Jak urządzić pokój dziecka meble

Top 5 łóżek bez szczebelków

wygodnie, bezpiecznie i z fantazją

Top 5 łóżek bez szczebelków

Nadchodzi moment, w którym wyjęte szczebelki już nie wystarczą, dziecko potrzebuje nowego łóżka, a my staramy się wybrać to wygodne, bezpieczne i takie, które mu się spodoba.

Chcemy, żeby z niego nie spadało, żeby komfortowo przesypiało w nimi noce i żeby wprowadziło fajną zmianę w coraz doroślejszym pokoiku. Doroślejszym, jest oczywiście określeniem mocno na wyrost, bo dziecięcy design z fantazją ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek. Obejrzyjcie 5 łóżek, które spełniają nasze oczekiwania.

***

1. ŁÓŻKO BALON

Design tego łóżka, zapewni podróż w krainę pięknych snów. Mebel, dzięki cofniętym nóżkom, wygląda jakby unosił się nad ziemią. Doczepiony się nad nim balon, wzmaga ten efekt i z pewnością spodoba się dziecku. Nie straszne w nim pierwsze noce, gdyż balon, jest nie tylko ozdobą, ale również lampą. Bojące się ciemności dziecko, może samo zdecydować o natężeniu światła i zasypiać spokojnie. Nieco podwyższona rama, ochroni małego wiercipiętę przed wypadnięciem. W ciągu dnia, latające łóżko, inspiruje do radosnych zabaw. Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, z pewnością wpisze się w wasze dziecięce wnętrze.

Łóżko Balon kupicie tu

 

2. ŁÓŻKO NAMIOT

Jeśli macie sporo przestrzeni, możecie postawić na namiot. I nie mamy tu na myśli rozbijania kempingu, chociaż może coś w tym jest. Łóżko namiot łączy w sobie wiele funkcji: jest przytulną kryjówką, bezpiecznym i wygodnym meblem do spania, a także pomysłowym elementem pokoju do wielogodzinnych zabaw. No i zamknięty, świetnie zasłania niepościelony nieład.

Łóżko Namiot kupicie tu

3. ŁÓŻKO KURA

Samo w sobie tak niepozorne, że łatwo przejść obok niego  zupełnie obojętnie. Po krótkiej jednak chwili skupienia, zauważymy, że mebel kryje mnóstwo możliwości. Może być łóżkiem wysokim, wtedy, zyskujemy przestrzeń na dole. Może być niskie, a rama posłużyć, jako stelaż na baldachim. Możemy dokupić gruby materac i zrobić z niego łóżko piętrowe. Internet pełen jest pomysłów na przeróbkę tego brzydkiego kaczątka, a efekty końcowe prac niektórych rodziców, powalające!

Łóżko kupicie tu.

źródło zdjęć: http://comfydwelling.com

 

4. ŁÓŻKO Z KÓŁKAMI

Design tego łóżka nie jest specjalnie fantazyjny, ale minimalizm jest jego wielkim atutem. Podniesiona rama zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Lekka i naturalnie piękna sklejka, dodaje meblowi uroku. Dołączona do niego koła, są funkcjonalne i jednocześnie zapraszają do szalonej zabawy. Czy trzeba czegoś więcej? Chyba tylko zmęczonego śpiocha.

Łóżko z kółkami kupicie tu

 

5. KLASYCZNA METALOWA RAMA

Klasyka gatunku. Styl vintage. Urok minionej epoki. Zachwytów wcale nie za wiele, do tego dochodzi jeszcze super paleta kolorów. Problem braku ramy bocznej rozwiązać można dokupując specjalną barierkę, na pierwsze miesiące może okazać się niezbędna.

Łóżko zamówicie tu

  

 

A wy jakie łóżka wybrałyście? A może macie swoje typy. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.