Top 20 polskich kolekcji #1

Polska moda w natarciu!

Sezon wiosenno-letni zaowocował ogromną liczbą gruntownie przemyślanych, pięknych rodzimych kolekcji. Oto pierwsza część 20-stopniowego zestawienia, w kolejności alfabetycznej - tutaj znajdziecie drugą.

*

BOOSO

Nazwa nowej kolekcji marki Booso brzmi „Like a bird”. I faktycznie, jest tutaj lekko i wznosząco. W zawadiackich szortach i długich spodniach o nieco obniżonym kroku można unosić się kilka centymetrów ponad chodnikami. Asymetryczne sukienki oraz czapeczki z daszkiem i pomponem to trafiony look dla córki rybaka albo eksploratorki okolicznych plaż i nadmorskich wydm.

Nową kolekcję Booso kupicie już dziś, kliknijcie tu.

Strona internetowa Facebook Instagram

 

*

DEAR SOPHIE

Co robią ryby głęboko pod lodem – pytali chłopacy z zespołu Jerz Igor w piosence „Ryby”. Twórcy marki Dear Sophie znajdują odpowiedź w ulubionych aktywnościach rzecznych panów i w łuskach królowych. Wodne stworzenia lubią przycupnąć sobie na certyfikowanych, a przez to bezpiecznych dla dzieci tkaninach i towarzyszyć w rozróbach na placu zabaw, huśtaniu, przesiewaniu piasku i lepieniu błotnych kotletów. Bluzy, rampersy i spodnie od Dear Sophie wystarczą za całą letnią garderobą dla rozbieganego rodzeństwa – są uniseksowe, kolorowe i momentalnie rozciągają usta w uśmiechu.

Ubrania z nowej kolekcji kupicie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

EFVVA

Słowo-klucz najnowszej kolekcji marki Efvva brzmi: biofilia. Pojęcie to ukuł amerykański biolog i zoolog Edward O. Wilson w 1948 roku i tłumaczył je jako naturalną potrzebę obcowania z przyrodą. Stąd dużo zieleni, żółci i owadzich odniesień na tiulowych spódnicach, szortach, bezrękawnikach i kostiumach kąpielowych. Stąd też energiczny, pełen soczystości i apetytu na zabawę przekaz. W tych ubraniach nie sposób się nudzić – ciało samo rwie się do działania!

Ubrania Efvva znajdziecie tu.

Strona internetowa FacebookInstagram

*

KIDS ON THE MOON

Te przepastne torby, te lniane spodnie na szelkach! Straciłam dla nich głowę. Za to przełamywanie klasyki luźnym krojem albo tkaniną, co przytula ciało, pozwala mu oddychać i poruszać się w zmiennym tempie, zależnym od emocji lub momentu, najbardziej lubię Kids on the Moon. Wszechstronne ubrania, w których chciałoby się spędzać całą dobę, stanowią trzon kolekcji dedykowanej przyjaźniom, paczkom i drużynom, a zatytułowanej Dream Team. Zwróćcie również uwagę na wzory na tiszertach i tatuaże zaprojektowane przez nowozelandzką ilustratorkę Nadię Flower (moja rozmowa z Nadią poleca się waszej uwadze).

Ubrania z kolekcji Dream Team znajdziecie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

LUCKYU

Nazwa kolekcji zaprojektowanej na wiosenne i letnie miesiące brzmi „Igrzyska olimpijskie”. Tak więc kompletując garderobę młodocianych sportowców, koniecznie zapoznajcie się z pomysłami LuckyU, które do współpracy zaprosiło ilustratorkę Anię Rudak. Wzory w rozbiegane jeże, surfujące koty i rozentuzjazmowanych siłaczy to jej dzieło. Dobrze skomunikowały się z bawełnianymi sukienkami, tiszertami i bluzami, których nie powinno zabraknąć w spakowanej na wakacje walizce.

