gry dla dzieci gry planszowe współpraca reklamowa

Top 7 gier i puzzli Ravensburger dla rodziny

Nasz wybór siedmiu hitów pod choinkę

Top 7 gier i puzzli Ravensburger dla rodziny
Lidka Żulczyk

 

Hej Mikołaju, dzięki tobie zeszliśmy do parteru. I to całą rodziną. Nawet więcej, nie ruszamy się z dywanu…bo gramy i układamy!

Prosimy pod choinkę o gry rodzinne, dla każdego, wciągające i produkowane przez firmę z tradycjami od 1884 roku. Niech ten Mikołaj trochę się namęczy buszując w sklepie. Wygląda na to, że to jednak łatwe zadanie.  Ravensburger, królestwo gier założone w XIX wieku, to stały adres w notesie staruszka z Laponii. Otwieramy więc, testujemy z dzieciakami i redakcyjnie polecamy 7 gier dla całej rodziny.

ZINGO

Każdy zna bingo, ale czy słyszeliście o zingo? To edukacyjna wersja, wspierająca nie tylko szybkość i koncentrację, ale też rozpoznawanie słów i obrazków. Niezła wprawka dla przyszłorocznych szkolniaków, kompetencje językowe ćwiczymy grając. 72 płytki z obrazkami i podpisami oraz dwa poziomy trudności – nikt się tu nie nudzi. Przesuwamy Zingera, odsłaniamy płytki i ćwiczymy cierpliwość, a to niełatwa umiejetność, gdy jest się energicznym siedmiolatkiem. Ale za to jaka satysfakcja wygrać z rodzicem!

Gra dla graczy w wieku 4+

KTO TO BYŁ?

No właśnie, kto? Kto skradł magiczny pierścień władcy zamku zupełnie nic nie robiąc sobie z domowników ani mroku komnat? Wczuwamy się w tropicieli, z wnikliwością godną wytrawnego detektywa obieramy sobie za cel, by złapać zuchwałego złodzieja. Całe szczęście, że rozumiemy język zwierząt – ci czujni obserwatorzy doskonale wiedzą kto jest złodziejem i na szczęście przemówią z magicznej skrzyni, podrzucając nam kilka ważnych wskazówek. Nie będziemy się nudzić podczas wędrówki po komnatach. Oczy i uszy w gotowości, gra uczy kreatywnego i logicznego myślenia!

Gra dla graczy w wieku 6+

GRAVITRAX

Miks idealny dla fanów konstrukcji: połączenie gry i zabawy w budowanie torów. A przy okazji obserwacja praw fizyki w akcji, zdecydowanie ciekawsza, niż definicje grawitacji zapisane w zeszytach. Zamieniamy się w inżynierów, budujemy systemy interaktywnych ścieżek, torów kulkowych, przeszkód. Czy kulka dotrze do celu? Łapacze, armatki, skrzyżowania – to nie jest zwykły tor, to nie jest zwykła gra. To gwarancja, że małe ręce będą zajęte naprawdę długo, a my wypijemy nie tylko ciepłą kawę, ale jeszcze dołączymy do gry na zakręcie. Czy mi się nie znudzi? Nie ma szans – zestaw startowy można rozbudowywać w nieskończoność!

Gra dla graczy w wieku 8+

LABYRINTH

Ta gra ma już 35 lat i doczekała się wielu wersji, jak tej z Psim Patrolem czy Harrym Potterem. Pozostajemy w klimacie krętych korytarzy i gonitwy za skarbem. Gdy już mamy w głowie plan jak do niego dojść…inny gracz całkowicie zmienia układ tunelu i musimy kombinować od nowa! Dynamiczna i zaskakująca gra, a przede wszystkim rodzinna – cóż to bowiem za radość pokrzyżować plany młodszemu bratu…Skrzynie ze skarbami czekają na pierwszego Indiana Jonesa.

Gra dla graczy w wieku 7+

MINECRAFT PORTAL DASH

Mamo, zaraz wytłumaczę ci co to jest ten portal – wzdycha mój ośmioletni syn, sypiąc przy okazji słownictwem Minecraft, z którego ja kompletnie nic nie rozumiem. Jeśli macie w domu fana tej gry, uwaga dobra wiadomość: robimy skok z ekranu na podłogę i rozgrywamy podobne przygody offline! Planszówka powstała we współpracy ze studiem Mojang, odpowiedzialnym za sukces wersji komputerowej. Przed nami świetna gra kooperatywna, uciekamy wspólnie z krainy Nether pełnej lawy, złych mocy i potworów. Jest ekwipunek, są słynne minecraftowe kamienie, wyzwania do wykonania i finalne starcie z bossem – bardzo udane przeniesienie elementów znanych graczom. To co, kilofy w dłoń?

Gra dla graczy w wieku 10+

RUSH HOUR

Grudniowe korki? Znamy to i niekoniecznie lubimy. A jeśli już musimy tkwić w aucie, to zdecydowanie polecam przeżyć godziny szczytu grając z dzieciakami w Rush Hour. Naszym GPS są karty, które wyznaczają układ samochodów. Auta w prawo, ciężarówki w lewo, próbujemy odblokować trasę, o godzinie 17 każdy wie, jak wygląda stolica. Ok, u nas jakby sytuacja łatwiejsza, kombinujemy jak tu wyprowadzić nasze czerwone auto z potrzasku? Mamy 4 poziomy trudności, hej rajdowi eksperci – takie korki da się lubić!

Gra dla graczy w wieku 8+

PUZZLE NOWY JORK

Nowy Jork w grudniu przed świętami – nie pogardziłabym taką wycieczką. Mogę za to nacieszyć się panoramą tego magicznego miasta, jeśli oczywiście znajdę w sobie odpowiednie pokłady cierpliwości oraz domowych pomocników starszaków. Wyzwanie dla wytrwałych – aż 1000 elementów, które złoża się na widok nowojorskich wieżowców. SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz, puzzle idealnie do siebie pasują a my jak już odtańczymy taniec zwycięzcy po zakończeniu budowli, nie pozwolimy ich zburzyć przez kolejne pół roku. No tak, uważajcie na biegające maluchy, psy i koty!

Puzzle dla graczy w wieku 14+

 

Gramy solo, rodzinnie, na podłodze, przy biurku, na sofie. Gry i puzzle firmy Ravensburger to klasyk – Mikołaju, zapisałeś?

 

 

Materiał powstał we współpracy z marką Ravensbuger.

Dodaj komentarz