gry dla dzieci gry planszowe

Top 10 gier dla najmłodszych

Gry dla najmłdoszych

Top 10 gier dla najmłodszych

Postępowanie według zasad nie jest wcale proste i wymaga od dzieci dużej cierpliwości oraz koncentracji. Długie jesiennie wieczory to idealny czas na rodzinne rozgrywki. Zapraszamy was na przegląd gier dla dzieci.

Czas spędzony przy grach to dobra zabawa dla wszystkich, ale również niezła nauka strategicznego myślenia i planowania. Przedstawiamy wam gry, które odpowiednie będą dla dzieci już od trzeciego roku życia. Przeniosą maluchy w świat zasad, rywalizacji i wyobraźni. Z nimi nauka logicznego myślenia będzie przyjemnością, a wygrana – naprzemiennie z przegraną – pokaże najmłodszym świat reguł i zasad.

 

*

POJEDYNEK ZWIERZĄT

36 kart, przedstawiających 6 gatunków zwierząt, po 6 przedstawicieli każdy i jeden cel – zgromadzenie jak największej liczby kart. Tutaj liczyć się będą refleks i koncentracja, ale przyda się również znajomość kolorów, gatunków zwierząt i cyfr. Nie martwcie się, mniejsze dzieci też sobie poradzą. Karty każdego gatunku zwierząt mają inny kolor tła, co ułatwia rozgrywki nawet najmniejszym zawodnikom. Tylko pamiętajcie, nie wolno podglądać, ani przekładać swoich kart! Grę kupicie tu.

*

CZARNY KOTEK

Ten, kto pamięta grę w Piotrusia, na pewno z przyjemnością zagra z maluchami w Czarnego Kotka, propozycję marki Janod. Potasowanie kart i rozdanie ich każdemu graczowi w różnych ilościach rozpocznie emocjonującą rozgrywkę, w której tylko jedna osoba wygrywa. Uważajcie na czarnego kotka, utrudnia on zebranie wszystkich par kart. Zabawa przybliży maluchom poznanie gatunków zwierząt i nauczy koncentracji oraz planowania. Grę kupicie tutaj.

*

RODZINA NA FARMIE

Owoce, koniki, krowy i inne zwierzątka mieszkają na farmie. Aby dopasować je do siebie i połączyć w rodziny, trzeba być sprytnym i czujnym. Zwierzęce rodziny składają się z mamy, taty, synka i córeczki, każdy z nich ma swój numer i kolor. 28 kart i 7 rodzin. Kto pierwszy połączy jak najwięcej rodzin, ten wygrywa! Grę Rodzina Janod na farmie kupicie tutaj.

*

COLOR ROULI

Zabieramy was do wesołego miasteczka, gdzie na magicznej karuzeli kręcić się będą zawodnicy gry Color Rouli. Ich zadaniem będzie umieszczenie na planszy wszystkich swoich żetonów. Jeden rzut kostką, jeden żeton na planszy i gra toczy się dalej. Szczęście dopisze temu, kto jak najczęściej losować będzie latający spodek! Zabiera on w kosmiczną podróż i przybliża do wygranej. Wygrywa ten, kto pozbędzie się wszystkich swoich żetonów. Gra Colour Rouli do kupienia tutaj.

*

Uwaga, krety w ogrodzie! Nie jest łatwo je przegonić, więc tylko od dzieci zależeć będzie, czy warzywa urosną dorodne i smaczne. Ten, kto pierwszy wyciągnie cztery warzywa, wygrywa. Bądźcie czujni! Krety skutecznie utrudnią rozgrywki, a ich obrazek wylosowany na kostce oddali małych uczestników zabawy od wygranej. Drewnianą grę Ogródek marki Janod kupicie tutaj.

 
*

Grę Dobble 1 2 3  zabierzecie wszędzie! W podróż, do poczekalni u lekarza, a w parku będzie świetną zabawą dla dużych i małych. Podstawowa zasada gry to jak najszybsze znalezienie symbolu, który łączy dwie karty. Emocjonujące rozgrywki, w których liczą się koncentracja i refleks, sprawią wiele radości wszystkim członkom rodziny. Uważajcie, w tej grze nawet dorośli mogą mieć problemy z wygraną! Grę kupicie tutaj.

*

Żółwie zwykle się nigdzie nie spieszą, ale kiedy w polu widzenia pojawia się apetyczna sałatka z liści po drugiej stronie łąki, zaczynają wyciągać swoje krótkie nóżki! Pędzące żółwie lubią też czasem odpocząć i skorzystać z grzbietu innego towarzysza wyścigów. Który pierwszy dotrze do mety, wygrywa. Zapowiada się emocjonująca zabawa! Grę kupicie tutaj.

*

Układanie Puzzli nie jest wcale takie proste, jeżeli połączymy je z dążeniem do wygranej i rozgrywkami z bratem lub z siostrą. Obrazkowy zestaw zaprojektowany przez szwedzką ilustratorkę Ingelę P. Arrhenius przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier ze zwierzątkami w roli głównej. Każde zwierzę składa się z sześciu ponumerowanych puzzli i tylko rzut kostką decyduje, który element można dołożyć. Ten, kto pierwszy ułoży swoje puzzle, wygrywa! Grę kupicie tutaj.

*

W wielkiej dżungli wielkie zamieszanie! Trzeba budować piramidę, balansować, rzucać, łapać, a wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej medali. Działaj szybko, bo zwierzątka, które biorą udział w rozrywkach, płatają figle. Tutaj liczą się umiejętności motoryczne i zręczność. Tylko z nimi wygrana będzie na wyciągniecie ręki. Gra Little Action z kartami, figurkami i medalami do kupienia tu.

*

Memory składające się z dwunastu okrągłych kart, przedstawiających warzywa i owoce, które należy połączyć w pary, to idealny sposób na naukę koncentracji i strategicznego myślenia. W rozgrywkach, których zasady są jasne i zrozumiałe nawet dla najmłodszych dzieci, wygrywa ten zawodnik, który zbierze jak najwięcej par. I to najszybciej jak się da! Przyjemność z grania dopełniają piękne dla oka kolory i ilustracje warzyw oraz owoców. Wśród nich są banany, brokuły, czereśnie i marchewki. Może tak spędzony czas wywoła głód u małych niejadków? My już mamy ochotę na małą, zdrową przekąskę! Memory marki Mudpuppy do kupienia tu.

Czas spędzony z dziećmi jest na wagę złota! Dlatego każdą wolną chwilę warto poświęcić na wspólną zabawę. Nasz sposób to planszówki, puzzle i układanki. Bez nich dłużyłyby się jesienne wieczory, a nuda na stałe weszłaby w nasz rytm dnia. W końcu wystarczy tylko kilka rzutów kostką, pokonanie przeciwników i dobra zabawa gwarantowana.

 

Stylizacje i opracowania: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Kasia Rękawek