Top 9 grudniowych wydarzeń, których nie chcecie przegapić

Co się dzieje w grudniu

Wiem, wiem, grudzień jest zaganiany i niedorzecznie krótki mimo, że ma 31 dni. Ale żal by tylko ganiać, kiedy można obcować ze sztuką, przeżywać, doświadczać i nawet kupować przyjemnie. 

Kończący rok miesiąc, to dobry moment, by zacząć baczniej przyglądać się, co ciekawego kultura i rozrywka ma do zaproponowania rodzinom. Od teraz, co miesiąc, postaram się przygotować dla was dawkę przyjemności, której nie chcielibyście przegapić. Zobaczcie, co będzie działo się w grudniu i bawcie się dobrze. Pst! Warto też sprawdzać nasz kalendarz wydarzeń – stale dokładamy tam coś ciekawego.

 

*

Teatr Guliwer w Warszawie

Nieprzypadkowo zaczynam od Teatru, to moje ulubione spotkania z tekstem, scenografią, aktorami, bohaterami… Po prostu lubię teatr i zawsze staram się znaleźć coś ciekawego dla moich przedszkolaków w aktualnych repertuarach. Teatr Guliwer ma stałą publiczność i my też jesteśmy w tej grupie. W grudniu polecamy: ja i moje dzieci, dwa spektakle. Wznowioną po roku „Gwiazdkę” i najnowszą produkcję ” Choinka”. Pierwszy, to wielowątkowa historia, zabawna i refleksyjna zarazem. Prowadzeni prze tytułową gwiazdkę, poznajmy bohaterów w czasie oczekiwania na Święta. W premierowej „Choince”, opartej na opowiadaniu Andersena, poznamy choinkę, która szukając swego przeznaczenia, szczęście znajduje w Wigilię. W obu spekulantkach nie brak muzyki i pięknych scenografii.

„Choinka” przeznaczona jest dla widzów od 3. roku życia. 

„Gwiazdka” przeznaczona jest dla widzów od 5. roku życia.

Szczegółowy repertuar i bilety znajdziecie tu

*

Teatr Im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kto z Krakowa, ten ma fart. Kto dalej, niech kupuje bilety kolejowe, bo warto. Grudniowa premiera „Kwiat paproci”, odbyła się wczoraj. Spektakl familijny inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego i klasyczną baśnią o poszukiwaniu tego, co nieosiągalne, wszedł do grudniowego repertuaru. Maria Wojtyszko, autorka tekstu i reżyser Jakub Krofta, to specjaliści od nowoczesnych bajek teatralnych. Na Dużej Scenie Teatru przedstawią „Kwiat paproci”, czyli historię człowieka, który nieśmiertelność znalazł poprzez swoją sztukę. Pojawi się wzruszenie, ale też humor. Będą kołtuni i artyści, życie i nieśmiertelność, a do tego marionety, fajerwerki, numery cyrkowe i „Kurtyna Siemiradzkiego”.

„Kwiat paproci” przeznaczony jest dla dzieci od lat 9. 

Szczegółowy repertuar i bilety znajdziecie tu

*

Mama, tata do teatru w TR Warszawa

Randka w teatrze? A co z dziećmi? Rozwiązanie znajdziecie w TR Warszawa. 29 grudnia czeka Was fenomenalne przedstawienie „Między nami dobrze jest”, na podstawie brawurowego tekstu Doroty Masłowskiej, a dzieci w tym czasie mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. Tym razem temat dotyczyć będzie reżyserii. Podczas warsztatów dzieci wcielą się w role reżyserek i reżyserów. Spróbują znaleźć pomysły na inscenizacje wymyślonych przez siebie historii z wykorzystaniem ulubionych postaci. Sprawcie sobie rodzinną przyjemność.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 5. 

Szczegóły i zapisy tu

*

MeloKoncert w Warszawie

Muzyka koi i rozwija, spotkania z nią warto zacząć od najmłodszych lat. Kto szuka koncertów dla niemowląt i małych dzieci, powinien udać się na przyjemny, familijny koncert, MeloKoncert. Wspólny śpiew, rytmizowanie, taniec, słuchanie i wykonywanie muzyki odbywać się będzie zgodnie z teorią uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu maluchów (w wieku od 1 miesiąca do ok. 3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. Ukojenie i dobra zabawa gwarantowana.

MeloKoncert przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego miesiąca do 3 lat. 

