electrolux współpraca

Test odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV

Wrażenia, opinie i doświadczenia 100 testerów!

Test odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV

Im więcej czasu spędzamy w domu, tym więcej – niestety – jest w nim do zrobienia. Takie uroki końca lata! Jako że jesteśmy zdania, że w rodzicielstwie (i generalnie, w życiu) trzeba sobie ułatwiać, szukamy przemyślanych rozwiązań wspierających w codzienności.

Jednym z nich, sprawdzonym przez nas w cyklu Mój sposób na zdrowy i czysty dom, jest odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV. Podpatrywałyśmy, jak odkurzacz sprawdza się w różnych domach i układach rodzinnych, wpisując się w tryb życia i potrzeby domowników. Idziemy krok dalej – przedstawiamy wielki test odkurzaczy Electrolux!

Do przetestowania nowego Electrolux Pure Q92 Allergy UV zaprosiliśmy 100 osób. Mieszkających w przestronnych mieszkaniach w kamienicach, w małych kawalerkach w blokach i przytulnych domach pod miastem. Takich z gromadką dzieci, z pierwszym niemowlakiem w domu, jak również z przymilającymi się kotami i z rozbieganymi psami. Pracujących z domu, wyjeżdżających na weekendy, kochających porządek, jak i świetnie odnajdujących się w kreatywnym rozgardiaszu. Krótko mówiąc: Electrolux Pure Q92 Allergy UV sprawdzaliśmy wraz z testerami w przeróżnych okolicznościach. Jak wyniki? Zdecydowanie na szóstkę! A przy zastosowaniu oceny opisowej, zalecanej dla początkujących uczniów (a przecież ten model to nowość!) – świetnie wywiązał się z powierzonych zadań. Zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wielofunkcyjnością i z pełnym zaangażowaniem dba o zdrowy i czysty dom. Jak to wygląda w praktyce?

NIEZASTĄPIONY W DOMU Z DZIEĆMI

Co do tego nasi testerzy nie mieli najmniejszych wątpliwości. Przy dzieciach, jasna sprawa, sprzątanie zdaje się nigdy nie kończyć. Maluchy powinny jak najwięcej czasu spędzać na twardym podłożu, ćwicząc mięśnie karku i brzucha, a następnie podejmując pierwsze próby przemieszczania się. To naturalne i potrzebne, jednak wówczas szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na czystość podłogi, żeby nic niepożądanego nie trafiło do małej buzi, a ulubione kremowe ubranko nie zrobiło się szare od eksplorowania zakurzonych zakamarków. Dzięki oświetleniu LED przy elektroszczotce łatwiej jest wytropić wszystkie zabrudzenia. Płynny przepływ powietrza i wyciszony wydech zapewniają cichą pracę (kto przerwał kiedyś bajkowy seans porządkami – wie, jakie to ważne!). Na jednym ładowaniu Electrolux Pure Q92 Allergy UV pracuje 55 minut, co nawet z przerwami na podanie kolejnego posiłku i wytarcie brudnych buziek, starczy na odkurzenie całkiem sporego metrażu.

Przy dzieciach nie jest łatwo znaleźć czas na generalne porządki, dlatego liczy się dla nas efektywność w sprzątaniu na co dzień. Oświetlenie LED pomaga wyłapać nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka zabrudzenia i kurz. Dzięki temu nawet odkurzanie „na szybko” po posiłku jest dokładne i skuteczne – to opinia mamy dwójki (pół roku i 3 lata), mieszkającej w 3-pokojowym mieszkaniu w nowym budownictwie.

WIELOFUNKCYJNY I POMOCNY NA CO DZIEŃ…

A przy starszych dzieciach – o, wtedy się zaczyna! Wszechobecny pył z tablicy kredowej, resztki z temperowania kredek, a także gromadzące się w najmniej oczekiwanych miejscach okruszki po jedzeniu. Oczywiście również w wózku i w samochodzie. W czyszczeniu trudno dostępnych zakątków pomagają wymienne końcówki i opcja odkurzacza ręcznego. Po odłączeniu od głównego korpusu sprawdzi się przy czyszczeniu fotelika, a nawet całego samochodu (przyznajmy się – nam, dorosłym, też się zdarza podjeść chrupki podczas jazdy). A w domu? Ssawka teleskopowa pozwala na wygodne odkurzenie wysoko położonych miejsc. Ssawka z pluszem skutecznie czyści szklane elementy, elektronikę i inne delikatne powierzchnie. Przy odkurzaniu kątów, zakamarków i listew przypodłogowych niezastąpiona będzie ssawka 2w1.

Starsze dzieci same dbają o porządek w swoich pokojach, a z opcji ręcznego odkurzacza korzysta nawet najmłodszy! Ja szczególnie doceniam teleskopową końcówkę, bo możemy odkurzyć karnisze czy kratki wentylacyjne bez skakania po stołkach i krzesłach – to opinia mieszkającej w segmencie na przedmieściach mamy dwójki nastolatków i przedszkolaka.

