Ładny dzień święta z ładne bebe

Tak było podczas świątecznego Ładnego Dnia!

w PURO na krakowskim Kazimierzu

Tak było podczas świątecznego Ładnego Dnia!
Spark Collective

Ależ to była dobra niedziela – 4 grudnia spotkaliśmy się w PURO na krakowskim Kazimierzu, żeby wspólnie spędzić Ładny Dzień x Christmas Edition.

Kraków zawsze wita nas superciepło, nie inaczej było tym razem! Połączyliśmy moce z zaprzyjaźnionymi markami i twórcami, by zorganizować rodzinny czas w doborowym gronie. W to niedzielne popołudnie przestrzeń hotelu PURO wypełnił zapach korzennych pierników i roślinnych dań, dźwięk rozmów, śmiechów i sezonowej muzyki. Było pysznie, wesoło i inspirująco – zresztą, zobaczcie sami, jak pięknie wyszedł nam ten świąteczny Ładny Dzień!

TWÓRCZE WARSZTATY

Zimno? No to dziergamy czapy – własnoręcznie! Podczas #czapkowarsztatów z Dominiką z Powłóczonych dzieci oswajały rękodzieło i robiły na drutach wełniane czapki. Z kolei ilustratorka Marysia Bulikowska aka Mroux rozgrzewała atmosferę, rysując portrety w swoim świetnym stylu. Jej ilustracje ozdobiły też książkę „Miejska dżungla” napisaną przez Agatę Napiórską dla hoteli PURO. Podczas Ładnego Dnia w Krakowie Agata, z córeczką Ireną na kolanach, czytała książkę na głos. To był klimat!

O, KUCHNIA – ALE PYCHOTY!

Umówmy się, że nie ma grudnia bez pysznego jedzenia. Takie właśnie – i to wersji roślinnej – zaserwowali nam Kasia Pilitowska i Bart Suder – krakowscy restauratorzy, prowadzący znany lokal Hummus Amamamusi. W ich strefie kulinarnej królowała jej pyszność cieciorka i robione z niej puszyste humusy. A jak odliczanie do Świąt, to także pierniki! Razem z Evicką z Uczty Babette ozdabialiśmy korzenne ciacha – wyszły same awangardowe dzieła sztuki cukierniczej.

BAWIALNIA SENSORYCZNA

W sensualnej strefie zabawy w rozmiarach XXL, przygotowanej przez Good Wood, rozrabiały wszystkie zmysły. W ruch poszły drewniane kołyski, zjeżdżalnie i równoważnie, a także sensoryczne tabliczki grafomotoryczne wraz z ziarenkami. Dzieci wróciły do domów wyhasane, a rodzice – bogatsi o wiedzę, jak mądrze wspierać maluchy w rozwoju, jednocześnie zapewniając im świetną zabawę!

ŚWIĄTECZNE TARGI: MODA + ZABAWA

Na kameralnym kiermaszu podczas świątecznego Ładnego Dnia pojawili się twórcy i założyciele marek oraz sklepów gromadzących perełki dziecięcego designu. Na stoisku Mini Bubu królowały moda i zabawki najlepszych europejskich marek, a strefa CzuCzu, była pełna kreatywnych i edukacyjnych książeczek, puzzli i gier dla najmłodszych. Ponoć Mikołaj znalazł tu sporo inspiracji pod choinkę!

Na pięknych stoiskach rodzimych marek pojawiły się ubranka dla małych odkrywców świata – cudne oversize’owe swetry i bluzy Cacane, zmyślny casual look od Minino oraz leciutkie, acz solidne modele Bobole (tu także mamy znalazły coś dla siebie – ach ten len!). Z kolei Dominika z Powłóczonych serwowała ciepło w postaci kolorowych wełnianych czapek – z nimi nie masz szans, zimo!

BĘDZIE CZYTANE!

Grudzień to czas nadrabiania lektur, dlatego nie zabrakło też świetnych kameralnych wydawnictw. W strefie Wydawnictwa Nieśpieszne zaopatrywaliśmy się w mądre i pięknie wydane książki, jak „Ahoj Przyrodo! 74 projekty badawcze dla dzieci”, a Natuli zapewniło tytuły dotyczące rodzicielstwa i budowania relacji z dziećmi. Z kolei na stoisku Mroux mogliście zaopatrzyć się w zeszyty kreatywne do twórczych działań – w sam raz na zimę!

O, MAMUŚ – JESTEŚ PIĘKNA

Zima sprzyja dbaniu o swój dobrostan, a to, co z kolei sprzyja tej dbałości, czekało na stoisku sklepu Mumsy – miła selekcja naturalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji. Te pierwsze zapewniała też strefa marki D’Alchemy – doskonałe kremy mogłybyśmy testować bez końca. Czułość to także ubrania i bielizna dobre dla ciała, które gościły w strefie Love on the snow. Ukłony dla ich wełny merino! Kropką nad i były tęczowe kolczyki  marki Biszka – odczarują każdą zimową stylówkę.

Hej, Kraków – dzięki, że byliście z nami w tę niedzielę. Serdeczne dzięki dla wystawców i naszych gości – bez was nie byłoby tak ładnie!

Dodaj komentarz