Ubrania LuckyU znajdziecie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

MAYUMAY

Lny, guziczki na plecach, printy w wisienki, równoważące letni przepych skromne zielenie – wszystko tutaj jest. Jak truskawki czekają na ochoczą dłoń głodomora, która zerwie je z krzaka, tak kunsztowne i urocze sukienki, bluzki i spódnice z wiosenno-letniej kolekcji MayuMay wyczekują dziewczynek, które będą w nich przemierzać chodniki, ogródki i plaże. Totalny zachwyt!

Ubrania z najnowszej kolekcji MayuMay znajdziecie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

MISZKOMASZKO

„Sea of Love” to nazwa wiosenno-letniej kolekcji Miszkomaszko, oddającej hołd dziewczęcości i dziewczyńskim relacjom. Są zatem sukienki, są kolory, są tańczące na wietrze kroje. A jakie printy – kwiaty, plamy i kreski. Jest wszystko, co chce się zabrać ze soba na wakacje, w czym pomykać po plaży i wylegiwać się na parkowych ławkach, w czym chować się w cieniu drzewa i opierając się o nie plecami zjeść drugie śniadanie. Będą panie zadowolone.

Ubranka Miszkomaszko znajdziecie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

NOBONU

Lekkość, zwiewność, ulotność. Zwrot ku naturze i podążanie z jej rytmem – oto hasła, które nierozerwalnie wiążą się z Nobonu, od samych początków istnienia marki aż po najnowszą kolekcję. Samia z żelazną konsekwencją realizuje plan tworzenia ubrań komfortowych, świetnie skrojonych i dających poczucie wolności. W najnowszej kolekcji znajdziecie sukienki w odcieniu lawendy pomieszanej z błękitem letniego nieba, spodnie w kolorach piasku, koszulki i spódnice białe i jasnoszare. Sama magia.

Ubrania z nowej kolekcji NOBONU kupicie tu.

Strona internetowa/Facebook/Instagram 

*

OH MESS

Słodki życiowy bałagan, który wprowadza w rozkład dnia rodziców ukochane potomstwo, to naczelna inspiracja dla debiutującej marki Oh Mess. Tyle, że w jej koncepcie i realizacjach po chaosie ani śladu – wszystko jest przemyślane, zaprojektowane z fantazją i wyczuciem trendów, gotowe do noszenia od zaraz i miksowania z tym, co wpadnie nam w ręce. Nie trzeba się przy stylizacjach gimnastykować, życiowy bałagan wam wystarczy, tutaj będzie łatwiej. I piękniej. Dobry start, trzymamy kciuki za kolejne kolekcje.

Ubrania marki Oh Mess znajdziecie tu.

Strona internetowa / Facebook / Instagram

*

PAN PANTALONI

Zapowiada się luźne, łobuzerskie lato. Twórcy marki Pan Pantaloni tradycyjnie sprzyjają mistrzom deskorolki i trzepaka, projektując ubrania komfortowe, przewiewne i kompatybilne z buzującą w małym człowieku energią. Rampersy, szorty i kuloty – tego w nowej kolekcji jest pod dostatkiem. Dla dziewcząt wymyślono zwiewne sukienki i spódnice, a dla ich mam dodatkowo szary, uniwersalny płaszcz. Czujemy się zaopiekowane.

Ubrania z nowej kolekcji kupicie tu.

Strona internetowa / FacebookInstagram

*

POLLY

Polly dopieszcza w wiosenno-letnim sezonie te dziewczyny, które lubują się w roślinnych printach i nonszalanckich sukienkach. To o was? To się dobrze składa, bo niekwestionowaną królową jest tutaj sukienka ozdobiona fiołkowymi motywami kwiatowymi, z krókim rękawem i lekko rozszerzanym dołem. Zimno? W kolekcji jest pasteloworóżowa bluza, taka w sam raz na chłodniejsze powiewy wiatru.

Ubrania w najnowszej kolekcji Polly znajdziecie tu.

Strona internetowa/Facebook/Instagram

*

Tekst: Dominika Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.