Top 7 zabaw na domowe przyjęcie urodzinowe

Pewniaki na dobry czas w dziecięcym gronie

Top 7 zabaw na domowe przyjęcie urodzinowe
Maja Marciniak

Dzisiaj to my, rodzice coraz częściej występujemy w roli animatora. Planując urodziny dziecka, warto mieć dobry plan animacji, które wywołają uśmiech i zainteresowanie gości i samego jubilata. To w co się dzisiaj bawimy?

Zainspirowane naszą redakcyjną koleżanką Mają Marciniak – mamą Leona i Miki, i jej scenariuszem na udaną zabawę urodzinową, który stworzyłyśmy wspólnie z Piccolo – zdradzamy wam dzisiaj sprawdzone tipy na urodzinowe animacje. Wydawać by się mogło, że pomysłów jest mnóstwo, ale dobrze mieć pod ręką te sprawdzone. W końcu dzięki nim pojęcie nudy znika na dobre!

 

*

PO PIERWSZE: CONFETTI

Klasyka, która zawsze wywołuje najwięcej uśmiechu na twarzach zaproszonych gości. Gdy na imprezie pojawia się confetti, wszystkich ogarnia wielka radość i ochota na świętowanie. Wybuchające tuby, które kupicie w każdym sklepie z akcesoriami do organizacji imprez, na dobre wpisują się już w większość domowych urodzin. Te kolorowe kawałki papieru wydobywające się ze środka z impetem, mienią się kolorami, dopełniając wnętrze uroczystym akcentem.

*

PO DRUGIE: OZDOBY

Gdy w gronie przyjaciół przeważają koleżanki jubilatki, świetnym planem jest kreatyna zabawa. Tworzenie wianków, bransoletek czy naszyjników cieszy dziewczyńską część, ale z doświadczenia też wiemy, że i chłopcy czujnym okiem zerkają na tę strefę warsztatową. Efekt takiej zabawy to także superplan na prezent dla wszystkich gości – ręcznie zrobiony podczas imprezy przedmiot dzieci mogą zabrać ze sobą do domu.

*

PO TRZECIE: DEKOROWANIE CIASTECZEK

Niezależnie od tego, czy w planach na zabawę mamy dekorowanie przedświątecznych pierniczków, halloweenowych muffinów, czy urodzinowych ciasteczek, dzieci uwielbiają wypieki. Takie ręcznie udekorowane słodycze smakują jeszcze bardziej. Zachęćcie dzieci do kulinarnej przygody. Koniecznie z kolorowymi lukrami. Różnorodność słodkich dekoracji i pysznie zastawiony stół radują dzieci. Ustawione na nim: tort, pomysłowo ozdobione ciasteczka i Piccolo, które jest nieodzownym towarzyszem zabaw, to kompozycja zwiastująca wspaniałe przyjęcie!

*

PO CZWARTE: WYSTĘPY NA SCENIE

Obok jedzenia i dekoracji muzyka w trakcie urodzin jest najważniejsza. Dzieci lubią śpiewać i szaleć na scenie. Hitem każdej imprezy jest przenośny głośnik z mikrofonem, który można kupić w prawie każdym sklepie muzycznym. Nawet jeżeli tematem przyjęcia nie jest śpiewanie, prędzej czy później dzieciaki wyjmują ten sprzęt i zaczynają koncertować. Do zabawy warto zaprosić też rodziców. Kto wie, może występy w gronie najmłodszych przerodzą się w wystrzałowe karaoke dla dorosłych?

 

*

PO PIĄTE: ROBIENIE MAS PLASTYCZNYCH

Kto by pomyślał, że składniki takie jak woda, brokat z dodatkiem płynu do soczewek i odrobiny sody oczyszczonej sprawi tyle radości najmłodszym. Robienie slimów – w potocznym języku przedszkolaków glutków – zajmuje dzieciom dużo czasu. Masa plastyczna, która powstaje w wyniku tej twórczej zabawy, stała się ostatnio absolutnym hitem. Dzieci uwielbiają brudzić ręce i mazać się w plastycznych masach. Co ważne, warto zagospodarować na taką zabawę oddzielne miejsce. Skumulujemy w jednym stanowisku pracy wszystkie półprodukty i słoiczki, w których szczelnie zamkniemy powstałe glutki, które dzieci miętolą z zapałem.

*

PO SZÓSTE: FOTOBUDKA

Każde przyjęcie warto uwiecznić na zdjęciach. To świetna pamiątka dla jubilata, ale też złapany na dłużej obraz, do którego z nutką wzruszenia wracamy my, rodzice. Hasło robienia pamiątkowych zdjęć szalejącej ekipy zawsze wywołuje wśród dzieci ogromne emocje. Wymyślają specjalne pozy przed aparatem i szaleją. Dorzućmy im opcję zrobienia zabawnych fotografii w słynnej fotobudce, której tło warto zaplanować w zgodzie z tematyką imprezy. Zdjęcia dobrze zrobić aparatem, który natychmiastowo drukuje zdjęcie. To superpamiątka, również dla gości!

 

*

PO SIÓDME: PINIATA

Piniata to zdecydowanie urodzinowa tradycja i bardzo dobry plan na zakończenie imprezy. Każdy jej uczestnik, zarówno duży, jak i mały czeka na rozbijanie papierowej dekoracji. Gdy ta pęknie, wysypujące się z niej słodycze wywołują radość na twarzach dzieci. Biorąc po uwagę, że tego dnia słodkości nikomu nie brakuje, z zaciekawieniem przyglądamy się popularności tej zabawy. Najważniejsze, że piniata generuje mnóstwo ekscytacji i radości. I o to w dobrej zabawie właśnie chodzi.

*

A jakie są wasze ulubione zabawy urodzinowe?

*

Publikacja powstała przy współpracy z marką Piccolo.