Vanuba

Sposób na ciepłe stopy

Vanuba

Ludzie dzielą się na tych, którzy nawet w mrozy prezentują gołe kostki, a po domu chodzą wyłącznie boso, i na tych, którzy wolą ciepłe skarpetki, a na widok kapci Vanuba świecą się im oczy.

Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, po przeczytaniu tego tekstu zapewne zmienisz swoje przyzwyczajenia. Po prostu nie znasz jeszcze tych butów.

 

Nie wiesz, jakie są miękkie, elastyczne i wygodne. Nie wiesz, że po założeniu natychmiast się zapomina, że się je ma na sobie. Że są zrobione tak porządnie, że można w nich wyjść na dwór.

Vanuba to polska marka, której twórcy szyją pantofle już od ponad dwudziestu lat. Od zawsze wybierali wyłącznie naturalną skórę. Jest najcieplejsza i pozwala na stworzenie buta wytrzymałego, na lata. Mówi się na nie różnie, w zależności od regionu: tufcie, kapcie, bambosze, laczki… jakie znacie jeszcze inne regionalne nazwy? W każdym razie Vanuba pochodzi z Podhala.

Tu ma swoją własną garbarnię skór. Właściciele Vanuby doskonale wiedzą, skąd pochodzą ich skóry i jaką mają jakość. To zapewnia butom higroskopijność, czyli to, że stopy się w nich nie pocą. Najlepiej jest je nosić na gołą skórę, wtedy zapewniamy stopom optymalną temperaturę. Naturalna skóra izoluje i chroni przed chłodem czy wilgocią, a owcze runo, którym wyścielone jest wnętrze pantofla, ma właściwości termoregulacyjne.

Sekretem sukcesu Vanuby (polskie kapcie świetnie sprzedają się m.in, w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii) jest także podeszwa. Niech się skórzane buty z Australii schowają, bo żadne z nich nie są aż tak wygodne! Vanuba ma spody zrobione z termokauczuku. Są elastyczne, przyczepne i nie do zdarcia.

fot. Ewa Przedpełska

Kapcie Vanuba znalazły się na naszej tegorocznej liście prezentów świątecznych dla dorosłych. Ale polecamy je zwłaszcza najmłodszym, i to właśnie tym, którzy nie znoszą kapci.

To rozwiązanie idealne dla nich – dobrze się trzyma stopy, nie ślizga się, nie spada z pięty. Można je założyć rano i śmigać w nich cały dzień. Elastyczna podeszwa jest korzystna dla naturalnego, prawidłowego rozwoju stopy i podbicia, a za małe kapcie można przekazywać dalej, bo praktycznie nie widać po nich śladów użytkowania. Zachwycą się nimi wszyscy ci, którzy mają w domu chłodno. Zimne podłogi potrafią się dać we znaki w domkach jednorodzinnych i tam, gdzie powierzchnia jest dosyć duża. Niedogrzane mieszkania? Popieramy! Ponoć najlepsza temperatura nie przekracza 18 stopni Celsiusza. Brrrr…

Ale wystarczy fajny sweter i kapcie Vanuba, by czuć się komfortowo.