Szczegóły i zapisy tu

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Wystawa „ŁADnie od Morza do Tatr” w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Czy podróżując po Polsce zwróciliście uwagę na to, jak bardzo zróżnicowany jest jej krajobraz? Morze i jeziora, niziny i strzeliste góry, milionowe miasta i niewielkie wsie – od Bałtyku aż po Tatry można podziwiać tak wiele różnorodnych widoków! Wyobraźcie sobie, że każdy z nich jest jak puzzel – na pozór nieprzystający do pozostałych, a jednak niezbędny do stworzenia układanki. Ekspozycja akcentuje ogromną różnorodność polskiego krajobrazu i wydobywa jej pozytywne aspekty. Wystawa została podzielona na trzy główne sale dotyczące takich zagadnień jak: kultura, miasto, natura. Wizyty indywidualne planujcie w weekendy. Wydarzenie warto polecieć w przedszkołach i szkołach.

Wystawę dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra” oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10.12. 

Szczegóły znajdziecie tu

*

Duckie Deck w Starym Browarze w Poznaniu 

Poznaniacy doskonale znają Stary Browar, wiele tam się dzieje i zawsze jest ciekawie, a jak jeszcze dobija tam Akademia z żółtą kaczką, to wiadomo, że czas rodzinnie kierować się własnie tam. Kto ma chęć na połączenie nowoczesnych technologii z twórczą i radosną zabawą? Program warsztatów zapowiada się interesująco! Będę m.in. zajęcia z programowania dla maluchów i tworzenie śmiejżelkowych komiksów. Czeka na was też strefa otwarta, gdzie przetestujecie sterowane aplikacjami roboty Dash i Dot, tablicę do tworzenia układów elektronicznych Circuit Scribe, zdalnie sterowane roboty Meccano, muzyczny stół, laserowy labirynt i gogle z wirtualną rzeczywistością.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4. roku życia. 

Szczegółowy program i zapisy znajdziecie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Zimowy Narodowy w Warszawie

Lubimy ten czas, kiedy Stadion Narodowy otwiera zimowe miasteczko. Co czeka na nas w tym roku? Jazda na łyżwach, szalone zjazdy z górki lodowej, curling, skatepark, a nawet karuzela. W weekendy Zimowy Narodowy zaprasza najmłodszych na „Poranki dla dzieci”, czyli naukę na łyżwach prowadzoną przez instruktorów z Ice&Fun. Tegoroczną nowością jest MultiSport Lab, czyli przestrzeń stworzona dla całych rodzin. Dzieciaki spróbują tu swoich sił w multimedialnym teście sprawnościowym, stając do walki z potworami z Galaktyki Bezruchu. Rodzice i starszaki będą ćwiczyć w technologii VR na maszynie ICAROS, a seniorzy oraz wszyscy chętni będą mogli zbadać skład ciała na specjalnych wagach, sprawdzać wady postawy i skorzystać ze specjalistycznych konsultacji.

Atrakcje przeznaczone są dla całych rodzin. 

Szczegóły znajdziecie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wzory Targi Designu w Warszawie

Kultura i rozrywka to jedno, a zakupy podarunkowe to rzecz osobna, chyba, że wcale nie musi tak być? Na parterze i dwóch piętrach zabytkowego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zagości przyjemna atmosfera zakupów, takich w duchu slow. Ponad 200 wystawców z meblami, grafikami, ceramiką, tekstyliami przywiezie swoje produkty, aby mogły znaleźć nowych właścicieli. Jak zawsze w grudniu, na drugim piętrze będzie specjalna strefa prezentowa z naturalnymi skarbami, przysmakami, kosmetykami i biżuterią. Nie mamy wątpliwości, że zaopatrzymy się tam w gwiazdkowe prezenty. W strefie dziecięcej super ważne i ciekawe warsztaty ZERO WASTE. Do zobaczenia już w ten weekend.

Szczegóły dotyczące Wzorów i warsztatów znajdziecie tu

*

Targi Mamaville w Starym Browarze w Poznaniu

Doskonała okazja do przedświątecznych zakupów. Mamaville ShopUP to specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa. Przez trzy dni: 6-8.12, prezentują się twórcy marek związanych z ciążą i macierzyństwem. Najbardziej znane polskie firmy pojawią się z najnowszymi kolekcjami i ofertami dla matek i dzieci – od niemowlaka do starszaka. To będą także 3 dni pełne warsztatów dla dużych i małych, w tym zajęcia umuzykalniające metodą Gordona.

Cały program znajdziecie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Wolny Targ w Starym Browarze

Podczas grudniowej edycji znajdziecie wszystko, co może ucieszyć bliskich pod choinką – całe mnóstwo wyselekcjonowanych dzieł ludzkich rąk i efektów talentów: biżuterię artystyczną, grafiki, unikalną ceramikę, naturalne kosmetyki, ręcznie szyte zabawki, oryginalne przedmioty do domu, lokalne i europejskie manufaktury. W tym roku Wolny Targ odbędzie się w nowej części Starego Browaru.

Szczegóły znajdziecie tu

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spędźcie miło ten miesiąc. Jest wyjątkowy i tylko raz w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.