edukacja janod

Zestawy artystyczne Janod, które zrobią ci popołudnie

Sprawdzone zabawy na jesienne wieczory i konkurs dla Was!

Zestawy artystyczne Janod, które zrobią ci popołudnie
Kinga Hołub

Szukacie sposobów na jesienną nudę, która dopada was o zmroku? Postawcie na rodzinną kreatywność i łapcie garść gotowych inspirujących zabaw, które zamknięte w zestawach artystycznych Janod, umilą wam popołudniowy czas.

Przychodzimy do was ze sprawdzoną recepturą na twórczą zabawę dla całej rodziny. Dzisiaj nikt nie zostaje w tyle, a do gry angażujemy całą czteroosobową ekipę: Agatę, Tomka, trzyletnią Wandę i siedmioletniego Marcela. Zmalowali nam niezłe artystyczne dzieła! Wszystko dzięki serii ART&CRAFT, która powstała przy współpracy z grupą mediową Hachette. Twórcze zabawy dostosowano tak, żeby sprawiały radość i ciekawiły dzieci w różnym wieku. Podzielone na trzy kategorie – stempelki, zestawy kreatywne i zeszyty kreatywne – odpowiadają potrzebom poznawczym i manualnym dzieci na każdym etapie rozwoju. Dacie się ponieść rodzinnej twórczości?

 

*

KREATYWNY PIASEK

Gotowi, aby za chwil kilka wyruszyć w podróż dookoła świata? Kierujemy stery w cztery strony świata, a w każdą z nich zabieramy tubki z kolorowym piaskiem, którym ozdobimy trzy plansze ze zwierzątkami zamieszkującymi różne rejony naszej planety. Dzięki powłoce samoprzylepnej, która znajduje się na obrazkach, piasek mocno się trzyma, pozostawiając drobnoziarnistą strukturę. W naszej podróży przez napotkane kolorowe krainy liczyć się będzie wyobraźnia, pomysłowość i kreatywność. To dzięki nim kolorowy piasek stanie się pretekstem do długiej zabawy, w wyniku której powstaną piękne prace dla mamy i taty,

Zestaw Podroż dookoła świata kupicie tutaj.

 

*

MAGICZNY BROKAT

Prosto z krainy wróżek przyleciała dostawa kolorowych brokatów, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ozdobią piękne obrazki z zestawu kreatywnego Magiczny Brokat od Janod. Za nim jednak brokat na dobre przyklei się do kolorowej planszy, ozdobi rączki małych artystów i nosy rodziców. Dekorowanie brokatowymi pyłkami, które znajdziecie w zestawie z serii ART&CRATF, to superzabawa zarówno dla małych, jak i dla większych członków rodziny, a prace, które powstaną, staną się piękną dekoracją dziecięcego pokoju.

Zestaw Magiczny brokat Wróżki kupicie tutaj.

 

*

FILCOWE NAKLEJKI

Czas na kolorowe zrób to sam! Filcowe naklejki Dawno, dawno temu to podróż do krainy bajek, w której dzieci spotkają bohaterów swoich ulubionych bajek: Czerwonego Kaptura, Złotowłosą, Trzy Świnki, Kota w butach i jelonka Bambi. Pięćdziesiąt pięć filcowych naklejek, w rożnych kolorach i kształtach dzieci naklejać będą na ilustracjach, z zaciekawieniem oczekując na efekt swojej twórczej pracy. Zestaw został zaprojektowany tak, aby stał się zestawem kreatywnym do samodzielnej dziecięcej zabawy. Kształtując jednocześnie koordynację ręka-oko i poprawiając sprawność manualną najmłodszych. No, a same naklejki kochają wszyscy!

Zestaw Dawno, dawno temu z filcowymi naklejkami kupicie tutaj.

