rzemiosło sen

Top 7 łóżek dla starszaka

Przegląd polskich mebli dla dzieci, a nawet nastolatków

Top 7 łóżek dla starszaka

Czas na łóżko z prawdziwego zdarzenia. Ma być własne, wygodne i najlepiej niebanalne, a od rodziców dodamy, że bezpieczne. Oto 7 łóżek dziecięcych „made in Poland”, w których wyśpią się wasze starsze dzieci, nawet te nastoletnie, a i wy dzięki nim będziecie spać spokojnie.

Solidne łóżko to konieczność – obowiązkowy element dziecięcego pokoju, ale i coraz częściej też jasna gwiazda w królestwie dziecka i nastolatka. Kiedy myślimy „dobry design” w kontekście mebli, ciekawa forma i standardy bezpieczeństwa od razu łączą się w parę. Wybrałyśmy mocną i polską siódemkę łóżek dla starszych dzieci – gwarantujemy, że wszyscy domownicy będą i wyspani, i ukontentowani.

 

*

W STYLU RETRO

Klasyka gatunku – odrobina vintage albo stylu industrialnego dla młodych fanów dawnych form. Dla zwolenników umiaru (to o was, nastolatki) opcja czarna, dla entuzjastów kolorów – kilka barw do wyboru. To jest dopiero frajda, kiedy można samemu zdecydować, na czym się śpi. Czerpiące z kowalskiej tradycji łóżka FRANCKE-ART mają porządną metalową konstrukcję, wzmocnioną grubymi śrubami, nitami i piątą nogą – sen malucha i nastolatka będzie tak samo mocny.

Łóżka FRANCKE-ART kupicie tutaj.

 

*

ROSNĄCE WRAZ Z DZIECKIEM

W mówieniu, że łóżko Wooden Story to mebel na lata, nie ma ani grama przesady. Na starcie to solidne drewniane cudo z bawełnianymi pasami posłuży jako łóżeczko dla niemowlaka, a gdy ów dorośnie – zmienia się w pełnoprawne łóżko, nadal chroniące małego właściciela dzięki szczebelkom. W zestawie znajdziecie klucz ułatwiający szybki demontaż części bocznych. Tyle dobra w jednym meblu!

Łóżka Wooden Story kupicie tutaj.

 

*

Z RUSTYKALNĄ NUTĄ

Szczerze się rozmarzamy, kiedy widzimy meble Wood Szczęścia – piękne, romantyczne komody, szafy i łóżka, niczym z sypialni babci – tej ze słodkich wspomnień dzieciństwa. Są tu i fantazyjne formy i piękne kolory, komfort i sielanka w pokoju malucha. Co powiecie na takie łóżko śpiącej królewny wykonane w polskiej manufakturze?

Łóżka Wood Szczęścia znajdziecie tutaj.

 

*

WIĘKSZA POJEMNOŚĆ

Wspominając o wielkości łóżek Lano mamy na myśli nie tylko to, że zmieszczą dwoje, a nawet troje dzieci (modele piętrowe to ich specjalność), lecz także zmyślne szuflady. Taka pojemna wysuwana komora to skarb, bo możemy w niej schować pościel, zabawki czy zimowe ubrania, kiedy za oknem letnio. W ofercie znajdziecie sporo modeli dla nastolatków. No i to solidne sosnowe drewno!

Łóżka Lano kupicie tutaj.

 

*

DZIECIĘCA KRYJÓWKA

Kutikai w języku Tamilów oznacza bezpieczne schronienie, kryjówkę – a to przecież synonim dziecięcego łóżka! Nazwa nabiera większego znaczenia, gdy dodamy, że niektóre modele łóżek Kutikai mają urocze daszki. Te meble powstają w rodzinnym warsztacie stolarskim na południu Polski z naturalnej sklejki brzozowej i są wykańczane ekologicznym lakierem. Sama natura!

Łóżka Kutikai kupicie tutaj.

 

 

*

WYMIENNA TAPICERKA

Łóżko dziecięce niejedno ma oblicze i wcale nie mamy tu na myśli przystrajającej go sterty ubrań. Co powiecie na możliwość zmiany tapicerki? W ofercie marki Mapetit macie taką opcję – do wyboru są obicia różnorodne kolorystycznie i jednakowo miękkie. Jeden mebel dla dzieci i wiele możliwości – takie rozwiązania rodzice lubią najbardziej.

Łóżka Mapetit z wymienną tapicerką kupicie tu.

 

*

ŁÓŻKO ELASTYCZNE

Na deser polska marka, która sprosta wymaganiom rodziców z dziećmi w różnym wieku i zaspokoi potrzeby tych, którzy cenią meble rosnące razem z dzieckiem. Bellamy nie musimy przedstawiać, ale chętnie o nich przypomnimy, bo tu znajdziecie łóżka, które można dostosować do zmieniających się potrzeb przedszkolaka, ucznia i nastolatka. Voilà!

Łóżka Bellamy kupicie tu.

 

*

Które z wymienionych łóżek widzielibyście w pokoju swojego dziecka? A Może macie na oku takie, którego nie ma w naszym zestawieniu – podzielcie się w komentarzach. W temacie dziecięcych łóżek polecamy wam również nasz przegląd modeli piętrowych.