edytorial moda polska dla dzieci

Syreny na wagarach

Ubieranka z Reserved

Syreny na wagarach
Piotr Czyż

Warszawskie syreny na wagarach w środku miasta. Szum, szum, szum – samochodów i ulic, i moda, która temu miejskiemu szumowi dziarsko towarzyszy.

Patrzcie, idą dziewczyny. Zerwały się z lekcji, długowłose i zuchwałe, znające miasto na pamięć i to właśnie w jego tkankę uciekające, gdy są podstawy do ucieczki. Szurają butami po nierównych chodnikach, kopiąc kamyk i trzymając się za ręce. Piją wielopiętrowe szejki, robią sobie selfie i koreańskie maseczki, kartkują feministyczne książki, bawią się w chowanego wśród piegowatych begonii i parasolowatych pieniążków, grają w piłę i z całej siły chwytają dzień. I rzucają się w oczy, ryzykując, że pani od biologii dostrzeże ich wygłupy w warzywniaku, ale nic takiego się nie dzieje. Miasto najwyraźniej ma je w swojej opiece.

Zawsze wiedzą, kiedy i gdzie otwiera się nowa księgarnia, butik czy kawiarnia. Gdzie zajrzeć, kiedy zabraknie koloru i wigoru, czym się wzmocnić w jesienne dni i jak naładować bateryjki. Miejskie podróże zabierają Heli i Lili spory kawałek dnia, ale my przewijamy wam ten dzień na podglądzie i dajemy złudzenie, że to takie wczasy w czasie i od czasu. Od dzwonka wołającego na lekcje i od bezlitosnych wskazówek, każących wstać albo spać. Fajnie odciąć się od obowiązków i beztrosko pomykać po mieście w błyszczących kurtkach, zwiewnych sukienkach i sznurowanych butach. Robić slalom między gęsto zaparkowanymi samochodami i zaliczać rzuty za trzy punkty do kosza na osiedlowym boisku, tak od niechcenia.

Przerwa od musów i nakazów przyda się każdemu, a jeśli uczynić z niej kolorową miejską przygodę, to nawet lepiej, będzie co wspominać!

*

Najnowszą kolekcję Reserved kupicie tu

Helena i Lila mają na sobie: welwetową, kobaltową kurtkę, koszulę z nadrukiem, welurową sukienkę w kwiaty, czarną sukienkę z nadrukiem, zwiewną sukienkę w kwiaty, sukienkę w panterkę, jeansy mom fit, ramoneskę, zielony sweter oversizebuty za kostkę oraz czapki: żółtą i różową.

Dziękuję sklepom O JEJU, Lenoa, księgarni Fundacji Bęc Zmiana oraz kawiarni Warszawski Lukier za pomoc w realizacji zdjęć.

Stylizacja: Dominika Janik