*

ZDRAPYWANKI

Czas na naukę koncentracji! Ze zdrapywanką Animetrics ubaw gwarantujemy całej rodzinie. Dziesięć kwadratowych plansz z wizerunkami zwierzątek pokryto wierzchnią ciemną warstwą, na której od pocierana specjalnym patyczkiem do zdrapywania krok po kroku ukazują wizerunki lisa, wilka, słonia i innych zwierzęcych przyjaciół. Zabawa z kolorowymi obrazkami, stworzonymi z geometrycznych figur angażuje do twórczego działania. Jak i jest również świetnym treningiem cierpliwości, która jest tak ważna w kreatywnym świecie.

Zestaw kreatywny Animetrics kupicie tutaj.

 

*

PIANKOWA MODELINA

Małe rączki lubią lepić, ugniatać i tworzyć nowe kształty. Z Piankową modeliną zabawa nigdy się nie skończy! Ze schowanej do czterech pojemniczków plastycznej masy, dzieci wytną foremkami geometryczne kształty, którymi następnie ozdobią plansze przedstawiające: pawia, żółwia, kurkę, sówkę, żyrafę i ośmiorniczkę. Praca z modeliną zainspiruje je do dalszej zabawy, będącej również świetnym treningiem zdolności manualnych. Mamy pewność, że z chęcią sięgną po nią również rodzice, chcący pokazać najmłodszym ile frajdy może być z lepienia przeróżnych figur, którymi udekorują dziecięcą przestrzeń.

Zestaw Piankowa modelina kupicie tutaj.

*

STEMPELKI

Zestaw Stempelki Dookoła świata to aż pięćdziesiąt różnych pieczątek wyciętych ze sprężystej pianki z gumową powierzchnią. Odciskanie obrazków na papierze (i nie tylko) trzema tuszami w różnych kolorach to gwarantowana zabawa dla całej rodziny i świetny wstęp do dalszej zabawy, uczącej precyzji i projektowania.

Zestaw kreatywny Stempelki Dookoła świata kupicie tutaj.

Zestaw Pokaz mody to natomiast trzydzieści większych, poręcznych stempli, przedstawiających motywy rodem ze świata wybiegów i kolekcji największych modowych projektantów. Tych zapewnie nie brakuje również wśród młodych artystów. Tworzone z obrazków odciskanych na papierze kompozycje można dodatkowo pokolorować. Może to też dobry plan na nowy tatuaż taty?

Zestaw stempli Pokaz mody kupicie tutaj.

*

ZESZYT KREATYWNY DOOKOŁA ŚWIATA

W podróż po kreacjach z całego świata dzieci wyruszą z kołonotatnikiem Dookoła świata. Na osiemnastu stronach zeszytu czekają na dzieci postacie, które należy ozdobić elementami garderoby. Aby stroje były piękne i wyjątkowe warto również skorzystać z dołączonych do zestawu naklejek i brokatu. Resztę dekorowania stron kołonotatnika zostawimy już małym artystom, tym zapewne nie zabraknie wodzy fantazji i całość dopełnią pięknymi rysunkami ze świata dziecięcej wyobraźni. Tej, którą podziwiamy w twórczym świecie maluchów najbardziej.

Zeszyt – kołonotatnik kreatywny Pokaz mody Dookoła świata kupcie tutaj.

*

KONKURS

Mamy dla was konkurs i możliwość wygrania jednego z powyższych zestawów kreatywnych.

Aby wziąć udział w konkursie, odpowiedzcie w komentarzu na pytanie: Jakie są wasze sposoby na pobudzenie dziecięcej kreatywności? Wraz z odpowiedzią wskażcie jeden zestaw, którym wspólnie z rodziną zaczarowalibyście jesienne wieczory.

Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada, odpowiedzi umieścimy w tym artykule 13 listopada. Powodzenia!

*

WYNIKI KONKURSU

Magda gratulujemy wygranej w konkursie! Zgadzamy się, że zabawa mąką i wodą to jeden z lepszych sposobów  na pobudzanie dziecięcej kreatywności. Skontaktujemy się mejlowo.

*

Publikacja powstała przy współpracy z marką Janod.