edukacja zabawki

TOP 5 zabawek wspierających rozwój dziecka

Tu edukacja spotyka się z frajdą!

TOP 5 zabawek wspierających rozwój dziecka
Lidka Dzwolak

Przednia zabawa może sprytnie przemycać elementy edukacji, a ulubione zabawki przyczynią się do kształtowania umiejętności psychomotorycznych i społecznych swoich małych właścicieli. Zaglądamy do Edukatorka i wybieramy mocną piątkę, która wspiera prawidłowy rozwój malucha.

Przesuwanie wskazówek zegara czy mistrzostwa w układaniu klocków do samiuśkiego nieba? A gdyby tak potrenować sznurowanie butów, żeby samodzielnie wiązać ulubione trzewiki? Eksploatując kolorowe przedmioty i urządzając domowe zawody, dzieciaki mimochodem trenują małą motorykę, uczą się słówek i wykonują ćwiczenia oddechowe. Wspierające rozwój zabawki mogą pretendować do roli najlepszych kumpli – takich, co to mama chętnie ugości kanapkami i kubkiem kakao. Przyjrzyjcie się bliżej tym z Edukatorka, które mistrzowsko pobudzają maluchów do aktywności.

 

*

DWUJĘZYCZNA PIRAMIDA ZABAW

„Jesteś donkey!”, „a ty pig!” – nie zdziwcie się, słysząc takie wymiany uprzejmości u waszych dzieciaków. To może oznaczać, że właśnie układają wysokaśną wieżę ze zwierzętami, którą tworzą przedstawiciele fauny opisani w dwóch językach. Ta zabawka rośnie razem z dzieckiem – mikrusy uczą się dźwięków, liczenia i kolorów, a do tego wspomagają małą motorykę. Ze starszakami można porozmawiać o tym, co jedzą i gdzie mieszkają ich ulubione stworzenia (z czasem nazywane już po angielsku). Piramida licząca ponad 40 gatunków wspomaga więc rozwój słownictwa i wzmaga apetyt poznawczy dziecka. Dodatkowy plus za to, że klocki w całości są zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Piramidę ze zwierzakami znajdziecie tutaj.

*

DREWNIANY ZEGAR EDUKACYJNY

Ale ten czas leci – dopiero była dwunasta, a brat już przekręcił wskazówki na piętnastą. Pora na obiad! Drewniany zegar Goki pomoże przedszkolakowi w zrozumieniu pojęcia czasu i nauce godzin – i to na dwa sposoby. W zestawie znajdziecie tarczę z tradycyjną, analogową opcją ze wskazówkami i zegar cyfrowy – w sam raz, by równocześnie przyswoić oba stosowane systemy. Dodatkowo wersja cyfrowa ma podział na dzień i noc – godzinę dziesiątą maluch przypisuje więc słońcu, a dwudziestą – księżycowi.

Zegar edukacyjny kupicie tutaj.

*

DMUCHNIJ PIŁECZKĘ!

Takie niepozorne maleństwo to niezły trener dla dziecka, a do tego pozwala… czarować. Ale po kolei. Zestaw składający się z drewnianej rurki i dwóch lekkich styropianowych piłeczek to pomoc logopedyczna – doskonały rekwizyt do ćwiczeń oddechowych. A jeśli już o rekwizytach mowa, to zestaw Goki spodoba się małym magikom, w końcu cała zabawa polega na tym, że im dłużej dziecko dmucha w rurkę, tym dłużej piłeczka unosi się w powietrzu. Tutaj czary, a tam oddech sam się trenuje!

Pomoc logopedyczną znajdziecie tutaj.

*

BUT DO NAUKI SZNUROWANIA

Nie odkryjemy Ameryki, konstatując, że nauka sznurowania będzie dla młodych dużo przyjemniejsza i łatwiejsza, jeżeli potraktujemy ją jako zabawę. Prawdziwą parę butów zostawmy na później, a tymczasem podsuńmy dzieciom drewnianego pomocnika – pysznie czerwieniącego się butka Melissa and Doug. Z nauką można śmiało startować od 3. roku życia. W czasie przeplatania dwukolorowej sznurówki adepci czynności obuwniczych rozwijają motorykę palców, precyzję i zręczność, oczywiście!

Drewnianego buta do nauki sznurowania kupicie tu.

 

*

ZABAWKI DO NAWLEKANIA

Co ma wspólnego sznurowanie tego przystojnego misia z nauką pisania? Ano tyle, że ćwiczy motorykę paluszków, przez co przygotowuje dziecięce ręce także do nauki pisania. To samo młodzi trenują, nawlekając korale na sznurki. Dwa zestawy będą akuratne dla duetu rodzeństwa – jeśli brat upodoba sobie tworzenie gustownej biżuterii, zgłębiając tym samym kolory i kształty, siostra zamiast zwlekać, też będzie nawlekać. Dzięki tym zabawkom oboje przy okazji poćwiczą sobie koordynację wzrokowo-ruchową oraz precyzję. Mamo, a korale będą dla ciebie!

Korale kupicie tu, a misia do sznurowania – tutaj.

*

Co z naszej listy wybralibyście dla swoich łobuzów? A może macie inne sprawdzone zabawki, które wspierają rozwój maluchów? Więcej propozycji łączących zabawę z (przyjemną!) nauką znajdziecie w sklepie Edukatorek w zakładce „zabawki edukacyjne”, naturalnie.

Dziękujemy szkole językowej Smart School za udostępnienie przestrzeni do sesji.