beaba

Top 7 produktów ułatwiających zasypianie maluszka

Czas na sen!

Top 7 produktów ułatwiających zasypianie maluszka

Wyciągamy w waszą stronę pomocną dłoń i prezentujemy propozycje sennych przyjaciół. Dzięki nim spokojny sen, tak ważny w prawidłowym rozwoju maluszka, będzie wam bliższy. 

Pojęcie harmonijnego snu nie jest obce Kamili, mamie dwudziestomiesięcznej Hani i trzymiesięcznego Alka. Młodsze maleństwo przesypia większość dnia, zaś wieczorne zasypianie nie może się odbyć bez wieczornych, powtarzalnych czynności i niezbędnych akcesoriów. To właśnie dzięki nim sen Alka stał się spokojny. Kąpiel o stałej porze, delikatny masaż olejkiem w towarzystwie starszej siostry i wieczorne karmienie przy delikatnym świetle nocnej lampki. Rytuały pomagają się wyciszyć, uspokajają i dają maleństwu poczucia bezpieczeństwa.

 

Przyjrzyjmy się bliżej sennym pomocnikom, dzięki którym Kamila znalazła sposób na usypianie swojego synka, i dzięki którym moment odpoczynku jej dzieci w ciagu dnia pozwala jej samej zająć się domowymi obowiązkami i znaleźć chwilę tylko dla siebie.

 

*

OTULACZ FIRST STEP SLEEPEE

Pojawienie się maleństwa na świecie to również nowy etap w życiu czekających na niego rodziców. Nad uporządkowaniem rytmu dnia przeplatanego drzemkami i dłuższym snem czuwać będzie otulacz Sleepee, który otuli przyjemnie maluszka, zapewniając mu wspomnienie czuwania, jeszcze z brzucha mamy. First Step wydłuża sen, łagodzi objawy kolki i zapobiega odruchowi moro, towarzyszącemu dzieciom w ich pierwszych tygodniach życia. Idealny wstęp do tak ważnego odpoczynku.

Otulacze Firts Step kupicie tutaj, a o innych produktach Sleepee ułatwiających zasypianie przeczytacie tutaj.

 

*

MATERAC EVE

Zapewniając dzieciom najbardziej komfortowe warunki snu, nie można zapomnieć o materacu do łóżeczka. Ten powinien zapewniać odpowiednią temperaturę i wygodę w ciągu odpoczynku, zarówno w dzień, jak i w nocy. Materace Eve to dopracowanie wszystkich najważniejszych szczegółów, łączących w jednym produkcie komfort spania i bezpieczeństwo. Posiadający dwie strony materac, dla niemowląt i starszych dzieci, dostosowany budową do potrzeb rosnącego dziecka, osłonięto specjalnym pokrowcem zapewniającym swobodny przepływ powietrza. Wygoda i wysoka jakość w jednym. Czyli tak, jak lubimy najbardziej.

Materac Eve dla dzieci kupicie tutaj.

*

OLEJEK DO MASAŻU MOTHERLOVE

Wielofunkcyjność kosmetyków Motherlove oznacza, że zostały one stworzone z myślą o przyszłej mamie i mającemu pojawić się na świecie maluszkowi. Lawendowy olejek do masażu pomoże w masażu krocza w czasie ciąży, podczas porodu złagodzi ból, a po narodzinach maluszka sprawdzi się jako niezwykle delikatny pomocnik przy masowaniu niemowlęcia. Masaż jest niezawodną czynnością w ciągu dnia, która uspokaja i przenosi dzieci w świat snu. Lekko pachnący olejek pomaga zwalczać ciemieniuchę, nawilża suchą skórę, a co najważniejsze – nie zawiera składników syntetycznych, sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Stosując go, mamy pewność, że obdarowujemy dzieci stuprocentowo naturalną pielęgnacją.

Olejek do masażu Motherlove kupicie tutaj.

