szorty w Ładne Bebe

TU jestem

Akcja charytatywna w kontrze do billboardów fundacji Nasze Dzieci

TU jestem
materiały prasowe

Na pytanie „Gdzie są TE dzieci?’ Emilka, Bartuś i Zuzia odpowiadają: „TU jestem”. Ruszyła akcja billboardowa organizowana wspólnie przez Pomagam.pl i agencję Feeders.

Zapewne rzuciły wam się w oczy billboardy z napisem „Gdzie są TE dzieci?”. Krzykliwa kampania fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara z Kornic odnosi się do wskaźnika dzietności wśród Polaków. Niestety poważnie zakłamuje przy tym dane statystyczne. W poniższym filmie dziennikarka portalu OKO.press wylicza wszystkie nieprawdziwe informacje podane na plakatach.

Jak podaje w swoim reportażu Julia Theus, o fundacji Nasze Dzieci zrobiło się głośno zaraz po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającym prawo antyaborcyjne. Wtedy fundacja stworzyła kampanię pod hasłem „Mam 11 tygodni”. Później chciała zniechęcić Polki i Polaków do rozwodów, rozwieszając plakaty z hasłem „Kochajcie się mamo i tato”. Ostatnio rozwiesza cytaty Karola Wojtyły. Teraz postanowiła zaatakować kobiety za to, że nie rodzą dzieci – wyjaśnia dziennikarka.

Trafna reakcja na ich treść padła ze strony agencji reklamowej Feeders. Przygotowana przez warszawską agencję kampania outdoorowa odpowiada tym samym sposobem narracji na pytanie, gdzie faktycznie podziały się TE dzieci i wyjaśnia, jak im pomóc.

Emilka i Bartuś chorują na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), Zuzia – na rzadką chorobę układu oddechowego. Dzieci pilnie potrzebują rehabilitacji, leczenia i diagnostyki, których koszt wynosi 2,5 mln złotych. Aby wziąć udział w zbiórce, wystarczą 3 proste kroki: znalezienie billboardu, zeskanowanie kodu QR i ofiarowanie swojego wsparcia.

Dobrosława Gogłoza, dyrektor zarządzająca Pomagam.pl, podkreśla, że: takich dzieci jak Emilka, Bartuś czy Zuzia jest o wiele więcej. A nasza kampania jest kroplą w morzu potrzeb. I wspólnie z agencją Feeders zachęca do wspierania zbiórek innych dzieci, np. z najbliższego otoczenia.

Będziemy was informować o kolejnych posunięciach fundacji Nasze Dzieci po to tylko, żeby móc napisać o wszelkich kreatywnych ripostach, skutecznie ucierających im nosa (długiego jak u Pinokia!).

Tutaj znajdziecie linki do zbiórek na rzecz: Emilki, Bartusia i Zuzi.

Wszystkie newsy znajdziecie w zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz