zabawki

TOP 5 kolorowanek OMY

Kreatywne podpowiedzi dla Mikołaja

TOP 5 kolorowanek OMY
Monika Lenarczyk

Prosimy zrobić miejsce na biurkach, stołach oraz podłogach, bowiem w ruch idą kolorowanki. I to jakie! Wielkoformatowe, nietuzinkowe, zabawne, a nawet świąteczne. Mocna piątka w temacie dziecięcej kreatywności.

Znacie OMY? To francuska marka założona przez dwie dyrektorki kreatywne, które dostarczają światu pięknie zaprojektowane akcesoria do radosnej twórczości. Dla dzieci i dla całych rodzin! Wszyscy bowiem doceniają puszczanie oka w kwestii formy takich klasyków jak kolorowanki, wyklejanki, zestawy kredek czy flamastrów. W poniższym zestawieniu wybrałyśmy dla Was 5 ulubieńców od OMY. Od razu nadmieniamy, że jest to solidna podpowiedź dla Mikołaja, któremu zostały ciut ponad 2 tygodnie. A kto by lubił działać na ostatnią chwilę! No to macie mikołajkowe pewniaki – przetestowane przez córki naszej zaprzyjaźnionej fotografki Moniki Lenarczyk.

PLAKAT Z JEDNOROŻCEM

Gigantyczna kolorowanka w jednym arkuszu o wymiarach 70×100 cm to sprytny patent na dobrych kilka godzin kolorowania. Do wypełniania elementów można wracać, kiedy tylko przyjdzie ochota. Albo kolorować kolektywnie! Bajecznie różowe kontury z krainą jednorożca wystarczy potraktować kredkami czy flamastrami, a następnie przykleić na ścianę, by autorski plakat zdobił dziecięce królestwo.

Plakat z jednorożcem kupicie tutaj.

KOLOROWANKA Z MIKOŁAJEM

Wypełnianie kolorem warsztatu Świętego Mikołaja – to dopiero zabawa! Na 40 stronach kolorowanki w kształcie domku na dzieci czeka 40 stron z zabawnymi – jak na OMY przystało – ilustracjami. Tu nawet paczki prezentów mają nogi i oczy! Rysunki mają grube kontury, co sprzyja małym dłoniom. Takie kreatywne wczuwanie się w klimat Świąt to my rozumiemy.

Kolorowanka z warsztatem Świętego Mikołaja czeka tutaj.

OLBRZYMIE KOLOROWANKI

Oto dwie wersje gigantycznych arkuszy do kolorowania, które śmiało można potraktować jako plakaty. Pierwszy z nich to kalendarz adwentowy z zawadiacko uśmiechniętą choinką – trening spostrzegawczości i kreatywności. Do pokolorowania i ozdobienia czekają 24 gry niespodzianki! A co powiecie na wersję edukacyjną? Kolorowanka XXL Moje ciało to lekcja anatomii na wesoło. Po rozwinięciu arkusz ma całe 180 cm wysokości i całą masę elementów do wypełnienia kolorem!

Kolorowankę z kalendarzem adwentowym kupicie tutaj, a kolorowankę XXL Moje ciało – tutaj.

ATLAS 3D DO KOLOROWANIA

Oto dowód na to, że kolorowanki mogą przybierać niestandardowe formy. Co powiecie na mapę świata w wersji trójwymiarowej? Kolorowankę 3D Atlas należy pokolorować na płasko, następnie napompować za pomocą słomki, a później można już tylko zwiedzać całą kulę ziemską. Gdzie mieszkają lwy, a gdzie matrioszki? No i w którym miejscu stoi słynna Wieża Eiffla? Wersja dla śmiałków: pokoloruj już napompowany atlas!

Kolorowankę 3D kupicie tutaj.

PLAKATY ZE ZDRAPKĄ

W przypadku tych kreatywnych plakatów OMY zamiast kredek czy flamastrów przydadzą się… paznokcie (albo moneta). Oto zmyślnie zaprojektowane ilustrowane: mapa świata oraz kalendarz adwentowy. Za co je uwielbiamy? Za zabawną formę i całą masę szczegółów. W kalendarzu dzieci znajdą 24 zdrapek-dni pełnych niespodzianek, a w mapie po zdrapaniu ukażą się superciekawe fragmenty naszego pięknego świata. Obie wersję należy bezzwłocznie powiesić na ścianie – takie są piękne!

Zdrapkę z mapą kupicie tutaj, a z kalendarzem adwentowym – tutaj.

Którą z kolorowanek i zdrapywanek polecilibyście uwadze Mikołajowi? Mamy nadzieję, że grudzień upłynie wam pod hasłem rodzinnych działań kreatywnych!

Artykuły plastyczne OMY znajdziecie w sklepach: EcoBobo, Muma Concept, e-babystuff.pl, Amko, bebe concept, Cocoshki, Kolibelek, Baby Stories, Majuszka Concept Store.

Materiał powstał przy współpracy z francuska marką OMY.

Dodaj komentarz