kuchnia tip

#tip na czwartek: jak polubić metodę BLW?

Zaczynamy BLW z klasą!

#tip na czwartek: jak polubić metodę BLW?

Gdy myślimy o rozszerzaniu diety malucha, w głowie mamy tysiące pytań, na półce pojawiają się poradniki, a w domu bałagan. A może by tak inaczej? Na luzie, po swojemu… Podglądamy Milenę i gang sióstr – Milę i Maję!

Chciałyśmy zajrzeć do tego kobiecego klanu, by sprawdzić, jak sprawuje się nowe krzesełko do karmienia Beaba. Lubimy duet funkcjonalności i estetyki. Sześć pozycji zmienianych jednym kliknięciem, taca i kolorowe wkładki do siedzenia – to zdecydowanie mebel, który posłuży w domu dłużej. A że akurat trafiłyśmy na wprawki Mili w rozszerzaniu diety… Jak to, żadnej ceraty pod stołem? Żadnych plam na ścianach, ani poradników pod łóżkiem? Zobaczcie, co pomysłowa mama ma wam do powiedzenia. Wynieście dziecko do ogrodu! Dziś w serii #tipy od mamy Milena opowie, jak to robi – w 3 krótkich punktach!

 

*

 

POCZEKAJ NA ODPOWIEDNI MOMENT

W życiu dziecka nadchodzi taki czas, kiedy żywo zaczyna się interesować tym, co my jemy. Wtedy jest najbardziej skłonne kosztować nowości. Skorzystajmy z tego i zaserwujmy dziecku nowe smaki i faktury, nie śpiesząc się przy tym. Każda nowość musi zostać przez mały organizm zaakceptowana, więc dajmy maluchom na to kilka dni. Korzystajmy z owoców i warzyw sezonowych. Przygotowując posiłek, pomyślmy, pod jaką postacią daną rzecz byłoby maluchowi najwygodniej chwycić i zjeść. Pamiętajmy, że posiłki najlepiej smakują w dobrym towarzystwie, więc zadbajmy o to, by spożywać je razem! Maluch obserwując nas przy stole, zacznie naśladować nasze zachowanie.

 

 

 

*

WYBIERZ ODPOWIEDNIE KRZESEŁKO

Krzesełko do karmienia to must have w każdym domu. To idealne musi mieć kilka cech. Krzesełko przede wszystkim ma być bezpieczne i wygodne dla dziecka, czyli powinno posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, miękką wyściółkę, tackę i podnóżek. Ważna jest również regulacja wysokości, żeby można było dopasować wysokość mebla do naszego stołu, wyspy czy miejsca, przy którym maluch będzie spożywał posiłki. No i koniecznie musi być łatwe w czyszczeniu – najlepiej, kiedy można je po prostu w skrajnych przypadkach umyć pod prysznicem. Pamiętajmy o tym, by nie sadzać do krzesełka maluchów, które jeszcze stabilnie nie siedzą.

 

 

*

ZNAJDŹ SPOSÓB NA BAŁAGAN

Rozszerzanie diety zazwyczaj jawi się w wyobraźni rodziców jako armagedon. Historie opowiadane przez znajomych potrafią zrobić swoje. Ale na wszystko znajdzie się sposób. Stare gazety lub folia malarska rozłożone na podłodze załatwią sprawę spadającego jedzenia, a śliniak z rękawami i kieszonką odpowiednio zabezpieczy cały ubiór malucha.

 

 

 

*

A może, tak jak Milena, skorzystajmy z pogody i jeśli mamy taką możliwość, przenieśmy posiłki na zewnątrz! Śniadanie na trawie smakuje dużo lepiej. I nikt nie będzie narzekał na sprzątanie. Smacznego!

Nowe krzesełko Beaba znajdziecie w sklepie mamissima, tublu czy fabrykawafelków.

 

zdjęcia: Milena Pakij

opracowała: Kasia Karaim