kolekcje

The Happysads – kolekcja dla kobiet

O jesienno-zimowej kolekcji Bobo Choses dla mam

The Happysads – kolekcja dla kobiet

Dziewczyny, zakładamy zespół! Ta zagra na basie, ta będzie uderzać w garnki i bębenki, a tamtej przypadną w udziale klawisze. Będziemy grać aż do świtu.

Nagrywamy 43 kawałki, bo tyle właśnie sztuk kobiecej odzieży zaprojektował znakomicie dobrany zespół projektantów hiszpańskiej marki Bobo Choses. Dyryguje Laia Aguilar, wizjonerka i wielki talent, tak więc poprowadzi partytury bezbłędnie, nie gubiąc rytmu i pozwalając wszystkim muzykom na chwilę uwalniającej improwizacji. Tak jak każdy muzyk osiąga wyżyny i niziny, tak i każde dziecko zalicza góry i doły. To samo dzieje się z mamami – pomiędzy marudnym spleenem a wielobarwną sunny disposition poruszają się żwawo, bez ograniczeń prędkości. Wrażliwe, twórcze jednostki odczuwają bowiem więcej i dobitniej, dlatego czasem pobyć muszą w odosobnieniu i tam właśnie naładować bateryjki. Poleżeć na wzorzystym dywanie, zniknąć w garażu, żeby w tajemnicy przed sąsiadami pobawić się wzmacniaczem.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że Spotify to najlepszy terapeuta. I najtańszy. Trudno się pod tym nie podpisać – muzyka wyciąga z najczarniejszych otchłani poprzez bardzo sympatyczny lep albo rzep, taki co gilga i trzyma najmocniej. Taki to jest klej. A stukając w klawisze albo bębniąc w stół, fajnie jest mieć na sobie ubranie dające komfort, z przekornym hasłem wymazanym na plecach, bluzę żółtą jak nowonarodzone kurczątko albo koszulkę z długim rękawem i wymalowanym na froncie kotopsem (propozycja dla szczególnie zdołowanych i w dodatku niezdecydowanych). Takie ubranko, w którym chce się mamie i spać, i chodzić po mieście.

Sweter nie ma kaptura? To ja sobie zrobię kaptur, bo akurat mam ochotę się przed światem schować (jest nadzieja! mam różową koszulkę pod tym wyciągniętym swetrem!). Jutro będę nosić wzorzyste spódnice za kolano, bluzki z welurowymi rękawami i wystawiać twarz do słońca. Dziś jestem dziewczynką/królewną/nie ma mnie. Jutro będę!

Strona internetowa/Facebook/Instagram

*

Tekst: Dominika Janik