*

POŚCIEL SNAP THE MOMENT

W wyprawce nie może zabraknąć pościeli niemowlęcej. Warto skupić się na wyborze tej najbardziej delikatnej i przyjemnej dla skóry śpiącego maluszka. Pościele Snap The Moment to połączenie niezwykle delikatnej bawełnianej satyny oraz specjalnego antyalergicznego wypełnienia, dzięki któremu kołderka i poduszka regulują temperaturę. Stworzone w całości w Polsce produkty tej marki to delikatne wzory, pastelowa kolorystyka i możliwość wykorzystania ich na wiele sposobów. Sprawdzą się jako tradycyjny komplet do łóżeczka czy kołyski, ale również jako mata do zabawy czy miękki pled dekoracyjny.

Pościel Snap The Moment kupicie tutaj.

*

KSIĄŻKI WYDAWNICTWA MAMANIA

Aby zachować równowagę pomiędzy natłokiem informacji napływającym z sieci a mądrym przekazem, warto sięgnąć po książki wydawnictwa Mamania. Tutaj w temacie snu przytoczyć musimy przykłady dwóch pozycji, z których każda pozytywnie wpłynie na spokój i pewność rodzica. „Shantala” Frédéricka Leboyera to tajniki indyjskiego masażu niemowląt, przekazywane z pokolenia na pokolenie, które inspirują tysiące rodziców do odkrywania sztuki masowania dzieci. Ta metoda rozwija zmysł dotyku najmłodszych, koi ból spowodowany kolkami i ułatwia zasypianie. O samym śnie przeczytacie w „Księdze Snu”, która jest swoistym przewodnikiem po usypianiu maluszków. Jej autorzy William i Martha Searsowie pokazują, jak reagować na towarzyszące zasypianiu i samemu snowi przeróżne sytuacje. W książce znajdziecie również informacje o nocnym karmieniu, o dziennych i wieczornych drzemkach oraz o rytuałach związanych ze spaniem.

Książkę „Shantala” kupicie tutaj, a „Księgę Snu” – tutaj.

 

*

PODUSZKI Z ZIOŁAMI I LOVE GRAIN

Ziołowe minipoduszki to kwintesencja ekologicznego podejścia do życia i powrót do naturalnego środowiska, którym jest przyroda. Poduszeczki ziołowe to natura na wyciągnięcie ręki. Cudowny zapach ziół działa rozluźniająco, kojąco i uspokajająco, zarówno na organizm nasz, jak i naszych dzieci. Podgrzane na słońcu, w piekarniku czy na grzejniku zwiększą swoje walory zapachowe, a unosząca się w pokoju miła woń wpłynie pozytywnie na spokojny sen maluszka.

Poduszeczki z ziołami dostępne w kilku wersjach zapachowych kupicie tutaj.

*

LAMPKA NOCNA BEABA

W dziecięcym kąciku nie powinno zabraknąć delikatnego światła, dzięki któremu maluchy czują się bezpiecznie. Lampka Beaba wytwarza delikatne światło, nie nagrzewa się i sprawdza się również w sytuacjach nocnego karmienia lub zmiany pieluszki. Oświetlenie będące jednocześnie zabawką i sennym pomocnikiem działa aż do dwustu godzin bez przerwy, czuwając przy tym nad spokojnym snem maluszka.

Lampkę nocną Beaba kupicie tutaj.

*

SZUMIĄCY PTASZEK WHISBIRD

Poznajcie stróża spokojnego snu – Szumiącego Ptaszka Whisbird. To on swoim szumiącym dźwiękiem kojąco wpłynie na zasypianie i bezpiecznie poskromi kolkowy płacz, emitując dźwięki przypominające szum z brzucha mamy. Będący jednocześnie sensoryczną zabawką i gadżetem ułatwiającym zasypianie ptaszek może towarzyszyć maluszkom o każdej porze dnia. Podczas podróży samochodem czy zakupów i w czasie codziennych wieczornym rytuałów w domu.

Szumiącego ptaszka dostępnego w dwóch wersjach kolorystycznych kupicie tutaj.

*

Na dobranoc i w ciągu dnia – senni pomocnicy są zawsze w pogotowiu. Czy w waszych wyprawkach znajdziemy produkty, bez których nie wyobrażacie sobie odpoczynku dzieci?

*

Opracowała: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Monika Kraińska