TOP 5 rodzinnych miejsc na wakacje

Rodzina na urlopie

Dokąd ruszyć, gdy jest chęć, ale pomysłów brak? Jak znaleźć miejsce, w którym dzieci poczują się mile widziane, a rodzice będą mogli - w pięknych okolicznościach przyrody - podumać wreszcie nad sobą?

Zdajcie się na nas. Spisałyśmy dla was listę podróżniczych hitów na rodzinne wyprawy w Polskę. Listę pięciopunktową, ale pełną różnorodnych propozycji, bliższych i dalszych, a przede wszystkim malowniczo umiejscowionych. Musicie tylko zdecydować, czy wolicie spędzić kilka wiosennych dni w otoczeniu lasów, jezior, rzek, łąk czy wzgórz. I pamiętajcie, że każdy wybór jest dobry!

***

SZUWARY

Za dźwięczną nazwą kryje się bardzo gościnne, przytulne miejsce. Szuwary to drewniany dom z ogrodem, ulokowany na Mazurach, nieopodal rzeki Krutyń. Bądźcie spokojni o atrakcje dla dzieci: jest tu ogromny plac zabaw, hamak, świetlica z biblioteką, w której można się wyciszyć i powylegiwać do woli, oraz sad pełen drzew owocowych. Na rodzicach wrażenie zrobi przeszklona weranda, w której podawane są posiłki. Tyle dobra w jednym miejscu.

Więcej informacji o Szuwarach znajdziecie tu.

NORWESKA WIOSKA ARENDEL

To miejsce iście bajkowe, ale bardzo dalekie od disneyowskiej pompy. Do Arendel przyjechać można na jednodniowe zwiedzanie, ale przyjemnie będzie zatrzymać się na dłużej w jednym z norweskich domków z widokiem na zagrodę reniferów. Co znamienne, stacjonują tam Elsa, Sven i Sigrun. Wokół las, błogi spokój, wybieg kuców fiordzkich i kucyków szetlandzkich. A jeśli zapragniecie dalszych wycieczek, możecie udać się do oddalonego o parę kilometrów Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, zamieszkiwanego przez 153 gatunki ptaków. To wszystko w samym centrum Polski, więc każdy ma blisko. Nic, tylko wyruszać.

Więcej o Arendel przeczytacie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

DOM NA ŁĄKACH

O tym miejscu słyszałyśmy już tyle dobrego, że polecamy je z taką ufością, jakbyśmy sprawdziły jego standardy na własnej skórze. Troskliwi i przyjacielscy gospodarze domu w Beskidzie Niskim, bardzo wyrozumiali na nocne płacze i bunty 2-latków, znakomite, przygotowywane na miejscu jedzenie i rozbrajająco piękna przyroda – to wszystko układa się w malowniczy pejzaż Domu na Łąkach, z którego nie sposób tak po prostu wyjechać. Pakując walizki bukujemy kolejny termin i odliczamy dni do przyjazdu. Też tak macie?

Więcej o Domu na Łąkach przeczytacie tu.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PLAJNY

Ile się tu dzieje! Można wpaść do 200-letniego domu w Plajnach na warsztaty tańca współczesnego, z przyjacielską wizytą albo na na Baba Weekend (następny w listopadzie, sprawdzajcie!). Niezależnie od pory roku czy okazji, czeka tam wiele możliwości rozrywki dla małych i mnóstwo form relaksu dla dużych. Trudno o lepsze miejsce, by zwolnić tempo i wejść w przyjacielską relację z własnym, zwykle zaburzonym rytmem dnia.

Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

KORDAKI

Kilkanaście kilometrów od obleganych przez turystów Mikołajek i Mrągowa stoi sobie dom wyposażony w 2 apartamenty i cudowne warunki, by bezustannie spędzać w nich czas z dziećmi. Wśród błękitnych okiennic, ogrodu z krzakami malin i jabłonkami, przydarza wam się sympatyczny wypoczynek, za którym nie raz zatęsknicie po powrocie do miasta.

Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Kordakach, zapraszamy tu.

 

2 komentarze

  • Super pomysł z tymi reniferami i ich imionami 🙂 dzieciaki pewnie szybko to podłapią i nie będą chciały wracać 🙂 Jeśli jesteś zainteresowana gdzie jeszcze fajnie spędzić czas zapraszam do mnie na stronę. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.