Top 6 aplikacji dla rodziców

Jak klikać, to w samo sedno!

Błyskawiczne zerknięcie w telefon, klik! I jeden z rodzicielsko- życiowo-domowych problemów rozwiązany. Żeby tak było ze wszystkim!

O ile opublikowany rok temu artykuł na ten temat pisany był przez znawczynię tematu, ten mieć będzie zgoła inna perspektywę. Przyznaję uczciwie, że jestem w tej materii żółtodziobem. Zachwycam się różnymi zjawiskami i w pewnym stopniu także aplikacje są źródłem mojego zachwytu światem i technologiami, ale nie, jeszcze nie oszalałam z miłości na punkcie żadnej z nich. Fajnie, jeśli są prawdziwie przydatne i ratują z opresji zalatanych rodziców. Fajnie też, kiedy są zmyślne, oparte na naprawdę  udanym koncepcie, trafiającym w potrzeby. I takie właśnie aplikacje starałam się dla was zgromadzić. Mam nadzieję, że się udało!

*

ARTKIVE

Ile razy odprowadzając dziecko do przedszkola czy żłobka zagapiacie się na tablicę z rysunkami myśląc: ,,Gdzie ja to wszystko podzieję?” Albo na lodówkę, taką calutką w kochanych gryzmołkach. Ja przynajmniej raz w tygodniu. Miejsca w szufladach mało, co robić? Najlepiej iść za radą Pieńka i wszystko pięknie zarchiwizować, choćby w telefonie. Z pomocą przychodzi aplikacja Artkive, dzięki której można prace dzieci chronologicznie uszeregować, przechowywać, dzielić się nimi w sieci i drukować. To ma sens!

Alternatywa: Canvsly

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

*

BABY+

Bardzo udana kontynuacja aplikacji  Pregnancy +, rzeczowa i składna, czytelna i łatwa w nawigacji. Kiedy już dziecko pojawia się na świecie, dochodzi milion nowych spraw, o których trzeba pamiętać i o które trzeba dbać. Za sprawą Baby+ można śledzić fazy rozwoju dziecka właściwe dla każdego miesiąca życia, włączyć biały szum, żeby pomóc w zaśnięciu, prowadzić dziennik dziecka, przechowywać zdjęcia itd.

Alternatywa: Baby Center

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

*

COZI

Cudeńko. Rzecz, która naprawdę się przydaje i jest intuicyjna w obsłudze. Wiecie co Cozi potrafi? Synchronizować kalendarze wszystkich członków rodziny, dawać dostęp do tworzonych przez nich list typu ,,to do”, list zakupów, przepisów kulinarnych i dziennika. Tutaj moje uczucia do aplikacji osiągnęły niemalże poziom miłości.

Alternatywa: Fantastical 2

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

I-MOBI

Załóżmy, że dziecko ma telefon. I że ten telefon przepadł. Albo mimo, że dziecko dostało telefon i nie przepadł, nie możemy się do właściciela dodzwonić. Zamiast wpadać w panikę namierzamy urządzenie korzystając z appki i-mobi, albo innej jej podobnej i darmowej (żeby ściągnąć i-mobi trzeba się zarejestrować i opłacić dostęp do systemu). Na co się ostatecznie nie zdecydujecie, warto taki system pod ręką mieć. Ograniczenie poziomu codziennego stresu warte jest każdych pieniędzy i miejsca w telefonie.

Alternatywa: ikolX

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

*

CHORE MONSTER

Aż chce się sprzątać kiedy Chore Monster straszy w telefonie! To aplikacja, z której korzystać mogą i dzieci i rodzice. A działa to tak, że ustalane są cele do zrealizowania – przestrzenie do wysprzątania i za wykonanie zadania przydzielane są nagrody: punkty i kolejne potwory do kolekcji (a w rezultacie pieniądze, zabawki, wycieczki – wybór jest szeroki). Zadziwiające, ale to działa!

Alternatywa: Sortly

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

 

*

POST IN POCKET

I jako ostatnia wystąpi aplikacja stworzona przez zaprzyjaźnioną z redakcją Ładnebebe Olę Merecz. Post in Pocket służy do tworzenia kartek pocztowych z własnych zdjęć w galerii telefonu. Można je dodatkowo ozdabiać dostępnymi napisami, rysunkami lub grafikami i wysyłać je bezpośrednio ze smartfona do adresata.  Świetne, prawda? To ściągajcie!

Alternatywa: MyPostcard

Aplikacja dostępna na Androida i na iOS.

Podzielcie się z żółtodziobem swoimi ulubionymi aplikacjami, wiedzy nigdy za dużo.

*

Tekst: Dominika Janik


Dziękuję za wsparcie Ani Góreckiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.