…I W NIECODZIENNYCH OKOLICZNOŚCIACH

Electrolux Pure Q92 Allergy UV jest wyjątkowo lekki i wygodny w obsłudze. Umieszczony na dole środek ciężkości sprawia, że odczuwalny ciężar odkurzacza to zaledwie 800 gramów! Dzięki wykorzystanym materiałom i modułowej konstrukcji jest także łatwy w transporcie. Doceniamy to na co dzień (gdy trzeba wnieść go na piętro domu), ale też na wyjazdach. Odkurzacz może towarzyszyć użytkownikom podczas krótszych i dłuższych wypadów, w czasie weekendu na działce czy sezonu letniego w przyczepie. Możliwość odstawienia go w każdym miejscu, bez konieczności opierania o ścianę, sprawia, że odnajdzie się w każdych warunkach. A dzięki temu, że stacja dokująca stawiana jest na podłodze, nie ma potrzeby wiercenia w ścianach i przeznaczania na odkurzacz specjalnego miejsca. Chociaż… szczerze? Chciałoby się go wyeksponować. Electrolux Pure Q92 Allergy UV otrzymał w 2020 r. prestiżową nagrodę iF Design Award. Aluminiowa rama i skórzany uchwyt to nowe podejście do tworzenia wysokiej klasy odkurzaczy – skandynawskie wzornictwo w najlepszym wydaniu!

Fajnie, że odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca i nie ma potrzeby montowania stacji dokującej na stałe. U nas w domu często się coś zmienia – przemeblowujemy, przestawiamy, więc to dobrze z nami gra. A do tego podstawowe domowe sprzęty, te ulubione, zabieramy ze sobą na sezon do przyczepy. Do ekspresu na kawę dołączył teraz odkurzacz! – przyznaje tata ucznia pierwszej klasy, latem zamieniający mieszkanie w kamienicy w centrum na przyczepę na Helu.

USUWA TO, CO NIEWIDOCZNE

Przy dzieciach, jak również alergikach, kluczowe jest wykorzystanie w odkurzaczu technologii UV. Zapewnia dogłębne odkurzenie materacy, łóżeczek, kanap czy foteli. Samo odkurzanie usuwa kurz, a technologia UV pomaga przy tym wyeliminować inne potencjalne zagrożenia dla zdrowia – odkurzacz usuwa do 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy! Dodatkowo 5-stopniowy system filtracji, dzięki technologicznie osiągniętej szczelności, zatrzymuje do 99,9% cząstek o średnicy 0,3-10 µm, aby zapewnić optymalną jakość powietrza w domu. Praktycznie wszystko, co dostaje się do zbiornika, zostaje w nim lub zatrzymuje się na filtrach. Z myślą o komforcie dróg oddechowych, a także pleców użytkowników – szczególnie tych mieszkających ze zwierzętami, w odkurzaczu zastosowano unikalną technologię BrushRollClean™. Wyręcza z konieczności nieprzyjemnego ręcznego usuwania włosów i sierści. Jedno kliknięcie (bez schylania się – przycisk można aktywować nogą) i elektroszczotka czyści się z włókien i włosów, nawet gdy odkurzacz jest w trybie pracy.

Niemowlak i zwierzyniec w domu to zwykle mieszkanka wybuchowa. Na szczęście odpada nam martwienie się o wszechobecne kłaczki na podłodze i w powietrzu – śmieje się mama 3-miesięcznej dziewczynki, dwóch kotów i psa, mieszkających razem w dwupokojowym mieszkaniu w bloku.

*

Tyle od użytkowników – odkurzacz po sprawdzeniu przez testerów ma potwierdzoną funkcjonalność, intuicyjność stosowania i efektywność działania. Więcej opinii na jego temat możecie znaleźć tutaj. A dlaczego przedstawiciele firmy Electrolux zdecydowali się na tak kompleksowy test?

Już na etapie projektowania nowych produktów sprawdzamy potrzeby użytkowników, aby dostarczyć wyjątkowo potrzebne i intuicyjne rozwiązania. Nasza ambicją jest to, żeby nawet tak oczywista czynność jak odkurzanie była łatwa i wykonywana bez wysiłku. Gdy słyszymy „odkurzacz”, to nasze myśli idą w stronę czystej podłogi. My w marce Electrolux zwracamy uwagę także na czyste powietrze, tak ważne w funkcjonowaniu całej rodziny. Bo przecież – wybierając dobry sprzęt – wpływamy na zdrowie wszystkich domowników! Teraz przedstawiamy odkurzacz dziecinnie prosty w obsłudze, dbający wszechstronnie o czystą podłogę, ale też materace i łóżka; wyposażony w technologię UV i zapewniający 5-stopniową filtrację powietrza. Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, ale zawsze z ekscytacją prezentujemy nowości konsumentom. Testy na etapie produkcji i certyfikaty są istotne, jednak najważniejsze są dla nas opinie użytkowników. Jeżeli odkurzacz wspiera ich w codzienności i, po prostu, nieco ułatwia życie – wiemy, że wykonaliśmy dobrą robotę – przyznaje Izabela Sługocka, Brand Activation Manager z Electrolux.

*

Jakie są wasze sposoby na zdrowy i czysty dom? Jak odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV mógłby was wesprzeć w codzienności? Dajcie znać w komentarzach!

Artykuł powstał we współpracy z marką Electrolux.

Dodaj komentarz