pielęgnacja tip współpraca reklamowa

Trzy fryzury, które łatwo zrobisz dziecku

Czeszemy włosy z Notino

Trzy fryzury, które łatwo zrobisz dziecku
Klaudia Czaplińska

W kwestii dziecięcego uczesania nie dzielimy włosa na czworo. Tu liczą się proste, acz efektowne pomysły i czas, oczywiście! Mamy trzy podpowiedzi, jak ułożyć dłuższe włosy, i trzy rzeczy, które to ułatwią i umilą.

Rozczesywanie włosów dzieci – ręka w górę, u kogo z was to kontrowersyjny temat? Mamy patenty, by ta codzienna czynność kojarzyła się z przyjemnym rytuałem. Nieważne, czy włosy są mokre, czy suche, kluczowe są odpowiednie szczotki do włosów dla dzieci i spray do rozczesywania. Po zmyślnych pomocników w tej materii zaglądamy do sklepu Notino z kosmetykami i akcesoriami do pielęgnacji. Tak uzbrojeni czeszemy dzieci jak pro! Oto trzy fryzury, które zrobicie łatwo i szybko – na co dzień: do szkoły czy przedszkola i od święta. Uczesania testują Klaudia (która przyznaje, że jeszcze daleko jej do mistrzyni fryzjerstwa) i jej dwie córki. Sprawdźcie to i koniecznie dajcie znać, jak wam wyszło.

PRZEPLATANIEC

Sprytna fryzura, która przypomina intrygującego warkocza. Do zrobienie przeplatańca potrzebujecie kilku cienkich gumeczek (liczba zależy od długości włosów) i szczotki do włosów dla dzieci, przyda się też spray do rozczesywania.

1. Rozczeszcie włosy.

2. Podbierzcie cienkie pasma włosów z obu stron głowy, najbliżej buzi i zwiążcie je gumką pod brodą.

3. Związane pasma przeplećcie (jak w faworkach) i ściągnijcie lekko na dół. Mają wyglądać jak zabawna broda.

4. Następnie podbierzcie kolejne dwa pasma i znowu je przeplećcie. W ten sam sposób zróbcie z pozostałymi włosami.

5. Na koniec zgrabnie przełóżcie najniższe splątane pasmo na tył głowy. Tak samo przenieście resztę włosów. Przeplatanka gotowa!

KOKARDA

To się nazywa efekt wow! Kokardą z włosów dzieci zrobią furorę w przedszkolu i na rodzinnej imprezie. Do zrobienie tej misternej fryzury potrzebujecie cienką gumkę i szczotkę do włosów dla dzieci.

1. Rozczeszcie włosy na całej długości.

2. Zbierzcie górną część włosów i zepnijcie je gumką na ok. 1/3 lub 1/2 długości (w zależności od tego, jak są długie), tworząc „półkoka”.

3. Rozłóżcie „półkoka” na płasko i podzielcie go na dwie połowy.

4. Następnie złapcie resztę włosów z górnej części i przełóżcie je na środku „półkoka” tak, by powstała kokarda.

5. Podepnijcie końcówki wsuwkami albo wsuńcie je pod gumkę. Możecie też – jak Klaudia – wykorzystać dodatkową ozdobną gumkę. Kokarda gotowa!

WARKOCZ Z TWISTEM

Warkoczyki to klasyka gatunku, ale wystarczy mały patent, by podkręcić tradycyjną wersję. Żeby zrobić kitko-warkocza potrzebujecie szczotkę do włosów dla dzieci i trzy cieniutkie gumki, przyda się też spray do rozczesywania.

1. Spryskajcie włosy sprayem ułatwiającym rozczesywanie i rozczeszcie je na całej długości.

2. Podzielcie włosy na trzy równe pasma – środkowe niechaj zostanie luźne, a z lewego i prawego pasma zaplećcie klasyczne warkocze. Zwiążcie je na końcu gumkami.

3. Następnie połączcie oba warkocze na środku i przeplećcie jeden przez drugi, umieszczając w środku rozpuszczone włosy. Delikatnie rozszerzcie strukturę obu warkoczy. Uczesanie gotowe!

TO WAM SIĘ PRZYDA PRZY CZESANIU

Patentem numer 1 jest spray do rozczesywania włosów dla dzieci. Wypróbujcie hipoalergiczną odżywkę Equave Kids bez spłukiwania, która nie tylko ułatwia rozczesywanie włosów, ale też zapobiega ich elektryzowaniu się i powstawaniu kołtunów. Poza tym zmiękcza włosy i nadaje im blask. A do tego pachnie zielonym jabłuszkiem – to spodoba się najmłodszym!

Szczotki do włosów dla dzieci wybierajcie z rozwagą – to przyjemniejsza opcja niż złowrogie zęby w grzebieniu. Tutaj liczy się układ włosia – w szczotce Dtangler Unicorn ułożono je tak, by zginały się nad zaplątanymi miejscami na głowie. To oznacza rozczesywanie bez szarpania i płaczu – w końcu jednorożce są magiczne! Plus za wygodną rączkę, która dobrze układa się w dłoni.

Jeśli chodzi o szczotki do włosów dla dzieci sprawdzi się też koci spryciarz – BrushArt KIDS Cat. Szczotka z okrągłą główką z pyszczkiem kota ogranicza plątanie się włosów i powstawanie supełków. Jej elastyczne włókna zakończone maleńkimi kuleczkami masują skórę głowy. Szczotka ma zgrabny kształt – idealnie zmieści się w dziecięcej ręce, tym samym, umilając samodzielne czesanie.

Szczotki do włosów dla dzieci i spray do rozczesywania włosów dla dzieci znajdziecie w sklepie Notino. Mamy nadzieję, że ci pomocnicy i fryzjerskie tutoriale pozwolą wam wyczarować piękne uczesania. Have fun!

Materiał powstał przy współpracy z Notino.

Dodaj komentarz