Top 10 rodzinnych blogów podróżniczych

Mappka.pl inspiruje do wyjazdu

Top 10 rodzinnych blogów podróżniczych

Odliczamy dni, spoglądamy w kalendarze. U jednych to już zaraz, a przed innymi jeszcze przez miesiąc wizja gorącego lata w mieście. Nacieszmy oczy, dziś zaglądamy do ciekawych blogów podróżniczych.

Niesamowite, jak wiele jest rodzin żyjących szczęśliwie na walizkach, zmieniających szerokości geograficzne tak łatwo, jakby chodziło tu o przesiadkę z jednej linii autobusowej do drugiej, w drodze do pracy. Dzieciaki nie są żadnym problemem, troszkę więcej bagażu, trochę inne priorytety, ale pasji, jaką są podróże nie porzuca się tak łatwo. Raczej dziecko i destynację dopasowuje się do nowego rytmu. Mappka.pl zainspirowała nas do surfowania po blogach podróżników. Czasem zdjęcie z podróży mówi więcej niż stos przewodników. Sami zobaczcie!

*

OSIEM STÓP

A może by tak wszystko rzucić w cholerę i wyjechać… Takie motto wita nas, gdy zaglądamy na blog Oli i Pawła. Zamiast gdybać, pakują plecaki i jadą w świat z dwójką dzieciaków. Nas najbardziej urzekła ich podróż kamperem po Stanach. Jeśli też rozważacie półroczną wyprawę coast to coast, czyli 40 tys. kilometrów na czterech kółkach, zajrzyjcie do ich relacji. Lubimy siebie, a to w podróży wystarcza. Nie lubimy wczasów last minute. Podróżujemy z dziećmi, ale szukamy miejsc i atrakcji „pod siebie”, a nie pod dzieci. Pewnie jak podrosną, to skapitulujemy. Nic dodać, nic ująć.

Bloga znajdziecie tu.

*

PODRÓŻNICCY

Ich pierwsza wyprawa tematyczna „Szukając Witkacego” zaczęła się na Sri Lance, a skończyła w Petersburgu. „Taniec Tango” wyznaczył im trasę od Kuby, przez Andaluzję po Argentynę – tu pokonali 13 tys. kilometrów. Od 2014 r. podróżują z małą Amelką. Nam serce zabiło mocniej na widok przepięknych zdjęć i filmów, które realizują tworząc księgę polskich lasów. Czy wiecie, że filmują Polskę z lotu drona? Zajrzyjcie, bo cuda natury są tak blisko nas!

 Bloga znajdziecie tu.

*

OUR LITTLE ADVENTURES

Uśmiechniętą Karolinę znacie na pewno, bo nie raz gościła u nas z fotorelacją. Na blogu jej rodziny znajdziecie podróże małe i duże. Bo nie o bicie rekordów lotniczych i dystansów tu chodzi. Dla tej czwórki najważniejsze jest po prostu bycie razem – w Tajlandii, we Włoszech czy w polskich górach. Historie rodziców podróżników zbierają w kwartalniku „To The Moon and Back”.

Bloga znajdziecie tu.

*

TU I TAM

Obecnie przemierzają Meksyk, serwując nam na Instagramie fotograficzne perełki. Zdjęcia to wyróżnik ich bloga. Nieważne czy to Poznań czy Joshua Tree, potrafią oddać kadrami niepowtarzalny klimat miejsc i ludzi. Obecnie podróżują w trójkę, dziecko w chuście odkrywa świat razem z nimi. Łowcy tanich lotów i fani couchserfingu. Talent reporterski, zajrzyjcie do niech koniecznie!

Bloga znajdziecie tu.

*

BRACHOLE

O podróżach Staszka i Kajtka do Puszczy Białowieskiej pisałyśmy już tu. Ten fotoblog hipnotyzuje zdjęciami. Las, woda, piach – to ekosystem, w którym te dzieci odnajdują się najlepiej, a childhood unplugged w ich wykonaniu to nie modny hasztag. Dobrze, że tata zawsze jest pod ręką z aparatem, chodźcie z nimi do lasu!

Bloga znajdziecie tu.

*

SILVIA POGODA/BART POGODA

Każde z nich ma swój styl fotograficzny i czasem każe na siebie dłużej czekać, dawkując wpisy i relacje na blogu. Ale jeśli już pojawią się zdjęcia, zatapiamy się w nich wirtualnie i przenosimy się do Nowej Zelandii, Barcelony czy Japonii. Właściwie warto stworzyć dla nich wspólny mianownik i nazwać go fotograficzną poezją podróżniczą. My lubimy bardzo – za kadry i za szczerość Silvii!

Bloga znajdziecie tu.

*

MARY W PLECAKU

O Marysi i autorskim systemie nauczania w podróży pisałyśmy już tu. Rodzina nadal jest w drodze, a my śledzimy, jak przemierzają Indonezję. Podróżują od zawsze, a Marysia idealnie wpasowała się w styl życia nomady. Jeśli na waszej liście podróżniczych marzeń jest Nepal, Tajlandia, Filipiny czy Indonezja, znajdziecie u nich mnóstwo praktycznych wskazówek.

Bloga znajdziecie tu.

*

TRAVELICIOUS

Kasi przedstawiać nie trzeba, pamiętacie jej relację z Barcelony? Niestrudzony poławiacz pereł w Polsce i na świecie, wyszukuje świetne miejscówki i inspiracje. Podejrzewamy, że potrafi przepakować walizki całej trójce w pół godziny, z przerwą na kawę. Obecnie spamuje słońcem i błękitem spod palm Fuerteventury. Dobra, wybaczamy jej ten spam!

Bloga znajdziecie tu.

*

VANILLA ISLAND

Na co dzień wykłada na uczelni fizykę. A kiedy tego nie robi, szuka wrażeń podróżując, dziś już we czwórkę. Kilka lat temu, w erze pre-kids, zrealizowała podróż dookoła świata. Wyruszyć na zachód, powrócić ze wschodu… Kto też o tym marzy? My wpatrujemy się w fale Oceanu Indyjskiego i zastanawiamy się, ile odcieni może mieć turkus i lazur?

Bloga znajdziecie tu.

*

JEDŹMY GDZIEŚ

No to jedźmy! Na koniec para, która przenosi nas chociażby do świata Alicji z Krainy Czarów. Tak skojarzyła im się ich wyprawa na Dolny Śląsk i wcale nas to nie dziwi. Magiczne zdjęcia z lasów na ekranie i znowu chce się powiedzieć: jaka ta Polska nieodkryta. Jak dobrze, że podróżnicy w swoich wypakowanych po brzegi plecakach zawsze znajdą miejsce na sprzęt foto. Na Instagramie podglądamy, że oprócz psa, w ich wojażach towarzyszy od niedawna maluch. Szerokiej drogi!

Bloga znajdziecie tu.

Wiemy, że pięknych blogów o rodzinnych podróżach jest dużo więcej. Mamy w planach kolejną dziesiątkę. Będzie nam też bardzo miło jak podzielicie się swoimi ulubionymi blogami rodzin podróżników. Wrzućcie linki w komentarzach pod tym artykułem.