Szkolna przestrzeń Natalii i Jasia

Elfy, Antarktyda i Star Wars

Szkolna przestrzeń Natalii i Jasia

Pan Porządnicki i Pani Marzycielka, mały elf i wojownik Jedi. Jak połączyć dwa tak inne światy? To wyzwanie, które czeka na wielu rodziców. Małgosia, mama 7-letniej Natalii i 6-letniego Jasia wpadła na pomysł, który pozwolił zżytemu rodzeństwu o całkiem innych temperamentach i pasjach na bezkonfliktowe zajmowanie tej samej przestrzeni.

Pokój został sprytnie podzielony, tak by tworzyć dwie strefy płynnie przechodzące w część wspólną. Jesteście ciekawi jak to wygląda? Zapraszamy, i nasze ciekawskie kroki kierujemy od razu do pokoi Natalii i Jasia razem z fotografką Pauliną Kanią.

 

Rozglądamy się w poszukiwaniu wygodnych rozwiązań i ciekawych dodatków, których w pokojach dzieci nie brakuje. Mama podróżniczka przywozi najdziwniejsze zabawki z różnych zakątków świata. Leśne stworki z Islandii, ugly toys z USA. Pokoje dzieci kryją różne zabawne niespodzianki, ale tych wypatrujcie sami.

A dla wszystkich, którzy przeżyli wspólny pokój z bratem lub siostrą ten o to wierszyk Fredry ku pamięci:

Paweł i Gaweł w jednym stali domu,

Paweł na górze, a Gaweł na dole;
Paweł, spokojny, nie wadził nikomu,
Gaweł najdziksze wymyślał swawole.
Ciągle polował po swoim pokoju:
To pies, to zając – między stoły, stołki
Gonił, uciekał, wywracał koziołki,
Strzelał i trąbił, i krzyczał do znoju.

 

_Gosia Ładnebebe_DSC2594 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2702 copy

niebieskie łóżko IKEA / kocyk Lola y Lolo w wózku / mata podłogowa Rice / kapa mallino

Natalia i Jaś bardzo lubią swoje towarzystwo, oboje lubią czytać i zaszyć się razem, a to na piętrowym łóżku brata, a to na pełnym pięknych poduch chabrowym łóżku siostry. Są jednak chwile w których oboje potrzebują wytchnienia i odosobnienia. Zwłaszcza, że Natalia właśnie idzie do szkoły.

Wystarczyło dobudować kawałek ściany i wmontowane w nią drzwi przesuwne by rezolutnej uczennicy ułatwić odcięcie się od świata przy odrabianiu lekcji, a przedszkolakowi pozwolić na kultywowanie pasji wszelakich, których ma bez liku.

_Gosia Ładnebebe_DSC2690 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2692 copy

granatowa kapa mallino / półka drabinka IKEA / półki na książki IKEA / lampka Miś Minio z Maszyna Kreacji

Zaglądamy najpierw do wydzielonego pokoju starszej Natalii.  Natalia jest bardziej szalona i nieco odrealniona – śmieje się Małgosia, mama rodzeństwa. – To specyficzna dziewczynka, która nie znosi lalek Barbie, ale za to lubi wróżki i elfy. Kocha wszystko, co plastyczne i manulane. To urodzona aktorka, deklamująca sobie tylko znane wiersze i odgrywająca bajkowe scenki – dodaje Małgosia.

Małej marzycielce porządek nie przychodzi z łatwością, do tego kocha małe figurki i drobne zabawki, które nie ułatwiają zadania. Z pomocą przy ogarnięciu tej drobiny przychodzą jej tysiące walizek, walizeczek, ślicznych pudełek i schowków.

Na pewno da sobie radę w końcu w przyszłości chce zostać kosmonautką, a wcześniej odbyć podróż na Antarktydę. Porządki jej nie pokonają, zresztą komu potrzebny porządek…

_Gosia Ładnebebe_DSC2664 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2634 copy

aaaaGosia Ładnebebe_DSC2548 copy

biurko IKEA / krzesło Stokke / półki na książki IKEA / plakat Mukaki / okrągły plakat HEI / korkowy królik / pudełka IKEA / walizeczka Santoro /

Natalia idzie w tym roku do szkoły. W jej pokoju powstał więc prawdziwy kącik ucznia w biurkiem IKEA i trzema praktycznymi szufladami, które ukryją nowe skarby, piękne zeszyty Atomic Soda i Mouk, kredki oraz piórniki i etui na inne drobiazgi. Krzesło Stokke stojące przy biurku będzie rosło razem z Natalią.

