The Animals Observatory

Nowe dziecko założycielki Bobo Choses

The Animals Observatory

No to jest. The Animals Observatory – nowe dziecko założycielki kultowej marki Bobo Choses. Laia Aguilar postanowiła pójść własną drogą i zostawić Bobo, które jest już całkiem sporym dzieckiem, nieźle się uczy i umie pływać w trudnym świecie dziecięcych trendów i biznesu.

Czekaliśmy z dużym zainteresowaniem na tę premierę. Laia jest bezkompromisowa i to zdaje się ona stanowiła ten bardziej szalony pierwiastek Bobo. Jej projekty nie są dla wszystkich, ale o to chyba chodzi, żeby każdy znalazł sobie coś dla siebie.

tao_1-1 tao_1-2 tao_1-3 tao_1-5 tao_1-6 tao_1-7

Jakie jest Tao? Niekonwencjonalne jeśli chodzi o paletę barw, ale jednocześnie bardzo wakacyjne. Jest kwintesencją dziecięcego luzu, nonszalancji nie całkiem grzecznych dzieci. Idealne do beztroskiego biegania po podwórku, grania w klasy i zwiedzania świata. Tak jakoś zapachniało nam latami 90-tymi zwłaszcza jeśli chodzi o pumpiaste spodnie we wzory. Chociaż Laia przyznaje się do innych inspiracji.

Wśród inspiracji znajdziemy kulturowy miks: grafiki z lat 70-tych, abstrakcyjne rzeźby Henry’ego Moor’a, zdjęcia nastolatków Elaine Constantine, czy kolorową architekturę Barragán’a. Laia dorzuca do tego rysunki Le Corbusiera  i meble Charlotte Perriand.

Jak to się przekłada na kolekcję? Całość wygląda oczywiście znajomo. Kolory, wzory. Nie da się uciec od porównać do Bobo Choses. Widać pokrewieństwo, tylko Tao to taki niegrzeczny urwis, zbuntowany kuzyn. Nie znajdziemy tu typowych dziecięcych wzorów, kotków, piesków, czy króliczków. Jest przewrotnie i jeszcze bardziej alternatywnie. Konceptualny styl na lumpa dla dzieci.

To chyba kolekcja, do której trzeba się przekonać, ale też taka którą można pokochać. Projektanci postawili na wygodę: proste kroje, sporo oversize’owych bluz i sukienek. Widać też różnorodność materiałów i wzorów. Obok miękkich jersey’ów, czy frotte znajdziemy płócienne sukienki i sporo dzianin.

Wszystko w zgodzie z hasłem Lai: bądź dobrym zwierzęciem, zaufaj swoim instynktom.

A na koniec pokażemy Wam pierwsze wideo z cyklu Home Series przygotowane przez Laię: