That Way!

Rozmowy o polskim designie

Musimy się Wam do czegoś przyznać! Podczas ostatniej edycji Targów Rzeczy Ładnych w Łodzi zupełnie niespodziewanie zostałyśmy wciągnięte w czarno biały świat polskiej pracowni That Way. Pchły, karaluchy i szczypawki "łypały" na nas z poduch, pledów oraz papierowych worków... jak się okazało, była to miłość od pierwszego wejrzenia ...i dotyku!

 

Pościel i poduchy pokryte szalonymi grafikami dopracowane są bowiem w najdrobniejszym szczególe, a kropkę nad „i” stawia zielony fluorescencyjny akcent. Agnieszka swoje autorskie grafiki przeniosła również na papierowe torby, które stały się naszymi faworytkami. Kałuża, Ulewa, Konstelacja czy Kurz rozwiążą w niejednym pokoiku odwieczny problem z przechowywaniem. That Way udowadnia, że charakter przestrzeni mogą nadawać wzory, a nie kolory!

pled1

Przekonajcie się sami. Oto rozmowa z Agnieszką i Damianem z That Way.

That Way to rodzicielski duet. Jak wygląda podział obowiązków w Waszej pracowni?

Damian zajmuje się sprawami techniczno – finansowo – prawnymi, Aga pochłonięta jest sferą kreatywną: projektowaniem, drukiem, produkcją, fotografią, oraz reklamą.

Charakteryzują Was proste graficzne formy, często w czarno białej kolorystyce. Jak według Was w takim świecie odnajdują się dzieci?

Dzieci mają bardzo różne gusty (jak i dorośli), do tego bardzo zmienne w różnej konfiguracji czasowej. Jedne wolą proste, abstrakcyjne formy, inne – hiperralizm… To, w jaki sposób zaprojektowałam pierwszą kolekcję, jest wynikiem wewnętrznego kompromisu i momentu, w którym się znajdywałam w tym czasie. Być może ta sama kolekcja zaprojektowana rok później wyglądałaby inaczej. Niewykluczone, że kolejne kolekcje będą zupełnie inne. Lub tylko trochę inne. Czas pokaże.

3

Jaka jest według Was idealna przestrzeń dla dziecka?

Nieprzytłaczająca kolorami i ilością rzeczy (bodźców), przytulna, jasna i bezpieczna.

Wasze oryginalne wzory i desenie pojawiają się na różnych przedmiotach, od poduch i pościeli, przez papierowe worki, ubranka, na naklejkach kończąc! Czy planujecie opanować całą galaktykę pokoiku dziecięcego?

Nie śmiałam jeszcze o tym marzyć, ale rzeczywiście wygląda na to, ze nasze pole działania regularnie się rozszerza…Dzieję się to bardzo naturalnie: pojawia się pomysł i jeśli tylko jest możliwość techniczna (i finansowa), produkt powstaje. Jako projektant (grafik i ilustrator) nie jestem przywiązana do jednej formy przekazu. Oczywiście plakat i książka są mi najbliższe, ale nie ograniczam się tylko do przestrzeni płaskich – generalnie działamy w obrębie bajki/tekstu skierowanego do dziecka, wokół którego powstaje kolekcja. Każda kolejna będzie miała swoje źródło w następnej przedstawionej przez nas historii.

that-way-150153_706077829460507_4822117906537353950_n

_MG_5777

6. Gdzie Was szukać? Czy planujecie udział w najbliższych targach designu?

O wszystkich wydarzeniach, w których uczestniczymy, informujemy na naszym profilu facebookowym, na który serdecznie zapraszamy!

Rozmowę dla ladnebebe przygotował roomor w ramach rozmów o polskim designie. Tutaj i tutaj znajdziecie poprzednie odcinki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.