Top zabawek do piasku

zabawy z Tublu

Sezon zabaw w piasku został już otwarty. Od kwietnia rządzą piaskownice i miejskie plaże, a teraz planujemy w piasku różnych części Polski i świata spędzać majowe weekendy. Porządne zabawki do piasku to inwestycja warta świeczki. Powinny być solidne, ale i nieprzekombinowane. Więc testujemy Scrunch. Testujemy nie byle gdzie, bo na portugalskich plażach.

Pękającym trzonkom łopatek mówimy stanowcze NIE. Podobnie jak wiaderkom, którym odpadają uchwyty czy foremkom, które nie robią bab. W piasku zdecydowanie lepiej mieć mniej, ale za to sensownie. Zwłaszcza jeśli, tak jak Kinga, planujemy wypad zagranicę. Wtedy zabawki mają być spakowane do walizki i zabrane na wakacje.
Kinga wraz z dziećmi, Tolą i Tymkiem, przygotowali swój minimalistyczny zestaw do piasku: zestaw musiał się zmieścić do bagażu podręcznego. Oto ich pięć dobrych rad.

*

POSTAW NA MIĘKKOŚĆ

 

Wiaderka Scrunch zrobione są z silikonu. To oznacza, że są miękkie, daje się je zwinąć choćby w trąbę i ułożyć na dnie walizki. Są lekkie, więc nasz bagaż podręczny nie przekroczy norm, możemy je także zwinąć do torby od wózka. Wiaderka z ich matowym wykończeniem są tak śliczne, że ich zdjęcia w „dorosłych” wnętrzach obiegły świat.

 

*

POSTAW NA KOLOR

 

Scrunch słynie z pięknych, pastelowych odcieni, jakie przybierać może silikon. Kinga z dzieciakami wybrali jednak soczystą, wyrazistą klasykę. Barwy podstawowe przenoszą nas do plaż lat 70. i 80. , kiedy każdy z nas miał czerwone wiaderko i żółtą łopatkę. Czyż nie są piękne w soczystym jak pomarańcza słońcu Portugalii?

*

POSTAW NA SUROWIEC

Silikon pozwala na szerokie zastosowanie w domu – jako wazon, jako pojemnik, ale też kubełek na lód! To dlatego jedno wiaderko w podroży czy na spacerze będzie nam służyć niezmordowanie. Nie da się go zepsuć ani połamać. Podobnie jest z foremkami. Możecie w nich lepić baby, ale także prawdziwe muffiny. No i nie zepsują się, gdy ktoś przypadkiem na nich stanie.
Łopatki Scrunch są niewielkie, lekkie, ale bardzo wytrzymałe. Miło się nimi bawić, bo mają dopracowany, wygodny kształt i antypoślizgowy uchwyt. Tworzywo, z którego zostały wykonane (już nie silikon), jest wolne od ftalanów. Tola jako mała Indianka używała swojej łopatki jako toporka, a nawet jako dłuto do rzeźbienia.

*

POSTAW NA RUCH

Scrunch to także absolutnie genialne frisbee. Jak zauważyła Kinga – takim frisbee można nawet dostać w głowę. Ono także jest miękkie, leciuteńkie i zwijalne. To kolejna zabawka na lata, taka, która się nie złamie i nie zniszczy. Zapytacie może, czy to frisbee dobrze lata. No więc – lata. I to po mistrzowsku!

Czy i wam się zrobiło tęskno do zabawek w piasku? Największy wybór zabawek Scrunch w różnych kolorach czeka w Tublu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.