Układanka Zwierzątka

Dzień Dziecka z Janod

Czym byłby Dzień Dziecka bez prezentów, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię i zachęcą maluchy do kreatywnego spędzania wolnego czasu? Zobaczcie naszą kolejną propozycję prezentową #janodnadziendziecka!

Wspólnie z marką Janod i blogerką Karoliną, mamą Marcelinki mamy dla Was kolejną kreatywną propozycję prezentową #janodnadziendziecka. Magnetyczna układanka francuskiej marki Janod to zabawka rozwijająca dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Kształty, kolory i mnóstwo elementów, które układać można według własnych pomysłów to długa zabawa, przy której pojęcie nudy przestaje istnieć. Przeczytajcie dlaczego!

Magnetyczna układanka francuskiej firmy Janod zachwyciła Marcelinkę od pierwszego wejrzenia. Te sympatyczne zwierzaki zrobiły na niej tak duże wrażenie, że od razu chciała je mieć w domu. Piękny design i nasycone kolory sprawiają, że obok tej zabawki ani dziecko, ani rodzic nie przejdzie obojętnie. Warto podkreślić, że elementy są dość duże i drewniane dlatego będą bezpieczne nawet dla maluchów. – opowiada nam Karolina

Układanka Zwierzątka wykonana jest z drewna. Zabawa polega na układaniu na planszy magnesów w postacie sympatycznych zwierzątek. Dziecko może je odtwarzać z dołączonych do zestawu 7 kart-wzorców lub tworzyć wg własnego pomysłu. Do wyboru jest aż 30 kolorowych, sporej wielkości drewnianych magnesów – kilku par uszu, pyszczków oraz elementów ubioru, które pozwolą na setki różnych kombinacji.

W pierwszej kolejności Marcelinka chciała zaspokoić swoją ciekawość i dokładnie obejrzała wszystkie elementy układanki. Potem krok po kroku odtwarzała dołączone do zestawu wzory zwierzątek, przedstawione na 7 kartach. Zabawa bardzo ją wciągnęła. Układanie postaci zgodnie z obrazkiem wprawiało ją w dobry nastrój. Kolejnym etapem była twórczość wg jej własnego pomysłu. Miksowała ze sobą różne pary uszu, pyszczków oraz elementów ubioru i bawiła się przy tym świetnie. Dzięki magnetycznym elementom układankę będziemy zabierać w plener i powtarzać zabawę na świeżym powietrzu. Mnie ucieszył edukacyjny aspekt tej zabawki, która rozbudza kreatywność, zmysł artystyczny dziecka oraz ćwiczy logiczne myślenie i koordynację manualną. – dodaje mama Marcelinki

Zabawki edukacyjne marki Janod wyróżniają niebanalne rozwiązania, wysoka jakość materiałów i precyzyjne wykonanie. Podczas beztroskiej zabawy rozwijają zmysły dziecka, wspomagają rozwój dzięki mnogości funkcji, zapewniają mu kontakt z estetycznymi materiałami i designem. Dzięki przypisaniu do odpowiedniej kategorii wiekowej, służą ćwiczeniu adekwatnych na danym etapie umiejętności, jak motoryka dłoni czy kojarzenie kształtów i kolorów.

Magnetyczna układanka Zwierzątka odpowiednia jest dla dzieci w wieku 2-5 lat, kupicie ją tutaj.

Zdjęcia: Karolina Świątek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.