reklamowa zabawki edukacyjne

W przyszłości zostanę muzykiem (albo matematykiem)!

Radosny rozwój dzieci z zabawkami edukacyjnymi Fisher-Price

W przyszłości zostanę muzykiem (albo matematykiem)!
materiały prasowe

Czy wiecie, że muzyka i matematyka są ze sobą silnie powiązane? W tym zgranym duecie aż roi się od wspólnych mianowników, brzmieniowych połączeń i refrenów. Dlatego tak ważne jest, by dziecko poznawało te dwie dziedziny symultanicznie, szczególnie w tzw. okresach sensytywnych, gdy jego wyczulenie na bodźce zmysłowe jest największe. Dzięki zabawkom edukacyjnym dzieje się to właściwie samo, bez forsowania, angażująco i w pełni bezpiecznie. Chcecie zobaczyć?

Jakie są trzy czynniki, które przesądzają o wyborze zabawki dla dziecka? Po pierwsze: bezpieczeństwo. Miękka, przyjemna w dotyku zabawka powinna być także intuicyjna w obsłudze i wykonana z odpowiednich, bezpiecznych dla dziecka elementów. A jej konstrukcja czy sposób działania nie powinny wiązać się z żadnym ryzykiem. Wszystko po to, aby dziecko mogło bawić się nią bez nadzoru czy pomocy rodzica. Druga kwestia wiąże się z kreatywnością i aspektem rozwojowym. Jeśli, poza bezpieczeństwem, zabawka edukacyjna pozwala rozbudzać potencjał i umiejętności dzieci, choćby muzyczne lub matematyczne, 2 punkty dla niej! Trzeci punkt ekstra dajemy wtedy, gdy w tym wszystkim jest także sporo przestrzeni na zabawę.

Tak się sympatycznie składa, że zabawki edukacyjne Fisher-Price zdobywają komplet punktów niezależnie od tego, czy rozwijają zdolność rachowania, odczuwania i tworzenia muzyki czy snucia opowieści. Warto zaufać marce, która od lat wspiera dzieci w rozwijaniu swoich pasji.

DJ IN DA HOUSE

Jeśli mali domownicy przejawiają skłonności do grania na wszelkich domowych instrumentach, począwszy od perkusyjnych garnków, przez pałeczki do sushi, dźwięczne widelce, na kloszach lamp skończywszy, mamy dla nich interesującą alternatywę. A że muzyka to przede wszystkim rytm, Taneczna Gwiazda DJ wzbudzi w dziecku potrzebę ruchu za sprawą 75 aktywacji, na które składają się melodie, piosenki, wypowiedzi trenujące znajomość kolorów, cyfr i liter. Zabawka posiada trzy poziomy nauki, więc dziecko będzie po nią chętnie sięgać przynajmniej do 3 roku życia, macie nasze słowo. Stąd już blisko do rozbudzania matematycznych zdolności. Wszak już sama muzyczna partytura jest niczym innym jak tylko matematycznym odwzorowaniem reguł rządzących kompozycją. Ale nie mówcie im o tym, niech sami na to wpadną!

GRAJ JAK Z NUT

Poczucie sprawczości to rzecz kluczowa w kształtowaniu późniejszej pewności siebie u dziecka. Dużym wsparciem w jej budowaniu są zabawki edukacyjne wprowadzające zasadę przyczyny i skutku, jak choćby Miękkie pianinko, które reaguje symfonią dźwięków i świateł na kopnięcia nóżek dziecka, a potem na świadome wciskanie klawiszy. Korzystając z Pianinka, mali odkrywcy wchodzą w bliski kontakt z rozmaitymi fakturami, materiałami i kształtami. Kontrastowe kolory, szeleszczący panel, duże lusterko do rozpoznawania własnej twarzy oraz mnóstwo zawieszek pobudzają zmysły i czynią z odkrywania świata sensoryczną przygodę. Podobnie działa Pingwinek Kiwaczek, który może towarzyszyć dzieciom w poznawaniu otoczenia od dnia narodzin. Ta miękka zabawka w subtelny sposób zaznajamia dziecko z muzyką i barwami i stopniowo zachęca je do siadania i trącania pingwinka rączką. Dzięki temu Pingwinek zagra więcej melodii, kiwając i machając przy tym radośnie skrzydełkami.

Dziewięciomiesięczne dzieci mogą spróbować swoich sił w Pierwszej grze, która na pierwszy rzut oka przypomina planszówkę, ale w rzeczywistości jest jak magiczna kostka z mnóstwem przycisków generujących wesołe melodie i edukacyjne wyliczanki. Zabawka przećwiczy takie umiejętności jak sortowanie, przesuwanie, przekręcanie, przełączanie czy obracanie, a to sporo kreatywnej pracy dla małych niestrudzonych i ciekawskich rąk. Do dzieła!

MISTRZ STORYTELLINGU

Jak tu opowiedzieć zajmująco siostrze albo dziadkowi o najnowszej pasji, która zaprząta dziecku myśli? Przy pomocy edukacyjnej zabawki złożonej z elementów generujących wielokolorowe światełka, sugestywne dźwięki i wypowiedzi sprawa staje się łatwa jak kaszka z mleczkiem. Tak właśnie działa Pierwsza myjnia, wyposażona w trzy poziomy nauki, kompatybilna z wiekiem i potrzebami opowiadaczy. Historią o przeglądzie, tankowaniu i – najważniejsze – o myciu auta można wciągnąć słuchacza na długie godziny, angażując go przy tym w zabawę.

Zabawki edukacyjne, takie jak np. Taneczna Gwiazda DJ, Pingwinek Kiwaczek, Pierwsza gra, Miękkie pianinko lub Pierwsza myjnia znajdziecie w sklepie Mattel.

*

Materiał został przygotowany we współpracy z marką Fisher-Price. 

Dodaj komentarz