Jak urządzić pokój dziecka meble

Top 6 łóżek piętrowych

Przegląd polskich mebli dla dzieci

Top 6 łóżek piętrowych

Same marzyłyśmy o nich w dzieciństwie, a teraz chętnie umieszczamy je w pokojach naszych dzieci. Łóżka piętrowe to niekwestionowana oszczędność miejsca i wymarzona baza dla małych mieszkańców dziecięcej przestrzeni. Wybrałyśmy szczęśliwą (i polską) szóstkę.

Niektóre modele łóżek piętrowych pomieszczą dwójkę dzieci, inne stworzą strefę sypialnianą u góry, by dół zostawić na zabawę i naukę. Niezależnie od konstrukcji, zawsze pojawia się drabinka – źródło uciech malucha, i dodatkowa przestrzeń w często niewielkim pokoju dziecięcym – generator zadowolenia rodzica. Podglądamy zatem, co w rodzimej trawie piszczy, i serwujemy wam sześć namiarów na ten jakże użyteczny mebel do spania.

*

LANO

Dwójka dzieci na łóżku piętrowym to klasyk, a gdyby tak pomieścić trójkę? Proszę bardzo! Lano to mistrz, jeśli chodzi o ten rodzaj mebla do spania, dlatego w ofercie marki znajdziecie też takie z dodatkową szufladą, mieszczącą trzeci materac. W dużej większości sosnowych łóżek piętrowych są także wysuwane pojemniki na pościel i za to dajemy dużego plusa. Drugi należy się za mnogość wyboru – nie tylko kształtu łóżka i wykończenia barierek, ale też kolorystyki.

Łóżka Lano znajdziecie tutaj.

 

*

FRANCKE-ART

To jest gratka dla młodych fanów stylu industrialnego i… majsterkowania. Tych pierwszych ucieszy fakt, że metalowe łóżko zostało wykonane z przekładek i rur hydraulicznych. Ci drudzy mogą pomóc przy zmianie formy – jeśli rodzice zdecydują, że rodzeństwo będzie miało osobne pokoje, piętrowego Nexusa można z łatwością rozmontować i błyskawicznie zamienić na dwa wygodne łóżka. Rozwiązanie idealne dla mieszkań, w których zmiany aranżacji są na porządku dziennym.

Łóżko piętrowe FRANCKE-ART kupicie tutaj.

 

*

ADEKO STOLARNIA

Drabinka z przodu albo z boku i obowiązkowy dach – te proste i piękne łóżka przypominają nam nieco domki na drzewie. Na pewno użytkowników mają tych samych – trochę marzycielskich, a trochę łobuzerskich. Wykonane z sosny i bardzo łatwe w montażu meble ADEKO Stolarnia mogą być bazą do aranżacji dziecięcego pokoju, bo że będą jego gwiazdami, to wiemy na pewno! Do wyboru łóżko piętrowe z jedną lub dwiema strefami snu – kto śpi na górze?

Łóżka ADEKO Stolarnia kupicie tutaj.

 

*

LENART

Nazwać ten wielozadaniowy mebel po prostu łóżkiem piętrowym byłoby nieprawdą – mamy tu bowiem do czynienia z wygodnym łóżkiem, pojemną szafą i zgrabnym biurkiem. I są jeszcze obszerne półki, idealne na książki. Tyle o Tomie, a jest jeszcze Jerry (wiadomo!). Ten drugi zamiast szafy ma regał, który może też pełnić funkcję biurka. Dzięki przemyślanej konstrukcji oba modele zajmują dwa razy mniej miejsca od tradycyjnych mebli, dlatego doskonale nadają się do niewielkich pokoi dziecięcych.

Łóżka wielozadaniowe marki LENART znajdziecie tu.

 

*

RAFA-KIDS

Historia tej polskiej marki zaczęła się właśnie od łóżka i to piętrowego, bo twórcy Rafa-kids stworzyli pierwszy, a dziś kultowy model F dla swoich synów. Rodzina piętrusów się trochę rozrosła, a nasze serca skradł model F&R, gdzie do bazy na górze dostawiono rewelacyjne łóżko na kółkach – pojazd dla kilkulatka! Z kolei jeśli dodacie do bazy, czyli modelu F, model A – proste łóżko dla nastolatka, uzyskacie mebel godny dwóch pokoleń na jednej przestrzeni.

Łóżka Rafa-kids kupicie tutaj.

 

*

WOOD REPUBLIC

W ofercie tych zdolnych i pomysłowych twórców jest co prawda jedno łóżko piętrowe, ale za to jakie! Bardzo solidne, a do tego błyskawiczne – można je samodzielnie zbudować, rozłożyć na części pierwsze (jest ich pięć) i spakować. Góra będzie strefą snu, a na dole dzieci mogą urządzić domowy plac zabaw. Przy okazji wątku piętrowego nie możemy pominąć słynnego łóżeczka dla niemowląt – Nest przypomina formą komodę i ma dwie pojemne szuflady, które bezproblemowo pomieszczą dodatkową pościel i inne dziecięce bibeloty.

Łóżko piętrowe i łóżeczko Nest kupicie tutaj.

*

A Wam sprawdzają się łóżka piętrowe w pokoju maluchów? Jeśli znacie i cenicie polską markę tych mebli – podzielcie się w komentarzach.