Sycylia z dziećmi

Naturalni Rodzice w podróży

Podróżować jest bosko. Wiemy to my, wiedzą to nasi stali bohaterowie podróżniczej rubryki - Naturalni Rodzice. Wraz z Gustawem i Henrykiem pokusili się o wyprawę na Sycylię. A wrażenia? Nie mogło być lepiej. Sami zobaczcie!

***

Gdzie i dokąd podróżowaliście? Odwiedziliśmy południowo-wschodnią Sycylię. ladnebebe_sycylia100 [gallery type="rectangular" size="large" ids="29059,29076"] ladnebebe_sycylia001 Jak tam dojechaliście? Wybraliśmy lot do Katanii, z której pojechaliśmy dalej wypożyczonym autem. Gdzie mieszkaliście? W wynajętym mieszkaniu w sercu barokowej dzielnicy miasteczka Modica, słynącego z wyrobu czekolady. ladnebebe_sycylia19 [gallery type="rectangular" size="large" ids="29067,29044"] ladnebebe_sycylia17 Co jedliście? To, co dobre i lokalne - pomidory, oliwki, bakłażany, ricottę… Wyciskaliśmy soki z niesamowicie słodkich pomarańczy, zagryzając je czekoladą wytwarzaną według azteckiej receptury. Kupowaliśmy też świeże ryby i zioła. Piliśmy dużo kawy i codziennie jedliśmy lody! [gallery type="rectangular" size="large" ids="29064,29041"] [gallery type="rectangular" size="large" ids="29052,29060"] [gallery type="rectangular" size="large" ids="29037,29079"] Nigdy nie zapomnicie smaku… Ravioli nero di seppia z ricottą w towarzystwie kieliszka Prosecco w nadmorskim Pozzallo. Pierożki były miękkie i gęsto polane czarną jak smoła sepią. Jak spędzaliście czas? Wędrowałam z chłopcami zabytkowymi kamiennymi uliczkami Modici i Ragusy w poszukiwaniu kryjących się tam skarbów. Wygrzewaliśmy się na piaszczystych plażach. Podczas dłuższych wypraw wzdłuż wybrzeża zobaczyliśmy Syrakuzy i Taorminę. ladnebebe_sycylia16 [gallery type="rectangular" size="large" ids="29069,29039"] ladnebebe_sycylia0009   Co zrobiło na Was największe wrażenie? Pierwszy widok barokowej Modici ukrytej pomiędzy dwoma wąwozami, niesamowity. [gallery type="rectangular" size="large" ids="29062,29065"] [gallery type="rectangular" size="large" ids="29047,29045"]   5 miejsc, które trzeba zobaczyć:
  1. Modicę z rywalizującymi niegdyś kościołami San Giorgio i San Pietro.
  2. Antica Dolceria Bonajuto w Modice, najstarszą fabrykę czekolady na Sycylii.
  3. Ragusę Iblę.
  4. Ortygię w Syrakuzach.
  5. Nadmorskie miasteczko Marzamemi.
[gallery type="rectangular" size="large" ids="29050,29066"] ladnebebe_sycylia11 [gallery type="rectangular" size="large" ids="29053,29078"] Co warto spakować do walizki? Maj to dobry czas na wyprawę z dziećmi, temperatury powietrza są optymalne. Jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów nie do zniesienia. Wieczorami przydają się jednak ciepłe bluzy i kurtki. Gdzie chodziliście na zakupy? W najbliższej okolicy odwiedzaliśmy sklepy z regionalnymi produktami spożywczymi, klasyczne warzywniaki. Nad morzem znaleźliśmy świetne miejsce z dużym wyborem świeżych ryb i owoców morza. ladnebebe_sycylia4ladnebebe_sycylia8ladnebebe_sycylia017 Czy przywieźliście jakieś pamiątki z podróży? Oprócz tuzina czekolad przywieźliśmy ręcznie wykonane wyroby z ceramiki. Jaka piosenka oddaje klimat tego wyjazdu? Dźwięk tego utworu fajnie niósł się w wysokim wnętrzu.  

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.