dom współpraca

Wiemy, jak stworzyć przytulny klimat w domu. System WiZ jest niesamowity!

Inteligentny system oświetlenia WiZ

Wiemy, jak stworzyć przytulny klimat w domu. System WiZ jest niesamowity!
materiały prasowe

Czego zimą brakuje nam najbardziej? Bingo! Niedobór naturalnego światła doskwiera nam przez niemal pół roku, a wtedy kluczowa jest jego domowa alternatywa. Coś czujemy, że to wielofunkcyjne rozwiązanie spodoba się wam i dzieciom.

Czym jest WiZ? To system inteligentnego oświetlenia, z którego możecie korzystać na co dzień w domu. Jest zintegrowany z przyjazną i prostą w użyciu, a jednocześnie rozbudowaną aplikacją. Wystarczy, że wkręcicie żarówkę i zainstalujecie na smartfonie apkę, która działa w oparciu o domową sieć Wi-Fi. System dostosowuje światło do wnętrza i waszych potrzeb, tworząc wygodne miejsce do pracy w ciągu ciemnego dnia albo przytulną atmosferę wieczorem. Możecie ustawić wybraną rutynę świetlną (sprawdza się przy rytuałach z maluchami) lub sterować oświetleniem za pomocą najbardziej znanych asystentów głosowych. Poniżej podpowiadamy, jak wykorzystać spersonalizowany system WiZ w rodzinnym domu i stworzyć odpowiedni klimat dzięki oświetleniu!

RODZINNE RYTUAŁY ZE ŚWIATŁEM

Dobrze wiemy, że poranne wstawanie nie należy ostatnio do najłatwiejszych. Tu sprawdzi się funkcja „rytmu dobowego” WiZ i „pobudka światłem”, którą ustawiamy w intuicyjnej aplikacji na konkretną godzinę. Dzięki temu dzieci budzą się w pokoju wypełnionym jasnym, chłodnym i pobudzającym światłem. Harmonogram dostępny w apce pozwala dostosować światło do rytmu dnia dziecka, co sprawdza się też wieczorem. Wystarczy, że ustawicie stopniowe przyciemnianie światła w pokoju malucha – na przykład godzinę przed pójściem spać – a ono pomoże mu się wyciszyć i stworzy przytulny nastrój do wspólnych wieczornych rytuałów, jak czytanie na dobranoc.

WiZ-inteligentny-system-oswietlenia

NAUKA I ZABAWA W DOMU

System WiZ obejmuje różne rodzaje inteligentnych żarówek, a dzięki aplikacji możecie dostosowywać emitowane przez nie światło do klimatu, który chcecie stworzyć: od zimnej, pobudzającej bieli po ciepłe bursztynowe odcienie. A może wolicie pełną feerię barw? W aplikacji możecie wybierać spośród – uwaga – aż 16 milionów barw. Tu działa wyobraźnia! Za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji WiZ lub przy pomocy ulubionego asystenta głosowego możecie zmienić światło na kolorowe i stworzyć z dziećmi bajeczną scenerię – w sam raz do odgrywania domowego teatrzyku cieni czy wspólnych tańców. Pokój skąpany w turkusowym albo różowym świetle? Proszę bardzo! Tu sprawdzi się sprytna przenośna lampka. Funkcja kolorystyczna to też dobra opcja, by zachęcać najmłodszych do kreatywnej zabawy. Z kolei nauce i koncentracji sprzyja zimne, jasne światło – wybierz je, żeby pobudzić małego ucznia i ograniczyć zmęczenie oczu przy czytaniu czy odrabianiu lekcji.

WSPÓLNY RELAKS WIECZOREM

Długie zimowe wieczory mają swój klimat, jeśli zadbamy o ich przyjemne zaaranżowanie. Oświetlenie jest tu patentem! Jednym kliknięciem albo poleceniem głosowym możecie wybrać jasne światło i zmienić salon w domową czytelnię (wiadomo, że zima jest od nadrabiania książek). A może macie ochotę na rodzinny seans filmowy? Przyciemnianie inteligentnej żarówki i możliwość dostosowywania koloru światła do rodzaju filmu to świetna opcja na zaaranżowanie kina domowego! Kiedy maluchy pójdą spać, rodzice mogą stworzyć klimatyczne warunki do nadrabiania seriali przy lampce ulubionego wina. Mamy też tip na wieczorny relaks w pojedynkę – dedykowana scena dostępna w intuicyjnej aplikacji WiZ zmieni wasze wnętrze w pokój do medytacji.

OŚWIETLENIE I ŚWIĄTECZNY KLIMAT

Czas przed i w trakcie świąt to superważna rola światła – to ono buduje ciepłą atmosferę. System WiZ pozwoli wam udekorować świąteczne wnętrze, bez konieczności montowania dodatkowych lampek. Wystarczy wybrać którąś z gotowych scen dostępnych w aplikacji lub zaaranżować własną, korzystając z – przypominamy – aż 16 milionów kolorów. Ciepłe, barwne oświetlenie będzie świetnym tłem do wspólnego ubierania choinki albo przygotowywania świątecznych przysmaków. Przy okazji – pomyślcie tylko, jaką frajdę możecie sprawić dzieciom i przyjaciołom, aranżując światłem dom na kameralne przyjęcie sylwestrowe!

PS Inteligentny system WiZ to też dobry pomysł na nietypowy, a przy tym praktyczny prezent świąteczny – dla małych i dużych.

Korzystacie ze świetlnych rozwiązań w domu? Która z funkcji inteligentnego systemu WiZ sprawdziłaby się u was w zimowe wieczory i dni? Po więcej informacji o WiZ zapraszamy na stronę www.wizconnected.com.

Materiał powstał przy współpracy z marką WiZ.

Dodaj komentarz