Trollkids na niepogodę

Kolekcja odzieży outdoorowej

Klimat od lat wystawia nas na próby. Szykując się do majówki i myśląc już o wakacyjnych wojażach, pamiętajcie, by przygotować się na kaprysy pogody. Dobry outdoorowy zestaw to must have.

Cofnijmy się uczciwie w czasie i przeanalizujmy maj w ostatnich latach. Lata było w nim trochę. Chcecie fakty z lipca? Deszcz i wiatr na przemian z upałami. Pakując się na długie weekendy i wyjazdy wakacyjne, obok lekkich rzeczy i kremu na słońce, układamy więc chroniące od deszczu i wiatru kurtki oraz spodnie. Nikogo nie dziwią polary, ciepłe bluzy i zabezpieczające przed chłodem czapki. Trudno, co robić, kiedy piękna okolica zaprasza, ale temperatura nieoczekiwanie spada, deszcz siąpi, a wiatr urywa głowy? Dobrze przygotowany turysta to taki, który w bajki pogodynki nie wierzy i wie, że z kaprysami aury trzeba się pogodzić, bo tylko tak uda się skorzystać z uroków nowych miejsc.

Przeglądając propozycje odzieży outdoorowej dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy: czy ubrania są lekkie, cienkie i nie krępują ruchów, czy zabezpieczają przed deszczem i wiatrem, czy przepuszczają powietrze – co jest istotne dla ciała w ruchu oraz czy mają kaptury i kieszenie. Nie bez znaczenia są też odblaski. Wszystkie nasze wymagania spełnia kolekcja marki Trollkids.

Trollkids powstało dziesięć lat temu, kiedy trzech entuzjastów wycieczek postanowiło zabrać swoje rodziny na wędrówkę przez góry Jotunheimen, na najwyższy szczyt Norwegii. Mierząc się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, szybko zrozumieli, czego potrzebują najmłodsi uczestnicy wyprawy, by czuć się komfortowo. Tak stworzyli linię solidnej i wszechstronnej odzieży outdoorowej, łącząc jakość, funkcjonalność i niebanalne wzornictwo. Jeśli brzmi to nieco oschle i technicznie, to świadczyć może tylko o jednym, Trollkids to nie jest marka próbująca swoich sił, ale profesjonaliści znający się na rzeczy.

Kurtki Trollkids są wykonane z wodoodpornego, wiatroszczelnego, a przy tym oddychającego poliestru. Wygodny, obszerny kaptur nie ogranicza ruchów i pozwala na włożenie po niego czapki. Wykończony daszkiem sprawdzi się w wielu sytuacjach. Szerokość mankietów jest regulowana, a pojemne boczne kieszenie pomieszczą wszystko, co powinny.

Nie liczmy na to, że przed chłodem i deszczem ochronią dzieci spodnie dresowe. Outdoorowe, zabezpieczające tak samo jak kurtki, spodnie to druga część solidnej wyjazdowej bazy. Te malinowe od Trollkids mają wygodny krój i dużo kieszeni na skarby.

Z biegiem lat Trollkids zyskuje coraz większą popularność w Europie Środkowej i Zachodniej. Produkty tej marki są opracowywane w Niemczech i Norwegii, regularnie testowane w Skandynawii i Alpach, a wykonane w Azji przez wyspecjalizowanych producentów odzieży outdoorowej.

Trudno zobaczyć ich moc, dzieci poczują ją w trakcie aktywności, a to, co jednak widać gołym okiem, jest bardzo przyjemne. Cieszą ładne zestawienia kolorystyczne i dopracowanie detali. Subtelne naszywki i mile kontrastujące z całością, wstawione dla komfortu noszącego zamki. Znając możliwości małych odkrywców świata, możemy mieć pewność, że czarne łaty na kolanach błękitnych spodni to bardzo sprytny pomysł.

Odzież Trollkids możecie bezpiecznie prać, bez obaw, że utraci swoje właściwości. Twórcy Trollkids podkreślają miłość i szacunek dla natury poprzez zaprzestanie stosowania PFC.

W linii ubrań znajdziecie T-shity, bluzy polarowe, kurtki i spodnie. Wszystko w dobrze zgranej gamie kolorystycznej, tak, by móc miksować elementy kolekcji w kilka estetycznych zestawów.

Kolekcję ubrań outdoorowych Trollkids kupicie na Limango.pl

*

Tekst: Paulina Filipowicz

Zdjęcia: stashki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.