Szafka w kształcie misia i korkowa tablica królik to też nowości mające pomóc uczennicy zapanować nad wiedzą. Tapeta w romby i romantyczny plakat nie pozostawiają złudzeń – to miejsce pracy małej dziewczynki.

_Gosia Ładnebebe_DSC2510 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2522 copy

aaaaGosia Ładnebebe_DSC2675 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2585 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2568 copy

szafka w kształcie misia Maszyna Kreacji / śniegowa kula / tapeta romby / kredki / puszki na skarby Santoro / notes Mon Petit Art

Łóżko w pięknym chabrowych kolorze wypełniają po brzegi kwieciste poduchy z Radosnej Fabryki. Miękka pikowana różowa narzuta z Mallino sprawia, że kącik jest do cna romantyczny i przytulny. Puchaty dywan chmurka przyciąga nie tylko Natalię. Wielkooka przytulanka zerka na zaczytaną Natalię, która na chwilę zapomniała o obecności fotografki Pauliny.

_Gosia Ładnebebe_DSC2597 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2621 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2628 copy

poduchy i kapa Radosna Fabryka / narzuta na łóżko pikowana Mallino / dywan chmurka / klocki projekt dzioopla 

Zaglądamy do pokoju Jasia, u którego też sporo zmian. –  Jaś kocha swoje nowe biurko, które dostał ze względu na fakt, że Nat idzie do szkoły. On nadal zostaje w przedszkolu, ale nie mógł być pokrzywdzony. Jednak patrząc na nich to Jaś spędza dużo więcej czasu przy biurku niż Nat – śmieje się Małgosia. – Jaś ma dużo zainteresowań i bardzo poważnie traktuje swoje pasje: lego, piłka nożna, czy gry planszowe potrafią wciągnąć go na długie godziny – dodaje mama.

Jaś uwielbia porządek, co z jednej strony cieszy i ułatwia sprawę. – Martwię się czasem, czy Jaś nie popada w pedantyzm – ripostuje Małgosia, ale my w skrytości zazdrościmy. Uwielbienie do Gwiezdnych Wojen widać na pierwszy rzut oka, wystarczy rozejrzeć się po pokoju Jasia.

Tapeta w roboty, plakat z R2-D2, książeczka z Lordem Vaderem, albumy ze Star Wars i wszystko jasne. Aha, do tego figurki, papierowe maski i inne gadżety. Ostatnia miłość, która przyszła wraz z nowym pokojem to kaktusy…

_Gosia Ładnebebe_DSC2609 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2618 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2683 copy

worek kosz w rybki na kocyki i inne akcesoria / narzuta granatowa Mallino / wózek na kółkach IKEA / mata na klocki LEGO Play & Go

Jaś lubi się gdzieś schować i na szczęście rodzice spełnili jego marzenie: łóżko piętrowe IKEA Kura, a pod nim miejsce na poduchy, rozłożenie materaca (hit! do robienia fikołków) i ukrycie ważnych akcesoriów takich jak deskorolka.

Biurko to teraz drugie ulubione miejsce w pokoju małego chłopca, który wygląda jakby urwał się z Bullerbyn. Ustawia na nim swoje figurki, ugly toysy i nowe kredki, zeszyty i kolorowanki.

aaaGosia Ładnebebe_DSC2556 copy

_Gosia Ładnebebe_DSC2578 copy

 

biurko Minko / piórnik Lassig / półka IKEA / farbki IKEA / notesy Miś Muki / pudełko na chusteczki Funkybox.pl / plecak Lassig / plecak Kanken / krzesło Stokke

We wtorek pokażemy Wam metamorfozę pokoiku Jeremiego.

Tutaj znajdziecie wszystkie posty w ramach naszego wrześniowego cyklu >>>  Ahoj, żłobku! Halo, przedszkole! Witaj, szkoło!

zdjęcia: Paulina Kania

***

baner_poziomy-2