TEK. Nowoczesny jaskiniowiec

rzecz o dwóch światach

Są dwa światy obok siebie, wirtualny i rzeczywisty. Przenikają się, zderzają ze sobą, każdy ma nas coś do zaoferowania i każdy bywa niezwykle ciekawy. Tek, nowoczesny jaskiniowiec, dał się porwać jednemu z nich i przestał zauważać drugi.

Wirtualna rzeczywistość jest fascynująca, gry, bajki strony z ulubionymi bohaterami. Wystarczy włączyć przycisk i ze znanych kątów, ruszamy w stronę wielkich przygód. Tek, mały jaskiniowiec, zna tę pokusę doskonale, bo jego tata wynalazł Internet i od tej pory chłopiec przestał zauważać, co się wokół niego dzieje.

Grając na swoich urządzeniach, stracił czujność i zainteresowanie światem, mimo iż zachodziło w nim szereg niezwykłych zdarzeń: ewolucja, epoka lodowcowa, dinozaury szukały przyjaciół. Jeden z nich, Rex, najlepszy kumpel Teka, poczuł się odtrącony i porzucony przez chłopca. Rodzice próbowali wyrwać syna z wirtualnych szponów, ale bezskutecznie. Potrzebny był do tego wielki wybuch. Taki, w którym upadnie wszystko, przede wszystkim połączenie z siecią. Co odkryje Tek, gdy starci dostęp do Internetu? Zobaczcie sami, szepnę tylko, że wszystko to, co prawdziwe: naturę, rodzinę i przyjaciół. Tak, pewnych rzeczy nie ma co szukać w innej, niż codzienna, rzeczywistość.

Tek to fajny chłopiec i dzieciom łatwo jest się do niego zbliżyć. Historia, dzięki przeniesieniu jej do czasów jaskiniowców zyskuje na atrakcyjności, a prosta fabuła, pozwala nawet młodszym dzieciom, zrozumieć przekaz. Ważny jest tu humor, którego nie brakuje ani w treści, ani w ilustracji, nie od dziś wiadomo, że o ważkich spawach, lepiej mówić z uśmiechem.

Książka jest ciekawie wydana, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom tabletów. Dynamiczne, nieco komiksowe ilustracje w zabawny sposób oddają treść historii. W tekście wyróżniono kolorem kilka słów i pojęć, takich jak ewolucja, Internet, czy gadżet, na które warto zwrócić uwagę i pomóc je zrozumieć małemu czytelnikowi.

Ciekawa pozycja i bardzo na czasie, w naszym rozpędzonym, mocno już cyfrowym świecie. Ta książka to dobry pretekst do rozmowy o roli Internetu w naszym życiu. Jak i do czego wykorzystywać jego zasoby, bez wpadania w jego sidła, Koniecznie opowiedzcie swoim dzieciom o waszym dzieciństwie unplugged, historia może okazać się fascynującą inspiracją.

Tek Nowoczesny jaskiniowiec, Patrick McDonnell, wydawnictwo Kinderkulka – książkę kupicie tu

 

Dziękujemy za udział w zabawie, konkurs został zakończony. 

Uwaga, mamy dla was 3 książki, trzy pierwsze osoby, które wyślą mail na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, wpisując w tytuł: TEK, wygrywają. 

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.