nowość

Toddlekind: piękne i praktyczne maty podłogowe

Testujemy nowość dla niemowląt

Toddlekind: piękne i praktyczne maty podłogowe
Olga Borda

Do zabawy, nauki raczkowania, jako miękkie podłoże zamiast dywanu. Przydają się też przy BLW, i w roli zabezpieczenia podłogi przy brudzących pracach plastycznych. Zastosowań mat Toddlekind jest wiele. Sprawdź, dlaczego są przydatnym elementem wyprawki.

Toddlekind to wymarzona mata dla maluszka, który ma przed sobą naukę pełzania i raczkowania. Przyda się już od pierwszych dni życia, gdy chcemy dzidziusiowi umożliwić zdrowy trening unoszenia główki. Kolejne miesiące to także czas, gdy maty używa się każdego dnia. Jeśli jest dobrze zaprojektowana i uniwersalna, przyda się nie raz, gdy dziecko będzie już starsze. Poznajcie nowość na polskim rynku – jedną z tych marek, która przykuła nasze oko dobrym designem, a uznanie wzbudziła parametrami.

Niemiecko-brytyjską markę Toddlekind założyły w 2018 roku dwie mamy. Od razu rzuca się w oczy, że to produkt kogoś, kto ma doświadczenie w wychowaniu dzieci, bo maty powstały w dwóch kategoriach: z pianki ekologicznej EVA Prettier Playmat oraz gładkie, łatwe do utrzymania w czystości podkładki Clean Wean Mat. Nie dość że są wygodne i bezpieczna dla dziecka, to w dodatku wyglądają super. Oba przykłady produktów Toddlekind zobaczycie w naszej sesji: za obiektywem stanęła młoda mama Olga Borda, a wytrzymałość i przydatność mat testuje jej synek Antoś, wraz ze starszą koleżanką Wierą.

Prettier Playmat – miękkie podłoże do zabawy i rozwoju bobasa

Każdy pediatra i fizjoterapeuta ci to powie: niemowlak najlepiej rozwija się, leżąc. Jeśli zagłębisz się w temat rozwoju motorycznego dzieci, łatwo odkryjesz też, że śliska podłoga często wpływa na opóźnienie umiejętności raczkowania (u niektórych dzieci wręcz może spowodować „przeskoczenie” tego etapu rozwoju, i sprawić, że pełzający dzidziuś od razu zacznie wstawać i chodzić). To jeden z powodów, dla których warto zapewnić bobasowi kącik stabilnego, niezbyt śliskiego podłoża, gdzie dzięki tarciu będzie mógł stymulować swój rozwój motoryczny krok po kroku. Turlanie, unoszenie na rączkach, obroty – to wszystko dobrze jest robić w swobodnym i bezpiecznym otoczeniu maty Prettier Playmat marki Toddlekind. Duża powierzchnia o odpowiedniej strukturze stanowi optymalną przestrzeń do zabawy i rozwoju na podłodze. To także wygoda dla mamy: idealne miejsce do przewijania, odłożenia z tzw. baby gym, czy swobodnych igraszek.

Mata jest nietoksyczna i trwała, więc nie musisz obawiać się, że dziecko oderwie i połknie kawałek czy zaszkodzi sobie, badając jej strukturę… buzią. Miękka pianka EVA, z której zrobiono Prettier Playmat, jest wolna od szkodliwych substancji jak BPA, ftalanów, lateksu, formamidu. Przeszła też rygorystyczne testy bezpieczeństwa. Wraz z upływem czasu rola maty się rozszerza: zaczyna służyć za dywanik czy podłoże amortyzujące dla uczącego się stawać i siadać dziecka. Sprytne!

Zaletą Prettier Playmat od Toddlekind jest trwałość i wielofunkcyjność. Przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecka, jest to miejsce do trenowania leżenia i obrotów, a także zabawy czy szybkiego przewijania. Z czasem mata zmienia się w obszar wyznaczający przestrzeń dziecięcej zabawy (jak w teorii Montessori). Nie tylko amortyzuje, gdy dziecko upada lub siada z impetem, ale pomaga utrzymać w ryzach (przynajmniej w sferze dziecięcej percepcji) „terytorium do zabawy”. To tu rozkładamy klocki, układanki, lale i uczymy się, jak nie roznosić swoich rzeczy po całym domu. Starsze dzieci mogą używać maty jako podłoża w kąciku do odpoczywania.

Tym, co wyróżnia Toddlekind wśród innych mat, jest przyjemny design, a my w Ładne Bebe od zawsze stawiamy na marki, które oprócz tego, że służą dziecku, to nie psują estetycznej harmonii domu. Prettier Playmat ma kilka atrakcyjnych, niezbyt krzykliwych, nowoczesnych wzorów, które dobrze komponują się w każdym wnętrzu. Maty wpasują się bardzo dobrze zarówno w pokój dzienny, jak i w dziecięcą bawialnię.

Clean Wean Mat – elastyczny podkład do karmienia i zabaw plastycznych

To drugi typ produktu w ofercie Toddlekind. Powinny na niego zwrócić uwagę zwłaszcza mamy stosujące popularną w ostatnich latach metodę karmienia dzieci BLW (baby-led weaning, znaną w Polsce jako „bobas lubi wybór”). Ten sposób karmienia wiąże się z kłopotliwym sprzątaniem podłogi (choć warto pamiętać, że każde dziecko przechodzi przez etap wyrzucania przekąsek pod stół i wylewania picia z kubka). Clean Wean Mat jest jakby stworzona do pomocy mamom, które chcą ułatwić sobie życie i wesprzeć dzieci w nauce samodzielnego jedzenia. Rozlany napój czy wyrzucone z talerzyka owoce nie będą już kłopotem, gdy zabezpieczysz podłogę okrągłą matą Toddlekind. Koło jest zrobione z wytrzymałego PCV i ma średnicę 105 cm, więc idealnie nadaje się jako podkład pod dziecięce krzesełko do karmienia. Tworzywo, z którego wykonano Clean Wean Mat, jest nietoksyczne i bezpieczne, łatwo się czyści, i co ważne, da się zwinąć w wygodny rulon (dzięki grubości zaledwie 1 mm).

Clean Wean Mat przyda się także w innych sytuacjach, np. podczas artystycznej aktywności malucha czy zabaw sensorycznych, takich jak ugniatanie ciastoliny czy malowanie farbami do rąk. Podkład ten jest na tyle trwały, że ochroni nie tylko przed zachlapaniem farbą lub okruszkami kredy, ale nawet zarysowaniami, śladami od tablicy, sztalugi, krzesła biurkowego, stolika czy skrzyni z zabawkami. Może być wykorzystywany także jako podłoże do zabawy w plenerze. Nadruk z tuszu UV jest na bazie wody, co zapewnia nietoksyczność i zarazem trwałość dekoracji. Pełny wybór kolorów i wzorów mat Prettier Playmat i Clean Wean Mat znajdziecie tu.

W sesji wykorzystano krzesełko do karmienia marki Béaba, talerz silikonowy marki EZPZ i naczynia Béaba, oraz zabawki Janod i Lilliputiens.

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem marki Toddlekind.

Odkryj marki, o których piszemy

Toddlekind
Beaba
Janod
Dodaj komentarz